25 червня 2016, Київ 15:15

  Політика

  Земля Нестора Шуфрича (розслідування)

  За допомогою земельної ділянки Шуфрича донецька фірма отримала додаткових 47 мільйонів гривень кредиту у банку друга сина Януковича, які назад так і не повернула

  Нестор Шуфрич – доволі відомий український політик і за сумісництвом бізнесмен. Після Майдану він обрався у Верховну Раду за списком «Опозиційного блоку».  

  З-поміж багатьох активів у родини Шуфрича є 8 гектарів землі на мальовничому березі Дніпра під Києвом. Як з’ясувалося, за допомогою цієї землі донецька фірма отримала додаткових 47 мільйонів гривень кредиту у банку друга сина Януковича, які так і не повернула.

  Постраждалі – вкладники збанкрутілої фінустанови, що стоять у черзі по свої гроші. Про кредитного спритника, що сидить у Раді, – у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший».

  Жовтень 2014 року, ніч перед парламентськими виборами, штаб «Опозиційного блоку». Регіонали, які вісім місяців тому не втекли разом із Януковичем, у солодкому передчутті отримання нових депутатських мандатів. Це унеможливить проведення негласних слідчих дій та притягнення їх до відповідальності без згоди депутатської більшості.

  Нестор Шуфрич розповідає про спілкування з Миколою Азаровим: «Так, з Миколою Яновичем по телефону спілкувався. Запитав його про здоров’я і висловив бажання, що ситуація в країні – соціальна, економічна – повернеться до такої, як було при ньому».

  Нестор Шуфрич, один із найяскравіших представників попередньої влади, зберігає спокій і впевненість. У правоохоронних органів питань до нардепа немає.

  Різкі висловлювання і бійки, які забезпечили Нестору Шуфричу впізнаваність, залишають у тіні іншого Шуфрича – бізнесмена. Хоча його бізнес доволі потужний і різноманітний.

  Видання «Форбс» оцінює статки Шуфрича у 219 мільйонів доларів, він посідає 20-е місце у Топ-100 найбагатших українців. «Форбс» пише, що Шуфрич залишається співвласником найбільшої приватної нафтогазовидобувної компанії «Нафтогазвидобування».

  Його родина опікується футбольним клубом «Говерла». А зовсім нещодавно програма «Схеми» з’ясувала, що депутат володіє ще й акціями Київського річкового порту, який чекає на реконструкцію.

  Журналісти програми «Схеми» натрапили на цікаву історію, пов’язану із Нестором Шуфричем та виведенням грошей із банку друга сина Януковича.

  В афері використали ось цю ділянку – це 8 гектарів дорогоцінної землі під Києвом, що належить родині Шуфрича. Нині її ринкова вартість – це десятки мільйонів гривень, вагомий актив нардепа.

  Ділянка родини нардепа Нестора Шуфрича у Козині під Києвом
  Ділянка родини нардепа Нестора Шуфрича у Козині під Києвом

  Друга складова афери – «Південкомбанк». Зараз він у стані ліквідації.

  Свої найкращі часи банк пережив у період президентства Януковича. Експерти пов'язують успіхи «Південкомбанку» товариськими стосунками екс-голови наглядової ради Руслана Циплакова та Віктора Вікторовича Януковича – нині покійного сина колишнього президента.

  Руслан Чорний, шеф-редактор інформаційного агентства «Фінансовий клуб», зазначає: «Циплаков був у дружбі з молодшим сином Януковича, у них був спільний інтерес, вони займалися гонками, тачками. Сам Циплаков, користуючись знайомством із Януковичем, з ноги відкривав двері кабінетів».

  Руслан Чорний: «Циплаков, користуючись знайомством з Януковичем, з ноги відкривав двері кабінетів»
  Руслан Чорний: «Циплаков, користуючись знайомством з Януковичем, з ноги відкривав двері кабінетів»

  Де перебуває Руслан Циплаков зараз, невідомо. Банком керує уповноважена особа Фонду гарантування вкладів. Її завдання – знайти кошти, щоб розрахуватися з потерпілими вкладниками.

  Неповернутий кредит у 117 мільйонів гривень плюс відсотки – загалом понад 156 мільйонів гривень. Така сума безслідно зникла з «Південкомбанку» перед введенням тимчасової адміністрації. І тут виринає ім’я Нестора Шуфрича. Ось спрощена схема того, що відбулось.

  Із матеріалів судової справи. 17 липня 2012 року маловідома донецька фірма «Алітек» взяла кредит у «Південкомбанку» у розмірі 70 мільйонів гривень під 17% річних терміном на один рік. Трохи згодом «Алітек» взяв у банку ще 47 мільйонів. Під ці додаткові кошти Нестор Шуфрич і заклав свою ділянку площею 8 гектарів у місті Козині, виступив поручителем. У разі неповернення боргу банк може забрати землю.

  Але зрештою «Алітек», який опинився на окупованій території, коштів прогнозовано не повернув. А власну ділянку у Козині Шуфрич вивів з-під застави рішенням Апеляційного суду Київської області у 2014 році, коли у банку почалися проблеми. Таким чином банк не отримав ні 150 мільйонів гривень (це включно із відсотками), ні землі Шуфрича.

  Юрист Роман Маселко резюмує, що виведення з-під застави ділянки Шуфрича є алогічним
  Юрист Роман Маселко резюмує, що виведення з-під застави ділянки Шуфрича є алогічним

  Юрист Роман Маселко звертає увагу на те, що земельна ділянка була виведена з-під застави без договору із банком про розірвання іпотеки Шуфричем у 2013 році. І попри це, у 2014 році Апеляційний суд Київської області за позовом Шуфрича визнав іпотеку припиненою. Суд встановив, що банк листувався із Шуфричем та інформував про виведення ділянки з іпотеки.

  «Виникла така підозра, що документи, рішення кредитного комітету про те, щоб вивести цю земельну ділянку з іпотеки, яка є алогічною, далі всі ці звернення про те, що зявитися туди-то, туди-то – вони ж є в простій письмовій формі, вони особливо ніде не реєструються, і довести, що вони справді були, доволі тяжко», – зазначає юрист.

  Від початку цю землю, зазначають юристи, родина нардепа отримала не без скандалів. «Незаконність цього розпорядження якраз і полягає в тому, що земельні ділянки, розташовані в межах села, а Обухівська РДА видала цю землю, незважаючи на те, що вона в межах села. Тому воно все є незаконне», – розповідає юрист Артур Резник.

  «Схеми» пройшли складний шлях, аби запитати народного депутата Шуфрича про те, як він пояснить те, що з «Південкомбанку» було виведено чималу суму під заставу його ділянки, яка зрештою залишилася у нього.

  На робочому місці – у парламенті – депутата ми так і не застали. Дані про реєстрацію з сайту Верховної Ради показали, що під час шести реєстрацій минулого тижня Шуфрич був присутнім лише один раз, а в кулуарах він не з’являвся. При цьому його прес-секретар заявила про неможливість зустрічі з народним обранцем.

  Але попри брак часу на парламент та спілкування з журналістами, в п'ятницю увечері Нестор Шуфрич з’явився в ефірі політичного шоу «Шустер Лайв». Тож знімальна група «Схем» вирушила туди.

  Журналіст «Схем» увесь тиждень намагався поспілкуватися з народним депутатом Нестором Шуфричем у Верховній Раді, однак впіймати його вдалося лише під час зйомок політичного шоу «Шустер Лайв»
  Журналіст «Схем» увесь тиждень намагався поспілкуватися з народним депутатом Нестором Шуфричем у Верховній Раді, однак впіймати його вдалося лише під час зйомок політичного шоу «Шустер Лайв»

  Нестор Шуфрич переконує, що його підставили

  Під час перерви у шоу нардепу все ж довелося поспілкуватися з журналістом «Схем». Він розповів просто-таки детективну історію про оборудку з банком: «Ми виступали з договором поруки за фірму, яка повернула кредит. І ми були дуже здивовані, що договір іпотеки не було розірвано і що під цей договір хтось інший взяв кредит – просто скористалися ситуацією». На запитання до Нестора Шуфрича, як можна було укласти договір іпотеки без нього самого і без його підпису, нардеп Шуфрич відповів: «Я думаю, що елементарно. Якщо є відповідні зв'язки, це реально. Це якраз є тим питанням, з яким я доручив розібратись нашим адвокатам».

  Чи можна повірити в те, що Нестора Шуфрича, народного депутата від Партії регіонів, підставили під час правління країною Партією регіонів, використавши банк, пов'язаний із Партією регіонів? І чому нардеп заявив про це лише тоді, коли стало зрозуміло, що банк ліквідують і його землю можуть забрати за борги?


  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач. Народився у 1987 році у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова.

  Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у відділі розслідувань газети «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  Фіналіст низки конкурсів журналістських розслідувань.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Русич Місто: Киев
  05.04.2016 15:10
  Лучше бы провели расследование ...Киев...Леси Украинки.... элитная высотка возле ЦВК...утро...халат...тапочки...Шуфрич...бежит..из квартиры Юли....
  (лет так с полтора десятка тому назад)

  від: Володимир Місто: Івано Франківськ
  01.04.2016 19:42
  Написали і ....забули. В нашій країні простим смертним дозволено писати і говорити все, що хочеш, а олігархам дозволдено робити все, що вони хочуть. За місяць всі забудуть про цю статтю....

  від: Анонім
  29.03.2016 20:14
  шуфрич негодяй и вор,и ответ держать прийдетса.

  від: Аблай
  26.03.2016 00:31
  Шуфрич не сидит - потому что он в таком/подверженном состоянии гораздо более выгоден Киеву, нежели чем если бы он сидел. Теперь его прыти заметно поубавилось. А это "заразная болезнь". Переносится по воздуху. Чуть ли не воздушно-капельным путём
  Достаточно одной таблэтки. Помните такие спецмашины до перевозки?

  від: Мария
  25.03.2016 19:45
  В Ужгорода у Шуфрича есть недвижимость ,так он делает все что бы она развалилась ,его весь третий этаж .Крыша в ужасном состоянии щекатурка осыпалась ,за квартиру квартиранты не платят и это в исторической части города на набережной обидно за жильцов .

  від: Vinyk
  25.03.2016 16:44
  Сьогодні отримав підтвердження застосування певного сюжету махінацій з землею.
  Сюжет приблизно такий. Начальство заплуталось між "корупційних" слідствах, здиранням хабарів "ну на волонтерство", відомчою звітністю та люстраційними "гріхами ну молодості" -- мусить на когось "звалити все зло", щоб з миршавого стати авторитетним(тобто, могти хрюкнути "за кожне наше слово люди віддали життя!").
  Про "чорні списки"("вовчі білєти", "таємні депрекації", "списки жидів, які в усьому винні", тощо) відомо -- проти тих людей кидають злагоджені сили бізнесу і влади(а що мають робити в перервах між хабарями?) -- людей "виживають", в плітках щось на зразок "де ті нерозвинуті виживуть, якщо наша комерційна держава бізнесу така солідна, їм не підходить...", "на розгляді" сумнівної якості заяви про відмови(прохання про вилучення майна), а документи "зниклих в невідомому напрямі" випливають як "перекладення відповідальності на содєржанців" чортзна де. Ключовий елемент, яким маніпулюють -- земля: кредит взяти просто, на чужі ділянки й чужі імена -- а повертати "безнадійні" кредити ще АКБ "УКРАЇНА" відучив. Обробляти ту землю чинуші не дадуть, поки вдосталь не наживляться на аферах -- зате за хабар підчистять-підмінять архівні примірники землевпорядної документації, на підставі якої велось кредитування.

  від: kosta
  25.03.2016 14:17
  крысы все говорят теперь прро подству на кол тварыну

  від: читач Місто: Україна
  25.03.2016 11:40
  “Вчора 24.03. 2016 Путін зустрічався в Москві з крупними бізнесменами, і рекомендував їм не продавати активи в Україні. Більш того, Путін прямо сказав бізнесменам що сподівається на те що скоро в Україні з'явиться знову проросійська влада. Із цього приводу свого часу, царство йому небесне Каха Бендукидзе сказав українським лідерам: “якщо Ви не реформуєте свою країну, то тоді Вас “реформує” Путін по своєму образу та подобію”.
  Натомість прокуратура, "вибіркове правосуддя" ... за державні гроші зловживаючи своїм службовим становищем продовжують блокувати проведення реформ на догоду Путіну

  від: Василь
  24.03.2016 15:07
  "Кровосісь" на тілі України

  від: сделайте сказку былью
  24.03.2016 12:34
  Земля Нестора Шуфрича (розслідування)...........................почему он до сих пор не сидит?За сепаротизм,госизмену и наглый грабёж государства и украинцев
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ