26 травня 2016, Київ 13:38

  УСІ НОВИНИ / Події

  Уруський: на головні космічні підприємства України чекає реорганізація

  Олег Уруський
  Олег Уруський

  До кінця року в Україні може з’явитися єдиний космічний центр «Південний», який планується утворити шляхом реорганізації та об’єднання дніпропетровських підприємств «Південмаш» та конструкторського бюро «Південне». Про це в ефірі Радіо Свобода розповів голова Державного космічного агентства України Олег Уруський. 

  За його словами, проект реорганізації зараз проходить погодження в міністерствах і відомствах, до кінця цього місяця його винесуть на розгляд уряду. 

  «У процесі цієї реорганізації ми плануємо здійснити і аудит КБ «Південне», і самого заводу.Буде проведена інвентаризація всього майна, виділення непрофільних активів і далі формування єдиної компанії, як це є у всьому світі. І далі ми повинні прийти до єдиної компанії – ракетно-космічний центр «Південний», вже з новим цілісно-майновим комплексом, з новим менеджментом», – розповів Олег Уруський. 

  Як зазначив посадовець, раніше для такої реорганізації не вистачало політичної волі, реформування потрібно було починати ще в середині дев’яностих. На «Південмаші», на думку Уруського, на сьогодні мало, що змінилося з 1991 року. 

  Одне з пріоритетів для підприємства він бачить у диверсифікації ринків збуту та пошуку нових партнерів, зокрема стратегічне партнерство зі США. Нині «Південмаш» на 70 % залежить від замовлень з Росії. 

  Наприкінці липня «Південмаш» був частково знеструмлений через борг за електроенергію. На той момент ракетно-космічний гігант України заборгував за електрику сотні мільйонів гривень. Енергопостачальники погрожували заводові початком процедури банкрутства. Працівники «Південмашу» з початку року провели чимало акцій протесту, вимагаючи погашення боргів із зарплати.

  «Південний машинобудівний завод» – одне з найбільших підприємств України з виробництва ракетно-космічної техніки. Створювалось як секретне – для виробництва ракет у радянські часи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Мультимедіа Савченко на волі: про ненависть, мудрість, мир і війну

  «Так, як ми повернули Надію, ми повернемо Крим та Донбас» – президент Петро Порошенко 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ