29 червня 2016, Київ 06:38

  СХЕМИ / РОЗСЛІДУВАННЯ «СХЕМ»

  Співробітник СБУ отримав 2 доби гауптвахти за напад на журналістів «Схем»

  Журналісти програми «Схеми» спілкуються з поліцією біля приміщення Управління СБУ в Києві після нападу на їхню знімальну групу
  Журналісти програми «Схеми» спілкуються з поліцією біля приміщення Управління СБУ в Києві після нападу на їхню знімальну групу

  Печерський районний суд Києва визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення керівника служби охорони пропускного режиму Служби безпеки України Юрія Бондарєва, який брав участь в інциденті затримання знiмальної групи програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

  Суд, який розглядав справу про перевищення Бондарєвим службових повноважень, постановив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді двох діб гаупвахти.

  Крiм адмiнiстративного провадження за пiдозрою у перевищеннi cлужбових повноважень, Вiйськова прокуратура розслідувала кримінальне провадження про перешкоджання законній журналістській діяльності представниками Служби безпеки України через напад на знімальну групу «Схем» 2 жовтня біля приміщення управління СБУ в Києві. Про закриття цієї справи Військова прокуратура повідомила 6 січня.

  Підставою для закриття справи, відповідно до постанови Військової прокуратури, стала «відсутність у діянні військовослужбовців Служби безпеки України … складу будь-якого кримінального порушення».

  Вранці 2 жовтня журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича затримали співробітники Служби безпеки України під час зйомок епізоду для журналістського розслідування про невідповідність стилю життя рівневі зарплат в СБУ.

  При затриманні, за словами журналістів, співробітники СБУ застосували силу. У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час журналістів відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

  Керівник головного управління СБУ в місті Києві й Київській області Михайло Глуговський пізніше вибачився перед журналістами за інцидент і визнав можливе перевищення повноважень з боку працівників СБУ.

  Голова СБУ Василь Грицак призначив службове розслідування інциденту і дав підлеглим 10 робочих днів, щоб доповісти про результати.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Зорян Місто: Київ
  19.01.2016 20:31
  Дві доби губи, цього замало. Таких служак потрібно гнати з охорони за повну службову невідповідність,з повним відшкодуванням зламатої техніки журналіста за власний кошт, з врученням повістки і відправкою солдатом в зону АТО. То буде справедливо.

  від: Дмитро - вох
  19.01.2016 19:23
  Artem - невжеж всі есбежники та урядові працівники включно з депутатамси які їздять на іномарках від 30 -100 баксів злодії які постійно крадуть - це мені здається що є абсурдом ,Можливо що деякі посадовці є хабарниками . аце тому що народ в Україні на хабарництво навлила так завана тюрма народів СРСР ,Оже втже хабарництво жалежить від українців які перестануть давати хабварі так як це є в світі
  PS зараз чимало журналістів іздять іномарках від 30-100 тисяч баксів де вони їх взяли, невжеж і вони крадуть ?

  від: Vinyk
  19.01.2016 18:58
  Щоб сбУ не обмануло... Щоб сбУшник мав честь, а не клянчив помилування(навіть по справі "пара суток за недокваліфікований напад")... Щоб замість сбУшника не покарали "недо-людину"(на сбУханому сленгу -- не-сбУшника), а винного сбУшника не нагородили за те, за що когось іншого карають... Так не буває. Саме за криведне привілейне паскудство гурток трапезундських викрутасів "сбУ" й заробив люстрацію.

  від: Дмитро = вох
  19.01.2016 15:19
  Ащо дістали журналісти які спровокували СБУ до цего інциденту ,журналісти повинні дотримуватися правил журалістики , так як СБУ дотримується до своїх пралил, тоді небулоб небажаних сутичок ..
  У відповідь

  від: Vinyk
  19.01.2016 18:53
  Там одне правило -- "перша приказка про чекіста". І поки недолюстровані безумні привілеї законні, нема чого шукати-видумувати якесь друге правило. До речі, "Правила техніки безпеки" -- то для думаючих людей, а не для помішаних спецслужбістів "їхня гміна поруч".
  У відповідь

  від: Artem Місто: Kyiv
  19.01.2016 16:56
  Дмитро, яких саме правил СБУ? Їздити на іномарках за 30-100 тисяч баксів? Ми ж підтримуємо вітчизняного виробника, але при цьому жоден депутат або високопосадовець не хоче їздити на Ланосі або хоча б Шевроле. Прості люди обирають - чи поїхати сьогодні на маршрутці за 5 грн, чи зекономити і поїхати на тролейбусі за 3, щомісяця дивуються все більшій і більшій вартості квартплати, а в той час шалені кошти йдуть повз бюджет, повз те саме "покращення", на яке вони виділяються і про яке нам весь час з телевізора розповідають. Допоки народ не перестане жебракувати - доти будуть претензії до хабарників. Чи тут є щось дивне для Вас?

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ