30 травня 2016, Київ 19:24

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Президент Таджикистану призначив дочку головою свого апарату

  Емомалі Рагмон нагороджує Озоду Рагмон медаллю, 28 серпня 2015 року
  Емомалі Рагмон нагороджує Озоду Рагмон медаллю, 28 серпня 2015 року

  У Таджикистані оголосили про призначення голови апарату президента країни Емомалі Рагмона його дочки Озоди Рагмон, яке вважають іще одним кроком до консолідації влади у президентській родині.

  38-річна Озода Рагмон, одна з семи дочок президента, дотепер із літа 2014 року була першим заступником міністра закордонних справ.

  Її батько незмінно керує Таджикистаном із 1992 року. Наприкінці грудня 2015 року Емомалі Рагмон підписав закон про присвоєння йому самому титулу «лідера нації» і про надання йому і членам його родини довічного імунітету від можливого судового переслідування. Крім того, ще одна законодавча зміна, що має дозволити йому переобиратися на посаді президента необмежене число разів, нині винесена на референдум, у схвальних результатах якого є мало сумнівів.

  Крім того, минулого тижня парламент Таджикистану ухвалив іще одну поправку до Конституції, що зменшує мінімальний вік для обрання президентом до 30 років із дотеперішніх 35. Як вважають, цей крок, що теж має бути затверджений на референдумі, має на меті уможливити обрання старшого з двох синів нині 63-літнього Емомалі Рагмона, нині 28-річного Рустама Емомалі, на наступних президентських виборах 2020 року, якщо на них не піде його літній батько. Минулого року Рустам Емомалі став головою державного антикорупційного агентства, а перед тим із 2013 року керував митною службою Таджикистану.

  Крім того, в Таджикистані родичі і свояки нинішнього президента обіймають низку важливих посад. Зокрема, чоловік Озоди Рагмон, Джамоллідін Нуралізода, є заступником голови Національного банку Таджикистану, а шуряк президента Гасан Азадуллозода очолює найбільший комерційний банк країни «Орійонбонк» і, за повідомленнями, контролює продаж алюмінію, що є головним експортним продуктом Таджикистану.

  Владу Емомалі Рагмона в Таджикистані називають авторитарною. Він практично не терпить інакодумства щодо його поглядів, міжнародні і таджицькі правозахисники звинувачують його в порушеннях прав людини. Президент Таджикистану це заперечує.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  27.01.2016 18:49
  Рахмон на измене, он не может не замечать все те позитивные сдвиги, что происходят в соседнем Афганистане. Опять-таки, не устаю повторять, вывод Ирана из-под санкций, который благодушно встречал главу ПИВТ на своей территории. Крiм того, Таджикистан, со своими запасами алюминия(фосфатов) крайне интересен Укроборонпрому, в состав которого недавно передали "Antonov". Но у нас алюминия больше. Хорошо бы чтобы Штаты с Британией включили, своим волевым действием, Украину в состав стратегических союзников и партнёров новой Большой Среднй Азии. Там колоссальный туристический потенциал, особенно в разрезе наших планов на Китай.

  від: Іван Місто: Київ
  27.01.2016 18:41
  рабство - свідомий вибір.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ