28 червня 2016, Київ 21:36

  УСІ НОВИНИ / Політика

  За 2 роки в Україні Московський патріархат втратив до 70 парафій – Єленський

  Віктор Єленський
  Віктор Єленський

  Упродовж двох років в Україні 60-70 парафій Української православної церкви (Московського патріархату) перейшли до УПЦ Київського патріархату. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив релігієзнавець, член підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Віктор Єленський.

  За його словами, такі переходи могли бути і у зворотній бік.

  «Очевидно, могло бути. Я просто зараз точно не можу сказати. Могло таке бути. Але тенденція така: у тих випадках, коли священик поводить себе, скажімо, по-антиукраїнськи на парафії, у таких випадках такі переходи не бувають рідкісними», – зазначив Віктор Єленський.

  Депутат заперечує тиск з боку влади на парафіян та священиків щодо переходу в той чи інший патріархат.

  7 січня 2016 року в інтерв’ю каналу «Росія-1» патріарх Російської православної церкви Кирило заявив, що «для нього Україна – це те саме, що й Росія». Він також заявив, що занепокоєний історіями із захопленнями храмів в Україні. Кирило навів приклад конфлікту між релігійними громадами у селі Птича на Рівненщині, де як він висловився, «суд виступає за права віруючих нашої церкви, але жодна влада ці права не захищає».

  Конфлікт за церкву у селі Птича Дубенського району триває понад рік, відколи переважна більшість жителів села проголосувала за перехід під омофор Київського патріархату. Причиною відходу від УПЦ (МП) люди називали поведінку священика, який пошановував російського патріарха Кирила і молився за мобілізованих в АТО як за подорожніх, а не як за військових.

  Упродовж року тривали суди. УПЦ (МП) виграла апеляційний суд у суперечці за приміщення, оскільки в статуті релігійної громади вказано, що в разі ліквідації громади споруда церкви залишається єпархії. Люди кажуть, що не знали про цей пункт статуту.  На цю ж тему:

  Політична карикатура Олексія Кустовського
  Політична карикатура Олексія Кустовського

  Щодо України патріарх РПЦ Кирило повністю працює у форматі Кремля – Єленський08.01.2016
  Щодо України патріарх РПЦ Кирило повністю працює у форматі Кремля – Єленський

  «Люди не хочуть більше належати до Московського патріархату, особливо там, де священики дозволяють собі глорифікувати Путіна» далі
   
  Чи втратить Московський патріархат в Україні свої парафії?03.01.2016
  Чи втратить Московський патріархат в Україні свої парафії?

  Українська православна церква (Московського патріархату) фактично є агентом іншої держави далі
   
  Ризики для України. Порошенко, мова і Московський патріархат02.01.2016
  Ризики для України. Порошенко, мова і Московський патріархат

  Чому не щезає культурний колоніалізм Московії? Російська мова, зокрема двомовна шизофренія на радіо і телебаченні вбиває українську ідентичність далі
   
  Протистояння Анкари і Москви та Київський патріархат25.12.2015
  Протистояння Анкари і Москви та Київський патріархат

  Церковні агенти Кремля в Україні знову вдаються до бандитизму щодо священиків та парафіян, які не бажають лишатися у складі московської церкви далі
   
  Окупований Крим. Де ж були християнська любов, справедливість і співчуття?26.12.2015
  Окупований Крим. Де ж були християнська любов, справедливість і співчуття?

  Звернення кримського архієпископа УПЦ Київського патріархату до болгарського патріарха далі
   
  Патріарх РПЦ Кирило виправдовує бомбардування Росії в Сирії07.01.2016
  Патріарх РПЦ Кирило виправдовує бомбардування Росії в Сирії

  «Поки війна проводиться як самооборона» – сказав Кирило в ефірі телеканалу «Росія-1» далі


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: володимир завирюха Місто: почаїв
  29.01.2016 22:50
  що посіяли то пожинайте.Як забирали у УПЦ московського патріархату на заході свідомі громадяни унітарної держави Україна так тепер забирати будуть у УГКЦ уніатів республіканці-реабільянти зі сходу республіки ДНР.Ну прямо як в старому завіті око за око зуб за зуб.Хто чорти а хто ангели тільки час покаже.

  від: Andruś Місто: Менск
  28.01.2016 09:19
  Калі пачытаць, што кажуць іх "сьвятары", пачытаць незгвалджаную гісторыю, то нецяжка убачыць, што рпц - гэта агрэсіўная секта, якая толькі і можа, што захопліваць чужое: чужыя землі, чужыя саборы, кляштары, сьцягваць багацьці. Хто іх "сьвятыя"? багалюбскі, той што спаліў Кіеў, забіваў праваслаўных, жанчын, дзяцей; забойца і здраднік "неўскі", паліцай Арды і г.д.

  від: Іван Федів Місто: Львів
  22.01.2016 13:12
  Московський патріархат - це спосіб колонізації України, тому боротися з агресором маємо право усіма доступними засобами. Державні мужі мають зробити рішучі кроки на шляху до створення Української помісної церкви і не оглядатися на те що скажуть в Москві, Римі чи Константинополі. Незалежність повна і безповоротна неможлива в умовах присутності на нашій землі чужинської за духом і агресивної за своєю сутністю РПЦ. Необхідна також масова пропаганда з метою розвінчування "канонічності" московської церкви, як і історії Росії, яка будувалася на загарбаннях та крадіжках. Не вірте, що у всьому винні політики - у московитів в крові ненависть до правди та бажання заграбастати чуже

  від: alex Місто: usa
  22.01.2016 02:17
  А решта парафій чого чекають? кінця світу чи як ?
  У відповідь

  від: Володимир Місто: Кривий Ріг
  23.01.2016 11:08
  Потрібно не 70, а хоча б 1700. І негайно перейменувати московську церкву в "РПЦ в Україні"

  від: Луганський барабанщик Місто: Київ
  11.01.2016 13:05
  Шановні спілкуйтесь з Богом, спілкуйтесь з "батюшками". Ми спілкувались тепер в упц мп храмі молебни за плененньіх, больньіх, поранених, путешествуючих, за мир та примирення. Не осуджуйте, вони самі кажуть, що пропаганда краще не робить.

  від: Сергей Пригара
  09.01.2016 18:25
  Церква московського патріархату разом з прибічниками лівої ідеї остаточно скомпрометувала себе в Україні причетністю до державної зради і гібридної війни проти республіки. Буде дуже соромно якщо на прогнозованих судових процесах з приводу військових злочинів окупантів фігуруватимуть і будуть звинувачені її служителі і прихильники.

  від: віктор Місто: Рівне
  08.01.2016 23:50
  Шановний патріарх Російської православної церкви Кирило приїдь на рівенщину зустрінься з народом, не сци....
  У відповідь

  від: НемосккальРФ Місто: Донецьк Ростовської обл.
  12.01.2016 15:41
  Аби був зв"язок і знайомі у Пеклі,я би просив їх запросити на
  "гаряченьке" на пательню до Сатани їх вірних слуг--Кирила,Вовку(лаку) з усіма огидними "89,1 %" моїми нинішніми "співвітчизниками" і біс-йо знає чиїми-- "путінспасюками",Господи,спаси мою душу грішну!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ