29 травня 2016, Київ 16:25

    УСІ НОВИНИ / Політика

    «Рошен» хоче отримати 20 гектарів під новий завод у Борисполі в обхід земельного аукціону

    Кондитерська корпорація «Рошен», яка належить президенту України Петру Порошенку, планує побудувати нові промислові потужності (бісквітний комплекс) у Борисполі на Київщині на території площею близько 20 гектарів.

    Бориспільська міська рада 8 вересня погодила виділення землі під нову фабрику за схемою, що дозволить уникнути проведення земельного аукціону, як того вимагає Земельний кодекс. Про це йдеться в розслідуванні програми Радіо Свобода та «UA:Першого» телеканалу «Схеми».

    На початку липня цього року директор ТОВ «Логістичний центр «Кондитер» (тепер – ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен», кінцевий бенефіціарний власник – Петро Порошенко) звернувся до міського голови Борисполя Анатолія Федорчука з проханням «розглянути питання щодо наявості земельної ділянки для розміщення на ній бісквітного комплексу».

    14 липня Бориспільська міськрада ухвалила рішення про надання дозволу на відведення земельної ділянки площею 20 гектарів комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства» на вулиці Привокзальній. 8 вересня міськрада передала в оренду кілька ділянок на Привокзальній цьому комунальному підприємству.

    На сесії Бориспільської міськради був присутній директор ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» Костянтин Півень, який розповів про намір «Рошену» взяти ці ділянки в суборенду для будівництва бісквітного комплексу.

    «Можливо, можемо і купити землю, однак я дію відповідно до рекомендацій, які отримав від нашого юридичного відділу», – зазначив Костянтин Півень.

    Громадські активісти та опозиційні депутати заявили, що таку схему запропонував мер міста Анатолій Федорчук, щоб «Рошен» уникнув проведення аукціону, який передбачає 124-та стаття Земельного кодексу: «Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів».

    Натомість сам міський голова зазначив, що запропонував такий підхід, бо «боявся втратити такий шанс».

    Директор ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» Костянтин Півень відмовився відповісти журналістам «Схем», чому «Рошен» не пішов на відкритий аукціон, а хоче взяти ділянку в суборенду і порадив звертатися до прес-служби «Рошен». Журналісти звернулися з проханням про коментар до президента Петра Порошенка, а також у центральний офіс корпорації «Рошен», але наразі відповідь не отримали.

    Повна версія розслідування вийде у програмі «Схеми» у четвер, 10 вересня, о 21:50 на «UA:Першому» телеканалі та на Радіо Свобода.



    Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


    ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
    Форум закрито
    Відсортувати коментарі:
    Коментарі, сторінка з 3
        Вперед 
    від: Николай. Місто: Хпйфа.
    12.09.2015 11:28
    Кто твой друг и я скажу-кто ты...У Порошенко друг Кучма.Что ещё можно от него ожидать??? Фирташи,Коломойские,Лёвочки-
    ны оккупировали Верховную Раду...

    від: таки так
    12.09.2015 08:49
    Когда совок сожрал лучших из лучших именно тогда порядочные люди выбирают лучших из худших. В России поступают наоборот. Там любимцами лохтората есть худшие из худших. Но проблема на этом не кончается. Ихние боты лезут к нам через инет и подсовывают нам свое дерьмо обливая им все что у нас есть стоящее. В том числе успешных и надежных политиков
    У відповідь

    від: Анонім
    12.09.2015 11:03
    "огда совок сожрал лучших из лучших именно тогда порядочные люди выбирают лучших из худших. В России поступают наоборот. Там любимцами лохтората есть худшие из худших"

    Объяснение тому, что люди, минимум 75 лет имевшие одинаковое воспитание и образование, столь различны, может заключаться ТОЛЬКО в генетике, ВСЕ такого рода рассуждения имеют в основе примитивный РАСИЗМ,
    У відповідь

    від: таки так
    13.09.2015 10:00
    В моем тексте нет ни слова о расизме поскольку я убежденный противник ксенофобии в т.ч. расизма, нацизма, коммунизма и т.д. включая рашизм как симбиоз всех ее видов. Лживость и агрессивность кремлевской пропаганды стала "притчей во языцех". Поэтому ничего кроме мерзостей от вас не услышишь. Однако подчеркнуть это лишний раз не помешает
    У відповідь

    від: таки так
    13.09.2015 08:56
    Не было ни одинакового воспитания ни образования. Были Голодоморы, репрессии, российский шовинизм и лживая совковская пропаганда. Сейчас российский шовинизм олицетворяют российские террористические войска и лживая пропаганда включающая кремлевских ботов и троллей. Согласно кремлевским установкам первые "кошмарят" и тырят чужие территории, вторые врут как сивый мерин. Спорить с подобными - себя не уважать. ...

    від: читач Місто: Україна
    12.09.2015 08:27
    Справа в тому що в кожній людині є світлі і темні сторони. Перші спонукають нас робити добрі діла а другі тягнуть до пекла. "Один законодавець і судія. А ти хто що судиш брата свого?". Але то є Божий суд. Згадана в статті проблема є підсудною справою а в Україні натомість досі є загально визнаним фактом лише повна відсутність правосуддя. Адже чинне "вибіркове правосуддя" то є знущання над людьми, державою та над Фемідою

    від: Алекс
    11.09.2015 23:08
    Видели бы вы новенький завод в Голландии Рошен, чему тут удивляться. Хапуги

    від: PolitNog Місто: Рио-Рио
    10.09.2015 21:34
    Не забудьте проголосовать на местных выборах за БПП (Булочно-Пряничное Предприятие) и их холуев!

    від: Вова Місто: Дніпро
    10.09.2015 18:20
    И по теме- Так кого Мы выбрали Президентом?! Барыгу Потрохшенко!
    Он на посту, слуги Народа - Занимается Бизнесом и Схемами обогащения! Короче ЖЛОБ ОН, ПАРШИВЕЦ! Причем на крови Народа! Так прокатим этих гнид подлых - на выборах! По НУЛЯМ! 000

    від: Володимир Місто: Бориспіль
    10.09.2015 17:33
    Да, брехливый Петрусь не продал свой бизнес. Но это и следовало ожидать.Петрусь, такой же как и Янукович - преступник. В уголовном кодексе много всяких статей. И злодейско-хозяйственных достаточно. Янукович-Порошенко - это те же яйца, вид сбоку!
    Но, в данном случае не будем спешить.Рабочие места, влияние главного коррупционера- возможен положительный результат.

    від: ЦЕНЗУРА Місто: ТАК
    10.09.2015 02:21
    Щоб спинити цього ненажерливого, продажного упиря пропозиція : ТОТАЛЬНИЙ БОЙКОТ ПРОДУКІЦІЇ "RОSSSSSHEN" ПО ВСІЙ УКРАЇНІ !!! І не тільки в Україні. Думаю, діаспора підтримає. Їм вже також боляче та бридко дивитись на цих злодюг при владі Україні ! Смерть ворогам !

    від: Вася Місто: Київ
    09.09.2015 22:36
    Тепер мені стало зрозуміло чому головну архітекторшу Васильківського району взяли керувати Бориспільським, БРСМ-нафті вона підписала дозвіл хоча замість проекту там було 2 аркуші тексту, наслідки всі бачили

    від: Москаль
    09.09.2015 21:21
    Отакої! Солодкий Гарік стає ще більш солодким. Справжній шлях до Европи. Треба на відкриття фабрики запросити Кучму і Азарова. Та позаляпувати всім морди новими бісквітами. Коли ж ви вже, падли, нажеретесь?! Краще б так швидко на фронт все необхідне доставляли.