29 червня 2016, Київ 22:54

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Голова СММ ОБСЄ: 2016-й має стати поворотним у вирішенні конфлікту в Україні

  Ертугрул Апакан
  Ертугрул Апакан

  Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан висловив сподівання, що наступний рік стане поворотним моментом для деескалації насильства і здійснення конкретних кроків для всебічного вирішення конфлікту в Україні. «Народ України чекає на мир і нормалізацію в країні», – сказав він.

  «Ми розуміємо катастрофічні наслідки гуманітарної кризи, з якою зіткнулося так багато людей на сході України, і необхідність припинити насильство, що живить цю кризу», – сказав Апакан.

  За його словами, у 2015 році відбулися позитивні події, зокрема підписання угод про припинення вогню і відведення озброєнь, однак це не означає, що мир вже настав або що безпека мирного населення гарантована.

  «Повного і всеосяжного припинення вогню все ще немає. В останні тижні грудня кількість порушень режиму припинення вогню на сході України знову збільшилася, і це тривожний розвиток подій як на кінець року», – заявив голова місії.

  За його словами, порушення режиму припинення вогню – не єдина загроза для мирного населення. «По обидві сторони лінії зіткнення міни все ще спричиняють загибель і травми», – сказав Апакан, нагадуючи, що сторони, які підписали Меморандум від 19 вересня 2014 року, погодилися прибрати міни в зоні безпеки.

  «Для безпеки всього народу України вкрай важливо, щоб ці зобов’язання були негайно виконані», – підсумував Апакан.

  Від вересня сторони конфлікту переважно дотримувалися режиму припинення вогню на Донбасі, були лише поодинокі випадки порушень цього режиму. Проте від початку листопада все частіше надходять повідомлення про порушення режиму припинення вогню, в тому числі із застосуванням заборонених Мінськими угодами важких озброєнь. Сторони конфлікту на Донбасі звинувачують одна одну в порушенні Мінських угод.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Виктор Місто: Одесса
  01.01.2016 09:02
  Пока Путин у власти - мировой террор и продолжение гибридной российской войны в Украине гарантировано. Сам он власть не отдаст, россияне царя и войну против Украины почти единодушно "одобрямс" по совковой традиции - поэтому как-то не видно повода для такой уверенности... Правда, в своё время одна "империя зла"-предшественница уже "доигралась" до развала...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак

  Фотогалерея У зоні бойових дій на сході України загинув оперний співак Василь Сліпак

  Василь Сліпак був солістом Паризької опери, але повернувся в Україну з початком російської агресії. На схід України він пішов добровольцем 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ