27 травня 2016, Київ 23:04

  СХЕМИ / СХЕМИ (розслідування і новини)

  Апеляційний суд визнав законним будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра»

  Будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра» у Києві на Микільській Слобідці
  Будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра» у Києві на Микільській Слобідці

  Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні скарги мешканцям Микільської Слобідки, які вимагали визнати будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра» у Києві незаконним. Таке рішення суд ухвалив на засіданні 26 січня, тим самим залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

  Мешканці мікрорайону вкотре намагались оскаржити дозвіл на будівництво житлового комплексу, виданий з великою кількістю порушень, про що неодноразово йшлося у розслідуваннях програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший».

  Місцева громада та активісти не погоджуються з таким рішенням суду й упродовж 20 днів збираються подавати касацію. 

  Мешканці Микільської Слобідки також збираються подавати до суду і на скасування дозвільних документів, адже, як раніше повідомляла програма «Схеми», частина дозволів дісталася забудовнику сумнівним шляхом.  

  «Територія земельних ділянок, відповідно до Генерального плану Києва, за своїм функціональним призначенням належить до складової частини озеленених територій загального користування рекреаційного призначення», – повідомив юрист і мешканець Микільської Слобідки Андрій Декало.

  Водночас Державна архітектурно-будівельна інспекція у цій суперечці виступає на стороні забудовника. 

  «Усі подані документи були чинними, ніким не скасовані, як і зараз є не скасовані й чинні. Тому в інспекції не було законних підстав для відмови у видачі оскаржуваного дозволу, так само, як немає і зараз підстав для його скасування», – зазначила під час судового засідання юрист Державної архітектурно-будівельної інспекції Людмила Крайня. 

  У Київській міській держадміністрації уникають чіткої відповіді на запитання, чи законне будівництво «Сонячної Рів’єри». У прес-службі мера столиці Віталія Кличка наголосили, що питання законності забудови можуть вирішити тільки правоохоронці.

  Наприкінці грудня 2015 року мер Києва Віталій Кличко заявив, що будівництво на Микільській Слобідці має бути зупинене і без громадських слухань та згоди громади продовжуватися не буде. Будівельні роботи відновилися невдовзі після місцевих виборів, другий тур яких закінчився 15 листопада. 

  Раніше журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та UA:Першого каналу, неодноразово висвітлювали будівництво на Микільській Слобідці і з’ясували, що до нього можуть бути причетні бізнесмен Вагіф Алієв, син його бізнес-партнера Дмитро Капивин, депутат Київради Вадим Столар, а також бізнесмен Сергій Веселов, який посідає 57-у сходинку у рейтингу найбагатших українців за версією «Форбс Україна». Як виявили журналісти, усі ці бізнесмени мають дружні стосунки з мером Віталієм Кличком. 

  29 квітня цього року Київський апеляційний господарський суд видав ухвалу зупинити будівництво через протести місцевих жителів Микільської Слобідки, які через цю масштабну забудову втрачають єдину зону відпочинку в мікрорайоні. 

  Проте згодом цей самий суд ухвалою від 9 червня скасував заборону на проведення будівельних робіт між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом у Дніпровському районі Києва. 

  Таким чином колегія суддів дозволила зведення житлового комплексу «Сонячна Рів’єра», яке розпочалося, попри численні порушення під час землевідведення та отримання дозволів забудовниками.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: den4ik Місто: kyiv
  29.02.2016 17:31
  Будь-яку сферу життєдіяльності країни необхідно ретельно позбавити всіх можливих проявів корупції, підвищити корупційний поріг шляхом підвищення заробітної платні з одночасним збільшенням персональної відповідальності громадян, змінити менталітет посадовців, залучаючи на керівні посади справжніх технократів, ідейних поплічників демократії, справжніх професіоналів, які не зацікавлені лише у перерозподілі влади та грошових потоків, а мають розроблену стратегію впровадження реформ:
  http://www.golos.com.ua/article/264529

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Учитель-«кіборг» про школу, Савченко та Україну  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  Актуальне фото
  Випускник Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус​» танцює з дівчиною під час урочистої церемонії випуску

  Випускник Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус​» танцює з дівчиною під час урочистої церемонії випуску

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ