27 травня 2016, Київ 09:26

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Хадіджа Ісмаїлова розглядає пропозицію Амаль Клуні подати її справу до Страсбурзького суду

  Хадіджа Ісмаїлова (л) і Амаль Клуні (п), комбіноване фото
  Хадіджа Ісмаїлова (л) і Амаль Клуні (п), комбіноване фото

  Ув’язнена в Азербайджані журналістка Хадіджа Ісмаїлова, яка співпрацює з Радіо Свобода, і її адвокат заявили, що розглядають пропозицію відомої британської правозахисниці, юриста-міжнародника Амаль Клуні представити справу журналістки в Європейському суді з прав людини.

  Із такою пропозицією Клуні виступила в неділю, 17 січня.

  Амаль Клуні, дружина відомого американського актора Джорджа Клуні (до шлюбу у 2014 році відома як Амаль Аламуддін), останніми роками виступала в низці гучних правозахисних справ, захищаючи людей, ув’язнених за звинуваченнями, які правозахисники вважали політично мотивованими. Серед її підзахисних була й колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, інтереси якої юрист-правозахисник представляла в Європейському суді з прав людини.

  Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  19.01.2016 21:04
  В Азербайджане сильный экономический кризис. Низкие цены на нефть делают своё дело. Кроме того, вывод из-под санкций нефтегазового и самостоятельного Ирана, который также, как и Азеобайджан является преимущественно шиитским. Одна незаметная деталь, почему-то анти-суннитские ролики в YouTube идут с российских адресов. А если говорить по общей теме, то если Запад встанет на принцип, то трубопроводы с газом и нефтью могут пойти в обход Азербайджана, а это колоссальная, недополученная прибыль для Алиевской казны. Там и так уже случились протесты, а в этом случае протесты могут принято повсеместный характер. Турция уже не поможет - у них известные отношения с Россией. А Ирану глупо отказываться от такой, внезапной прибыли на целые десятилетия, иншаЛлаh! И все это из-за одной журналистки Радио Свобода. Так стоила ли игра свеч? Любой следующий президент Азербайджана неизменно будет настроен на освобождение Хадиджи Исмаиловой. кроме того, она не ломается. Ломается только авторитет Алиевых.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ