01 червня 2016, Київ 06:33

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Іноземні журналісти адресували листа директорові французького телеканалу через трансляцію фільму про Майдан

  Скріншот з сайту pltv.fr
  Скріншот з сайту pltv.fr

  Іноземні журналісти, які працюють в Україні, адресували відкритого листа директору французького телеканалу Canal+ через трансляцію фільму Поля Морейри «Україна – маски революції», в якому висловили своє невдоволення перекручуванням подій в Україні.

  Лист напередодні ввечері опублікував сайт Teleobs за підписом 18 журналістів, які регулярно працюють в Україні, є постійними кореспондентами в Києві та регіонах.

  «У понеділок, 1 лютого, ми були шоковані від документального фільму Поля Морейри «Україна – маски революції», трансльованому Canal+», – зазначають журналісти.

  За їхніми словами, у стрічці відсутнє розуміння складного питання російсько-українських відносин, має місце плутанина, підкріплена рядом помилок, неперевірена інформація та маніпуляції монтажу.

  Журналісти також вказують на викривлену подачу інформації про праві радикальні рухи в Україні, мовне питання та подвійне трактування анексії Криму.

  «Після революції, населення Криму переважною більшістю проголосувало на «референдумі за вірність Росії», лише це стверджує Поль Морейра. У той час, як зникає конкретний контекст, за яких умов було проведене голосування, а саме системне розгортання російських військових сил на півострові», – зазначають журналісти.

  Також представники медіа невдоволені тим, як у фільмі висвітлені бойові дії на Донбасі, зокрема участь українських добровольчих батальйонів. Крім того, вони заперечують, що події 2 травня 2014 року в Одесі, як стверджує Морейра у фільмі, не були достатньо вивчені, і визнають, що «ця драма не єдина за останні два роки, яка залишається нез'ясованою».

  Іноземні журналісти наголошують, що упродовж останніх двох років вони вивчають перетворення у такій «великій і незрозумілій країні в Європі» і відчули «дискомфорт» та «образу свого покликання» у фільмі Поля Морейри про Україну.

  Фільм Поля Морейри «Україна – маски революції» про події в Україні 2013-2014 років вийшов в ефір на французькому телеканалі Canal+ ввечері 1 лютого. Посольство України у Франції, деякі французькі видання, зокрема Le Monde, а також користувачі соціальних мереж назвали фільм пропагандистським і таким, що спотворює реальні події в Україні. Сам режисер відповів на зауваження європейських журналістів та українського посольства у своєму блозі. Він написав, що його фільм-розслідування суперечить загальноприйнятій картині, і що в мережі інтернет зустрівся із різким запереченням.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Сташинский Місто: Русь
  04.02.2016 15:21
  Что, правда глаза колит? ))

  від: CNN
  04.02.2016 11:34
  Якщо хтось пише такі листи то воно комусь дуже треба.
  Якщо пишуть такі листи, то будьте на 100% певні що фільм француза правдивий, чесний і сміливий.

  від: Олена Володимирівна Місто: Київ
  04.02.2016 11:25
  В стилі сталінських чисток. Браво! Завжди знайдуться подонки, які напишуть подібний лист

  від: Briston
  04.02.2016 10:26
  На тлі бездії українських медіа можна заробити і заробити не напружуючись. Те, що справжній журналіст утримається від виступів, якщо не володіє інфомацією у повному вимірі, це зрозуміло як ясний день. Це стосується продажних варягів. - Так стали називати найманих російською охранкою західних журналістів для дискредитації книги американського підприємця Дж. Кеннона "Сибір і система заслань" (Siberia and the Exile System") під кінець ХІХ ст.
  Саме таким продажним агентом російського ФСБ і виступає сьогодні Поль Морейра. І це великий провал України у донесенні правдивої інформації до західного глядача, слухача... Наслідки важко навіть передбачити, але вони неодноразово будуть...

  від: Віктор Місто: Київ
  04.02.2016 09:58
  Знімайте фільми як ФСБ працює в Європі тільки не спіть і не нийте. Просніться!!!! Ворог працює день і ніч

  від: Іван Місто: Київ
  04.02.2016 07:11
  дешевий пукінсько-кдбниш вкид. люди ще звертають на це увагу.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Випускники окупованої частини Донбасу. Куди поступати? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  «Заздріть мовчки»: хто фігурує у «чорній бухгалтерії» регіоналів?

  Лише впродовж кількох місяців 2012 року Партія регіонів могла витратити 66 мільйонів доларів 

  Олександр Турчинов, архівне фото (©Shutterstock)

  Турчинов заявив, що Росія на сході України системно випробовує нову зброю

  «Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації» – секретар РНБО 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко зірвала свій портрет у Верховній Раді  

   

  Позиції бойовиків поблизу Широкина з висоти в сотню метрів  

   

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ