26 червня 2016, Київ 12:57

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Президент Таджикистану призначив дочку головою свого апарату

  Емомалі Рагмон нагороджує Озоду Рагмон медаллю, 28 серпня 2015 року
  Емомалі Рагмон нагороджує Озоду Рагмон медаллю, 28 серпня 2015 року

  У Таджикистані оголосили про призначення голови апарату президента країни Емомалі Рагмона його дочки Озоди Рагмон, яке вважають іще одним кроком до консолідації влади у президентській родині.

  38-річна Озода Рагмон, одна з семи дочок президента, дотепер із літа 2014 року була першим заступником міністра закордонних справ.

  Її батько незмінно керує Таджикистаном із 1992 року. Наприкінці грудня 2015 року Емомалі Рагмон підписав закон про присвоєння йому самому титулу «лідера нації» і про надання йому і членам його родини довічного імунітету від можливого судового переслідування. Крім того, ще одна законодавча зміна, що має дозволити йому переобиратися на посаді президента необмежене число разів, нині винесена на референдум, у схвальних результатах якого є мало сумнівів.

  Крім того, минулого тижня парламент Таджикистану ухвалив іще одну поправку до Конституції, що зменшує мінімальний вік для обрання президентом до 30 років із дотеперішніх 35. Як вважають, цей крок, що теж має бути затверджений на референдумі, має на меті уможливити обрання старшого з двох синів нині 63-літнього Емомалі Рагмона, нині 28-річного Рустама Емомалі, на наступних президентських виборах 2020 року, якщо на них не піде його літній батько. Минулого року Рустам Емомалі став головою державного антикорупційного агентства, а перед тим із 2013 року керував митною службою Таджикистану.

  Крім того, в Таджикистані родичі і свояки нинішнього президента обіймають низку важливих посад. Зокрема, чоловік Озоди Рагмон, Джамоллідін Нуралізода, є заступником голови Національного банку Таджикистану, а шуряк президента Гасан Азадуллозода очолює найбільший комерційний банк країни «Орійонбонк» і, за повідомленнями, контролює продаж алюмінію, що є головним експортним продуктом Таджикистану.

  Владу Емомалі Рагмона в Таджикистані називають авторитарною. Він практично не терпить інакодумства щодо його поглядів, міжнародні і таджицькі правозахисники звинувачують його в порушеннях прав людини. Президент Таджикистану це заперечує.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  27.01.2016 18:49
  Рахмон на измене, он не может не замечать все те позитивные сдвиги, что происходят в соседнем Афганистане. Опять-таки, не устаю повторять, вывод Ирана из-под санкций, который благодушно встречал главу ПИВТ на своей территории. Крiм того, Таджикистан, со своими запасами алюминия(фосфатов) крайне интересен Укроборонпрому, в состав которого недавно передали "Antonov". Но у нас алюминия больше. Хорошо бы чтобы Штаты с Британией включили, своим волевым действием, Украину в состав стратегических союзников и партнёров новой Большой Среднй Азии. Там колоссальный туристический потенциал, особенно в разрезе наших планов на Китай.

  від: Іван Місто: Київ
  27.01.2016 18:41
  рабство - свідомий вибір.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ