29 травня 2016, Київ 02:59

  УСІ НОВИНИ / Політика

  У бізнес-режимі «Шовковий шлях» в обхід Росії запрацює з березня – Пивоварський

  Андрій Пивоварський
  Андрій Пивоварський

  Альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії, новий «Шовковий шлях», запрацює в бізнес-режимі вже з березня цього року. Це під час години запитань до уряду у парламенті анонсував міністр інфраструкрури Андрій Пивоварський.

  «У зворотному напрямку потяг піде до кінця лютого. Будуть відпрацьовані всі вузькі логістичні місця. І десь 20 числа в Баку буде підписано фінальний протокол, який врегулює всі технічні проблеми. Відтак можемо сказати, що з березня даний потяг може вийти у звичайний бізнес-режим. Керівництву ЦТС «Ліски» і ПАТ «Укрзалізниця» потрібно буде займатися маркетингом. Міністерство, президент, прем’єр, Верховна Рада зробили все, щоб цей шлях прокласти», – сказав Пивоварський.

  Альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії – новий «Шовковий шлях» – презентували у морському порту Іллічівська 15 січня. Для відпрацювання цього маршруту був відправлений тестовий потяг за напрямом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай. Через погодні умови та людський фактор потяг прибув на місце призначення через 15 днів замість 11 запланованих.

  14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Документ передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом і збільшення вантажообігу.

  На початку 2016 року Міністерство економічного розвитку України заявило про повне припинення транзиту українських товарів через територію Росії у зв’язку з набуттям чинності указу російського президента Володимира Путіна. Цей указ регламентує транзитні вантажні перевезення російською територією товарів з України у Казахстан після припинення роботи зони вільної торгівлі між Україною і Росією.

  Київ назвав цей крок «непрозорим, невиправданим і таким, що має дискримінаційний характер», і запровадив дзеркальні санкції – перехід на стягування мит з російських товарів.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ