27 червня 2016, Київ 19:37

  Політика

  Відеоблогер Путін в українському Криму і міст у порожнечу

  Для Криму за Перекопом тепер ніякої землі немає. Путінське безумство перетворило півострів – в острів

  Президент Росії Володимир Путін під час відеозвернення із Криму. 18 березня 2016 року
  Президент Росії Володимир Путін під час відеозвернення із Криму. 18 березня 2016 року
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Російський президент Володимир Путін вирішив записати чергове звернення до співгромадян з приводу окупації Криму у вигляді відеоблогу – на тлі будівництва горезвісного Керченського мосту. Путін, який почав розуміти, в якому стані перебуває економіка його держави, прагне підтримувати в росіянах високий градус шовінізму і ненависті до сусідів – це єдине, на чому тепер тримається його влада. Але до чого тут Керченський міст?

  Питання навіть не в тому, що будівництво мосту може виявитися куди більш трудомістким і тривалим, ніж це здається на перший погляд – врешті-решт, сучасні технології повинні дозволити рано чи пізно побудувати цей мостовий перехід. І не в тому, що на будівництві моста казково збагатяться путінські фаворити Ротенберги – вони обов'язково поділяться з благодійником. Головне – що будівництво Керченського мосту взагалі не має ніякого стосунку до анексії Криму.

  Про необхідність створення такого мостового переходу дискутували десятиліттями. І в роки Російської імперії, і в роки Радянського Союзу, і в роки незалежних України і Росії. Але це повинен був бути не просто маршрут до Криму. Це повинна була бути ще одна дорога, яка з'єднує сусідні регіони двох країн. Адже Крим – це не острів, щоб там не здавалося Путіну і маріонетковим керівникам «Республіки Крим». Крим – півострів, з'єднаний з материком Перекопом. Це написано в будь-якому підручнику географії. І Путін, і навіть Аксьонов – при всьому їхньому неуцтві – повинні були вчити це в школі.

  Керченський міст полегшував не так приїзд до Криму, скільки проїзд через Крим. Точно так, як міст між Данією і Німеччиною, який будується зараз, спрощує пересування по всьому регіону, а не існує тільки заради того, щоб якомога швидше дістатися з Гамбурга до Копенгагена. І вже побудований міст між Копенгагеном і Мальме – це не дорога між двома містами, а шлях із Данії до Швеції. А коли буде готовий новий міст, то спроститься і дорога з Німеччини до Швеції. В іншому випадку, всі ці коштовні проекти ніколи не окупляться, й ніхто не стане їх будувати.

  А Керченський міст сьогодні – це шлях в нікуди. Тому що для Криму за Перекопом тепер ніякої землі немає. Тому що путінське безумство – і підтримка цього божевілля оскаженілою більшістю росіян – перетворили півострів на острів! Але ніякий Путін, ніякі російські шовіністи не можуть змінити географію.

  Тому ніякої трагедії в будівництві моста я не бачу – якщо, звичайно, його побудують насправді. Нехай працюють. Після деокупації Криму і краху путінського режиму Керченський міст стане ще однією дорогою, яка з'єднає материкову Україну з Кубанню, цією колискою нової української цивілізації.

  А шлях на Кубань нам дуже потрібний.

  Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію редакції


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: не тутэйшы Місто: гоцк
  28.03.2016 22:04
  у кожнага народа ёсць гонар, які ўтрымлівае як пазытыўныя так і негатыўныя прыкметы. але прыкмета рускіх - нейкая прымітыўная непавага да ўсяго ўкраінскага і беларускага. яны аж сінеюць ад напамінку, што ўкраінская і беларускія мовы - гэта такія ж славянскія мовы як польская альбо балгарская, што ўкраінцы і беларусы - гэта самастойныя вольныя нацыі. таму не трэба прыніжацца перад гэтымі маскоўскімі ватнікамі.

  від: Vinyk
  20.03.2016 11:04
  Якщо рухатись в теперішньому пропагандистському кіблі, то ті "відеоблоги" слід називати "селфі", настільки путін "повернув своєму тілу всі знімальні групи".
  Іноді буває, що в вашу домівку всовуються якісь прикрашені бльостками, книжками і окультними знаками "служителі", розповідають гіпнотизуючі "фрази писань" і одночасно шнарять по тумбочках -- то фанатики. А фанатизм і корупція -- то як жир і холодець. Тому можна сміливо(я пробував, бо не стерпів грабежу: ясно, що отримав проблеми, та менше-з-тим) назватись "я бог!" -- і тоді фанатики-грабіжники почнуть описувати весь свій "пантеон"(від "бога" хор-ланки плачу на колінах і "бога" автобуса кадебе -- й до верховних "богів" слідства та політ-еліт, на хабар яким грабують антикваріват). Здуру фанатики здадуть своїх ідолів-кумирів "як БОМЖ склотару", з детальним описом компромату(правда, потім в плітках-міфологіях опишуть вас "сатаною" їхніх "богів" і отримають галюцинації про те, як їхні "боги" перемагають вас).

  від: дідусь Місто: харків
  19.03.2016 18:16
  Всі імперії розвалюються, а не українці відмовилися. Четверте століття продовжується зросійщення українців. Вже всі обласні центри повністю зросійщені. Ще трохи тримається Львів, але й там зросійщення досить активне. Щоб захиститися від зросійщення, треба відродити споконвічну національність корінного населення України, русинів. Об'єднуватися з московськими ординцями не можна, між нами прірва проклять за мільйони загиблих...

  від: Tim Vlasyuk
  19.03.2016 16:02
  Українці відмовились бути імперією. Нажаль. Росія як вершник без голови намагається повернути собі голову.
  Що заважає українцям повернути собі імперський статус і з’єднатись з тулубом на власних умовах?
  Є варіант об’єднатись з Росією у федеративну державу з двома державними мовами українською та російською.
  Відновити функціонування українських шкіл на території Росії. Повернути контроль над втраченими територіями.
  http://politiko.ua/blogpost133714
  У відповідь

  від: Vinyk
  20.03.2016 11:16
  Амбіція вкусить робити з вільного краю кайданну імперію.
  А спроби були. Кілька років поспіль(в часи "застою") радянські фарцовщики вперто заробляли собі "нон-грата" на закордонних бешкетах -- після того отримали "невиїздність"("кімнатність") і хотіли якось помститись(ну яка помста від безчесних -- тим не менш). Якраз тоді комітетські ідеологи "на пробу"("для сумісності" -- буцім "капітальний паритет як в Маркса") насаджували аристократизацію: все, що було в комітеті держбезпеки(не певен щодо інвентаря) оформили графами, баронами, маркізами, імператорами, боярами, царями. Зразу знайшлись справжні нащадки благородних людей, пояснили що імператорів-царів можна скільки завгодно, не можна жодного короля та маршала(для того треба честь), також ніззя віконтів(кадебісти теж не врубались чого). Тим не менш, королів та маршалів не стали призначати, зате графи-барони озвіріли(бо продешевили: могли зразу призначати себе царями-імператорами і вимагати з комітету належне-регальне ставлення).

  від: Володимир Місто: Інгульськ
  19.03.2016 14:49
  Окупація Росією Криму в 2014-му назавжди зафіксується у пам'яті наступних поколінь в якості символу безглудя, яке у свою чергу було спричинене не менш безглуздим упертим несприйняттям росіянами українців і їхньої держави на такому ж рівні як, наприклад, поляків. За безглуздість в головах, за неповагу до територіальної цілісності і суверенітету сусідніх держав Росію потрібно піддавати примусу платити за свою нецивілізовану поведінку дуже й дуже велику ціну. В цьому правда, в цьому справедливість, в цьому Бог.
  У відповідь

  від: Асушник Місто: Горловка
  21.03.2016 16:41
  А может как раз "майдан" приведший к распаду страны, к тотальному обнищанию простых граждан и тотальному росту капитала олигархов "прошлых" и появившихся "в майдановской мутной воде"? пройдет время...угаснет угар псевдопатриотических свидомитских настроение и люди то увидят реальных "кукловодов", реальные результаты... и "кому в итоге лучше жить".... пока крым на 100% в выигрыше...но как говорится "поживем увидим"... долги то по кредитам набранным "НЕ попередниками" отдавать надо будет еще огого сколько....

  від: Сергей Гритчин
  19.03.2016 10:38
  Перемогли у Сірії, переможуть й на будівництві моста))

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ