Доступність посилання

ТОП новини

На 50% зросла кількість росіян, які шукають притулку у США


Будівля православної церкви Святого Миколая (Московський патріархат) у Вашингтоні
Будівля православної церкви Святого Миколая (Московський патріархат) у Вашингтоні

Кількість заявок від громадян Росії на отримання політичного притулку у США у 2015 році зросла на 50%, повідомляє Міністерство внутрішньої безпеки США. Така тенденція пов’язана зі зростанням політичних обмежень, корупцією та дискримінацією щодо ЛГБТ-спільноти.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, кількість нових клопотань про надання притулку у США громадянами Росії досягла найвищого рівня за більш ніж два десятиліття.

Російські громадяни подали 1 454 нових клопотань про надання притулку у 2015 фінансовому році, який закінчився 30 вересня. Це означає 50-відсоткове зростання у порівнянні з попереднім роком і зростання більш ніж удвічі у порівнянні з 2012 роком, коли президент Росії Володимир Путін повернувся у Кремль після чотирирічного перебування на посаді прем’єр-міністра.

У даних, отриманих Радіо Свобода, не вказані мотиви заявників, які шукають притулку. У США імміграційні адвокати повідомили, що це стійке зростання, швидше за все, частково пов’язане з підписання Володимиром Путіним у 2013 році закону, який забороняє поширення серед неповнолітніх «пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин».

Західні уряди засудили закон як дискримінаційний, а правозахисники вважають, що завдяки цьому закону створена атмосфера безкарності для тих, хто здійснює акти насильства щодо ЛГБТ-спільноти.

За неофіційними даними юристів, які працюють з шукачами притулку з Росії, це може бути пов’язане також зі збільшенням кількості росіян, які стверджують, що вони є жертвами політичних переслідувань і погроз та переслідувань корумпованих чиновників.

У Нью-Йорку імміграційний адвокат Алена Шаустова сказала Радіо Свобода, що цьогоріч вона направила багато запитів від громадян Росії через їх опозиційну позицію до політики і дій Володимира Путіна, у тому числі через анексію українського Криму.

XS
SM
MD
LG