28 травня 2016, Київ 03:01

  СХЕМИ / СХЕМИ (розслідування і новини)

  Відео нападу на журналiстiв «Схем» із камер спостереження СБУ стало доступним завдяки суду

  Відео нападу на журналiстiв «Схем» із камер спостереження СБУ (відео)i
  X
  29.12.2015
  Відео нападу на журналiстiв із камер спостереження Служби безпеки України, на якому є безпосередній момент затримання знiмальної групи програми «Схеми», стало доступним завдяки суду над одним зі спiвробiтникiв СБУ 29 грудня. СБУ намагалася приховати вiдео з епiзодом затримання, яке сталося 2 жовтня пiд час зйомок розслідування «Секретний автопарк СБУ» – цей момент був вирiзаний із відео, наданого на вимогу голови СБУ Василя Грицака. Вiдео нападу було в повному обсязi надано суду, який дозволив оприлюднювати будь-яку iнформацiю з вiдкритого судового процесу.

  Відео нападу на журналiстiв із камер спостереження Служби безпеки України, на якому є безпосередній момент затримання знiмальної групи програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», стало доступним завдяки судові над одним iз спiвробiтникiв СБУ 29 грудня.

  СБУ намагалася приховати вiдео з епiзодом затримання, яке сталося 2 жовтня пiд час зйомок розслiдування «Секретний автопарк СБУ». Цей момент був вирiзаний із відео, наданого на вимогу голови СБУ Василя Грицака.

  29 грудня у Печерському районному суді Києва відбулося судове засідання щодо адміністративної справи про перевищення службових повноважень начальником служби охорони пропускного режиму СБУ Юрієм Бондарєвим, який брав участь в інциденті.

  Вiдео нападу було в повному обсязi надане судові, який дозволив оприлюднювати будь-яку iнформацiю з вiдкритого судового процесу.

  Після допиту частини свідків судове засідання було перерване і продовжиться 14 січня 2016 року.

  Крiм адмiнiстративного провадження за пiдозрою у перевищеннi cлужбових повноважень, Вiйськова прокуратура розпочала кримінальне провадження про перешкоджання законній журналістській діяльності представниками Служби безпеки України через напад на знімальну групу «Схем» 2 жовтня біля приміщення управління СБУ в Києві.

  Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, відповідно до Кримінального кодексу, передбачає покарання – штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

  Вранці 2 жовтня журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича затримали співробітники Служби безпеки України під час зйомок епізоду для журналістського розслідування про невідповідність стилю життя рівневі зарплат в СБУ.

  При затриманні, за словами журналістів, співробітники СБУ застосували силу. У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час журналістів відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

  Начальник головного управління СБУ в місті Києві й Київській області Михайло Глуговський пізніше вибачився перед журналістами за інцидент і визнав можливе перевищення повноважень з боку працівників СБУ.

  Голова СБУ Василь Грицак призначив службове розслідування інциденту і дав підлеглим 10 робочих днів, щоб доповісти про результати.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: місячна Місто: київ
  02.01.2016 20:57
  чи знає про це Гарант Конституції, який зобов"язаний про це знати?!!!... свавілля зашкалює...

  від: Іван Місто: Кияв
  29.12.2015 18:07
  Щось нагадує ментовські замашки

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Учитель-«кіборг» про школу, Савченко та Україну  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ