29 червня 2016, Київ 10:14

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Зволікання у боротьбі з корупцією загрожує безвізовому режиму з ЄС – Transparency International

  Виконавчий директор «Transparency International Україна» Олексій Хмара
  Виконавчий директор «Transparency International Україна» Олексій Хмара

  Затягування зі створенням Національного агентства з питань запобігання корупції ставить під загрозу впровадження безвізового режиму України з Євроcоюзом, заявив в ефірі Радіо Свобода виконавчий директор «Transparency International Україна» Олексій Хмара.

  «Україна взяла на себе добровільне зобов’язання до кінця першого кварталу цього року створити агентство і показати, що воно працює. Тільки тоді європейські інституції, які ще мають ратифікувати безвізовий режим з Україною, проголосують безпроблемно. Тобто в будь-який момент європейці можуть відмовитися від своїх слів про безвізовий режим на підставі того, що Україна теж відмовилася від своїх зобов’язань і не реформувала антикорупційну інституцію», – зазначив Хмара.

  Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Документи для участі в повторному конкурсі з відбору кандидатів можуть бути подані з 4 до 18 січня 2016 року.

  Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року.

  11 грудня уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства». Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу тощо.

  Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агенства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

  Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

  Боротися з корупцією в Україні покликані три структури – Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Святослав
  05.01.2016 19:46
  Это к влатсти пришли предшественники Януковича, которые были обижены несправедливой делюгой.Вот и дорвались до бесплатного,корупция,и теже схемы воровства.Только отсутствует беспридел,а если он естьто тихо ззаглаживают.Так как Шокин ,Порошека,а Аваков Яцинюка.Но одно они забыли люди то гибли не за этих извените КОЗЛОВ,которие жируют.А за свобод-ную Украину,и они забили ,что каждый 100 держал оружие и защищал суверинитет Украины,и это может плачевно закончиться для них.

  від: Vinyk
  05.01.2016 13:35
  ...І всі ті проблеми замішані на війні, та тісно сплетені з "мовним питанням".
  Кілька разів в житті спостерігав "йїддіш халабелу" -- розмову людей в присутності шпиків-ябед. Шпики шукали докази зрад-шпіонажів -- люди буцім балакали на йїддіш про якийсь товар. З нині покійним вчителем англійської колись іноді балакали англійською -- деякі присутні прожогом перли до прилавків сбУ з криками "ШПІЙОНИ!".
  І зараз легальність купується за хабарі(доноси також можуть бути предметом підкупу, бо за них дається винагорода), тому хабарники пильно слідкують чи хтось на вигляд часом "ворожий агент"(в обносках, бо під гоніннями за відсутність засобів підкупу), чи хтось бодай не "балакає по-шпійонськи".
  Приїдуть іноземці, захочуть дізнатись де громадські відхожі місця, запитають "Sorry... Where is...?" -- а хабарники їх "Хап!" за шию, і на дурдом, щоб зізнались в москальських шпіонствах і здали долари на взятку(треба і долари, крім рублів винагороди за доноси-відлови), так?
  Буцім всі забули...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ