Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції заперечив домовленість із Росією щодо «Містралів»


Збудовані для Росії «містралі» у французькому порті Сен-Назер, архівне фото
Збудовані для Росії «містралі» у французькому порті Сен-Назер, архівне фото

Президент Франції Франсуа Олланд заперечив повідомлення з Росії, що дві країни вже досягли домовленості про відшкодування у зв’язку з тим, що Париж не передав Москві замовлені нею два ударні вертольотоносці класу «Містраль» через її агресію в Україні.

Як заявив Олланд на прес-конференції, дискусії з цього приводу ще тривають, і рішення він ухвалить протягом наступних кількох тижнів.

Раніше у п’ятницю, 31 липня, прем’єр-міністр Франції Манюель Вальс теж заявляв, що остаточне рішення у справі «Містралів» ухвалять наприкінці літа.

У Росії, в Кремлі речник президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков теж відмовився у п’ятницю коментувати повідомлення, що домовленості про «Містралі» вже досягнено.

Із такою заявою виступив у четвер, 30 липня, помічник президента Володимира Путіна у справах військово-технічної співпраці Володимир Кожин. За його словами, всі переговори вже завершені і всі питання визначені, в тому числі суми відшкодування і терміни його надання. Він висловив сподівання, що угоду про розрив контракту підпишуть найближчим часом, і після того й оголосять суму відшкодування Росії з боку Франції.

Франція зупинила передачу Росії замовлених нею двох ударних десантних вертольотоносців типу «Містраль» через агресію Москви в Україні. Париж заявляв, що ця передача була б можлива тільки в разі повного виконання Росією Мінських домовленостей про врегулювання на сході України. У Москві ж після хвилі погроз на адресу Парижа врешті стали говорити, що ці кораблі не так уже й потрібні Росії і що в разі зриву контракту вимагатимуть від Франції повернути вже сплачені кошти.

Сума контракту на будівництво двох таких кораблів для Росії становила, за повідомленнями, 1 мільярд 120 мільйонів євро.

Ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», чи, за французькою класифікацією, командно-штурмові кораблі, здатні нести 16 вертольотів, 4 десантні судна, 40 танків або до 70 бойових машин, із яких 13 танків, а також 450 бійців. Крім того, на кораблі є шпиталь майже на 60 місць. Можливість передачі Росії таких кораблів викликала великі застереження, в першу чергу в сусідів Росії, членів ЄС і НАТО – Польщі і трьох країн Балтії, а також у США.

XS
SM
MD
LG