28 травня 2016, Київ 05:01

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має 2 будинки у Франції та Британії – «Схеми»

  Керівник Управління із повернення активів, набутих корупційним шляхом, Олена Тищенко володіє віллою у Франції через спільну з колишнім чоловіком фірму та розкішним будинком у Великій Британії вартістю 5,4 мільйона фунтів стерлінгів. Про це повідомляє програма «Схеми» (Радіо Свобода/UA:Перший).

  Управління було створене у липні при Міністерстві внутрішніх справ, щоб пришвидшити повернення закордонного майна режиму Віктора Януковича. Але закордонні маєтки самої Тищенко не відображені чітко у її декларації.

  Олена Тищенко розлучена зі своїм колишнім чоловіком бізнесменом Сергієм Тищенком, але станом на 7 вересня 2015 рого року вони залишаються бізнес-партнерами.

  Згідно з випискою з відкритого реєстру нерухомості у Франції, колишнє подружжя володіє маєтком через фірму SCI DU GRAND CHENE.

  Цей же документ показує, що Олена Тищенко, Баранова у дівоцтві, та Сергій Тищенко мають спільну адресу реєстрації у Великій Британії. Вілла вартістю 5 мільйонів 400 тисяч фунтів стерлінгів розташована в районі Вейбрідж.

  За інформацією агенції Curchods, ціни на нерухоме майно в цьому районі Британії становлять від 7 до 20 мільйонів фунтів стерлінгів за будинок. Розкішні будинки «ховаються» у лісі, вулиць як таких немає, хіба що просіки, головну дорогу перегороджує шлагбаум, на якому зазначено, що далі дорогу закрито для всіх, хто не мешкає у цьому районі (St George's Hill) або не є членом місцевого ґольф-клубу.

  У розпорядженні редакції програми «Схеми» є три останні декларації про доходи та майно Олени Тищенко. Документи заповнені з проміжком у три місяці з різною інформацією про закордонне нерухоме майно, земельні ділянки та мільйонні доходи. Але сама Тищенко, яка є юристом за освітою, говорить, що різниця виникла просто через самі бланки декларацій.

  «Просто насправді ці декларації розроблені так дивно. У Верховній Раді запитуєш: а вказувати закордонне майно? Ні, не треба, як ми це перевіримо? Добре, не треба – то тримайте», – пояснила журналістам «Схем» Олена Тищенко.

  Вона також стверджує, що свої земельні ділянки декларувала в 2014 році, коли оформлялася в адміністрацію Президента.

  І Олена Тищенко, і її колишній чоловік Сергій Тищенко неодноразово були фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, через те, що конфісковані нафтопродукти Сергія Курченка були реалізовані приватним компаніям Сергія Тищенка за заниженою ціною, держава могла втратити 250 мільйонів гривень.

  Олена Тищенко тісно вплетена у скандальну справу казахського опозиціонера-мільйонера Мухтара Аблязова. Його звинувачують у шахрайстві зі збитками для Казахстану у розімірі понад 6 мільярдів доларів. У Лондоні тривають судові процеси, у яких фігурує і Олена Тищенко.

  Повну версію розслідування дивіться сьогодні о 21:50 на UA:Перший.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: олек Місто: рівне
  13.09.2015 18:27
  мабуть треба із донецька хлопців повертати на Київ і щоб вони ще й і "донецькіх сепарів із собою запросили що ті ПАЛАЧАМИ поприцювали.Я киплю від злості на теперішню владу

  від: Vik Fedoriv
  11.09.2015 19:00
  "Кодло гадюче", - казав пророк, який був "голосом у пустелі" Іудейській, серед фарисейства, жлобства та себелюбства сліпих від заздрощів та жадоби керманичів свого часу. Наша, ж, українська "еліта" все більше виглядає як свинарник, де пахне парфумами і свині вимиті.

  від: Анонім
  11.09.2015 15:25
  ну если вор вора ловить будет то ограбленному не на что надеятся....но власть у нас умная, значит ей видней, как правильно и эффективно!

  від: Николай Місто: Хайфа
  11.09.2015 09:56
  Это лишний раз подтверждает,что вокруг Порошенко одно
  ворьё во главе с Кучмой...

  від: Проффесор
  11.09.2015 09:12
  Вы чё, к бабе пристали...?

  від: Михаил Місто: Wayne
  11.09.2015 01:06
  Никакой пробемы в том, что успешный адвокат владеет недвижимостью на несколько миллионов нет. А вот то, что в декларацию не внесла - это плохо, и за это, конечно, надо гнать.
  У відповідь

  від: Nik22
  12.09.2015 13:49
  Часто бісить коли "успішні адвокати" розпоряжаються тими нещасними кількома мільйонами. Варто б глянути на "успішні" адвокатські справи пограбованої країни ...

  від: Robin Місто: Lugansk
  10.09.2015 21:53
  Ну тут усё понятно, это избранные. А их у нас аж всё руководство страны и ещё верховна рада. Одни проливают кровь, другие потихоньку жируют. Небесная Сотня в гробах перевернётся. И за что ребята гибли?
  У відповідь

  від: Валерий
  11.09.2015 09:56
  За то, что бы другие как вы говорите потихоньку жировали.
  У відповідь

  від: Аноним Місто: Бровары
  11.09.2015 03:53
  А из-за чего собственно столько шума? Всё это имущество Елена Тищенко с мужем приобрели до того как она стала госслужащим, следовательно какие к ней могут быть претензии? Президент Порошенко тоже человек не бедный и как известно имеет собственность за границей, но мы же сами его такого выбрали. Теперь он ставит на должности людей из своего окружения. Главное, чтобы Елена Тищенко справлялась с возложенными на неё обязанностями, чтобы миллиарды Януковича вернулись в Украину, а чем там она владеет с бывшим мужем - это вопрос второстепенный.
  У відповідь

  від: Robin Місто: Lugansk
  11.09.2015 20:02
  Есть такое понятие как человеческая мораль, и есть ещё нищая разграбленная Украина. Так вот эта Алёна не имеет морального права занимать государственную должность, да и вообще жить в Украине, пусть едет к своим миллионам и президента с собой захватит.

  від: reks Місто: spain
  10.09.2015 21:03
  Аваківська шльондра,в порошенка всі такі,в разі заворухи всі за 24 години повтікають на захід,ще швидше за януковича.

  від: Білоруд Місто: Львів
  10.09.2015 20:10
  Ну, з Тищенко-Аблязовою-Барановою усе більш-менш зрозуміло: й серед аферистів є талановиті люди. Але що мав би в данній ситуації зробити пан президент, будучи порядною людиною з міністром Аваковим? Адже скандал з Тищенко-Барановою-це ляпас президенту й усім борцям з корупцією.

  від: Валерий
  10.09.2015 20:04
  И щуку кинули у реку, как эти пи..ры достали. Если бы вы только знали.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Учитель-«кіборг» про школу, Савченко та Україну  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ