24 травня 2016, Київ 20:36

  Політика

  У них є свій Сталін – Путін

  Путін почав відверто діяти як Сталін – і сталіністи визнали його своїм

  Політична карикатура Олексія Кустовського
  Політична карикатура Олексія Кустовського
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Російські соціологи з «Левада-центру» фіксують, що більшість їхніх співвітчизників позитивно ставляться до одного з найстрашніших лідерів минулого – Йосипа Сталіна. Згідно з останніми опитуваннями, 54 відсотки вважають, що він зіграв позитивну роль в історії Росії. 67 відсотків вважають знаменитого вбивцю мудрим керівником. При цьому 62 відсотки вважають Сталіна одночасно жорстоким тираном, але, можливо, для них в цьому немає ніякого протиріччя. Хіба мудрий керівник не повинен бути жорстоким тираном? У Росії це твердження не виглядає дивно.

  Той же Сталін наполегливо працював над поверненням в народну свідомість образу тирана і вбивці Івана Грозного. Він замовив фільм про царя знаменитому режисерові Сергію Ейзенштейну. А коли режисер зняв другу серію, в якій були точно схоплені безумство і жорстокість скаженого монарха, Сталін заборонив її показувати. Грозний фактично знищив цивілізаційні перспективи Росії і перетворив країну в євразійську переферію – причому назавжди. Проте він досі сприймається росіянами як видатний державний діяч.

  Російська історична і політична думка завжди прославляли зв’язок реформ і репресій і зневажали політиків, які намагалися модернізувати суспільство без насильства. Так що популярність Сталіна – навіть після кількох десятиліть чесної розповіді про його злочини – цілком зрозуміла. Позначається і демографічний фактор. У сталінські роки величезна кількість людей, які проявляли хоча б схильність до опору і неприйняття тоталітаризму, виявлялися в таборах. Виходить, що людей, які були здатні виховати покоління вільних громадян, просто виривали з життя. А ті, хто був готовий змиритися з рабською долею і виховати в такому ж дусі своїх дітей і онуків, отримували преференції від режиму.

  x

  Не випадково навіть після краху комунізму ніхто не намагався викривати і засуджувати тих, хто служив у КДБ або хоча б в ГУЛАГу. Кати залишалися і залишаються поважними членами російського суспільства. А тих, хто говорить правду – тих же правозахисників і опозиціонерів – більшість росіян зневажає і ненавидить навіть на побутовому рівні. Отже, рабство громадянина в Росії – результат саме сталінської селекції.

  При цьому 60 відсотків росіян не хотіли б жити під Сталіним. Але це може бути пов’язано не стільки зі страхом перед репресіями, скільки тому, що у шанувальників тиранії вже є свій, модернізований Сталін – Путін. Не випадково кількість людей, які позитивно ставляться до Сталіна, вперше перевищила кількість негативних відгуків саме в березні 2014 року, після окупації Криму і початку війни на Донбасі. Путін почав відверто діяти як Сталін – і сталіністи визнали його своїм.

  Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію редакції


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свободи з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював оглядачем «Незалежної газети», колумністом низки російських газет та інтернет-видань. Активно співпрацює з російськими, українськими, польськими, білоруськими та балтійськими ЗМІ. Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Аблай
  28.03.2016 09:12
  Аноним, вот видите, как русский мир всё уже забыл.. Начинает троллить Сталина, его детей, семью. Ну ладно, скажу так, нам не нужен ни Русский мир, ни Сталинский. Такой ответ устраивает? Без обид?

  від: Аблай
  27.03.2016 11:50
  Только там уже их ждёт не банальное похмелье.. Нам уже банально невыгодно оставаться вместе с путинской Россией. И да. За всё платят Поднебесная Япония та Скандинавия с США/Канадой. Британцы и так уже давно у нас с голландцами. Но ваш уряд, Кен, мог бы работать посильнее. Использовать энергию врага в своих, проукраинских целях. У России не то что путиномика, даже вывеска рассыпалась.. По российским лоббистам теперь бы отработать. Даже не в ЕС, а именно в Казахстане-Украине. Нам в принципе хватает лишь одной Украины с англосаксонскими. технологиями и поддержкой Поднебесной/Японии. Тайваня. Британии с Нидерландами. Франция крайне интересно. Испания с Италией. А это совсем немного едоков, поверьте на слово. Скандинавия! Россия жрёт/бездумно прожирает намного больше.

  від: Аблай
  27.03.2016 11:48
  Кен, вот смотрите как зашебуршились с противной стороны. Пытаются выйти на Виталия Портникова и загладить свою вину. Понимание к ним приходит лишь с годами.. А зачем вообще всё это нужно было устраивать в Украине и Казахстане? У русских самая огромная и самая богатая территория в мире. Могли бы запросто, заметьте запросто жить как в Арабских Эмиратах. Но они выбрали свой СССР, а теперь пытаются загладить свою вину перед всем Народом Украины. Дурная голова ногам покоя не даёт(принесла тысячи смертей даже без Сталинской диктатуры). Нам достаточно лишь одной Украины, по самым лучшим англосаксонским технологиям с выходом на Китай, Тайвань и Японию. Это лишь региональный проект. А теперь смотрите как они все задумались. А раньше чем они думали? Весело веселье - тяжело похмелье.

  від: Анонім
  27.03.2016 07:32
  Ваши преподаватели уважали Иосифа Сталина? Он при всём том, что натворил, сделал Россию страной по развитию схожей с Соединёнными Штатами Америки.
  Виталий, вы должны не критиковать Россию, а пропагандировать Украину среди россиян. Пригласите в Киев преподавателей МГУ. Пусть приедут обычные преподаватели с механико-математического факультета. Покажите им киевскую область, покажите им сёла киевской области, расположенные возле Киева. покажите им Харьков.
  Расскажите им как произносить слова на украинском языке, сводите их в церковь киевского патриархата, познакомьте с интеллигенцией уважаемой в нашем в обществе.
  Приглашайте постоянно москвичей к себе. Уверен, что интеллектуалы из Москвы захотят к вам приехать. И жители сёл будут рады, если преподаватели МГУ к ним придут, попьют компот, посмотрят как они живут.
  У відповідь

  від: Анонім
  27.03.2016 13:08
  Идея с ездой профессоров хорошая, но проблема в том, что на их фоне и даже на фоне жителей сел, с ними пьющих компот, "экскурсовод" будет выглядеть ..., ну..., мягко выражаясь "интеллектуально несостоятельным", а кто такое любит?

  від: Гегннадий Логвиненко
  26.03.2016 15:35
  К сожалнию,Россия всегда оставалась страной рабов ( и одновременно исторически безграмотных хамов).В свое время вроде бы демократические ельцинские власти России любили менять бюсты Ленина на ...бюсты Петра Первого ( в свое время унчтжившего от 1/6 до 1/4 населения государства). Это вообщем то все,что следует знать о России и ее демократических перспективах.

  від: Эмиль Місто: Ад земной
  26.03.2016 14:43
  Но надо отдать должное русским. Они доросли до царя. А украинцы остались на племенном уровне. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------КУЗНЕЦЫ !

  Сложно себе представить. Но такова действительность. Некие кузнецы уже четверть века, из диких воровских племен населяющих территорию Украина клепают демократическое общество. При этом на это глупое не имеющее перспективы действие, используют немалые средства налогоплательщиков.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Поражает упорство кузнецов. И особенно тупость налогоплательщиков. Если кузнецы как правило под шумок кувалд отмывают награбленное у диких племен и от этого навар имеют. Так налогоплательщики от этого клепания только расход имеют. 

  від: Аблай
  26.03.2016 10:49
  Сталин не зря "отрезал" Украину и Казахстан от РСФСР, чтобы у нас сделать общий полигон для убийств и экспериментов СССР. Но мы даже за это благодарны. Мы прошли, а они нет. У них всё ещё впереди.
  У відповідь

  від: Ken Місто: Chudniv
  26.03.2016 22:22
  Лучше и не скажешь! ))) Спасибо. И, вообще, Ваши комментарии всегда в 10-ку.

  від: Аблай
  26.03.2016 10:47
  И это не считая покалеченных. Каково количество организации НОД Фёдорова? Максимум несколько тысяч активистов, которые не дотягивают даже до 2-3% от общего количества убитых и замученных путинским режимом. А впереди Суд по Малайзиско-Нижерландскому Боингу. Ведущая команда по работе с анти-ВИЧ. Их никогда не простят за таких специалистов. И это только вершина путинского айсберга. Воспитать одного банального инженера - 1 млн.$. А это была ведущая команда по проблемам ВИЧ/СПИД. Бича всего человечества. Только одни затраты, прогнозы со стороны США на эту проблему оцениваются в 26 млрд.$. ежегодно. Даже страшно говорить что могут с ними сделать.. Я не знаю, хотя я многое прошёл.

  від: Аблай
  26.03.2016 10:47
  Даже несмотря на Януковича, Азарова, Пшонку и Якеменко. А Арабский мир жесток. Они никогда не забудут 250 000 сирийцев. Кроме того, существуют и огромные политичные силы, которые видят страны ОИС без России, но с Ираном. С США, КНР и Европейцами/Израильтянами. Десятки тысяч русских националистов с русских маршей, 250 000 сирийских арабов. И это я ещё умолчал, пока, о других огромных жертвах. Чечню помните? Казахстан? Кавказ. Внутренние республики.

  від: Аблай
  26.03.2016 10:43
  У Сталина как минимум Яков и Светлана Алиллуева. Другой его сын Василий реально воевал в небе с фашистами. Сталин принципиально своих не жалел. Поэтому и добился страха/уважения. А что есть у Путина? Даже в том сбитом Су-24 один из лётчиков нерусский(скорей всего татар). А Украина(Минстец) прямо боится работать по всем этим вопросам. Ноги в руки и вперёд - рогами на Стамбул. Украинцы - вторая нация в СССР по количеству Героев Советского Союза. И это притом, что многим мусульманам элементарно не засчитывались их заслуги. Даже сталинским режимом. Самый наглядный пример - Наша Хиуаз Доспанова. Русские нацики предали всё, что только можно было предать. Поэтому не беспокойтесь. Они даже со своим бывшим ВВП в 2,1 трлн.$. не смогли одолеть 185-млрд.$. Украïну. Германские военные инструкторы..
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Кругова порука знищує ліси. Як це зупинити? 

  Щовівторка та щочетверга о 20:33

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ