28 червня 2016, Київ 23:26

  УСІ НОВИНИ / Політика

  НАТО працює на посилення української армії – посадовець альянсу

  (©Shutterstock)
  (©Shutterstock)

  Навесні 2016 року має відбутися зустріч в рамках комісії Україна – НАТО, але і до цієї події координація України та альянсу у військово-технічній сфері триватиме у щоденному режимі, запевнив Радіо Свобода один з високопосадовців НАТО, який відповідає за міжнародну співпрацю. 

  Співрозмовник, який побажав залишитися неназваним, озвучив основні напрямки спільної роботи.

  «Головні завдання співпраці сторони вже визначили. Так, у Києві постійно працює група оборонних консультантів НАТО, які допомагають українським колегам посилювати боєздатність Збройних сил та проводити реформи. Вдосконалюється все – від оперативних планів до системи закупівель і логістики. Окрім того, через механізм трастових фондів ми беремо участь у реабілітації військових, поранених під час конфлікту на сході України», – зазначив співрозмовник Радіо Свобода. 

  Також він згадав, що НАТО допомагає проводити так зване «гуманітарне розмінування» на сході України, у районах, де припинилися бойові дії і де мінні поля загрожують місцевим жителям. 

  Щодо військово-технічної співпраці, то високопосадовець НАТО уточнив, що альянс підтвердив право країн-членів індивідуально кооперуватися з Україною, наприклад, німецькі компанії постачають за спеціальною ціною двигуни власного виробництва для нових українських бронетранспортерів БТР-3, БТР-4 і бронемашини «Дозор».

  Водночас НАТО уникає збройного втручання в українсько-російський конфлікт, пояснює посадовець альянсу.

  «Будьмо чесними: позиція багатьох країн ЄС, які є членами НАТО, – вони не хочуть воювали за Україну. Тож Третьої світової не відбудеться. Водночас світ може і мусить підтримати Україну, посиливши її армію. І Україна здатна сама зменшити загрозу для себе, стаючи сильнішою та більш реформованою країною», – визнає посадовець НАТО.

  За його словами, НАТО не задоволене тим, що частина українських урядовців «не працюють на повну силу задля реформ», а політики – «з’ясовують стосунки».

  Подолати ці проблеми та зробити державу набагато сильнішою мають самі українці, але за потужної підтримки Заходу і НАТО зокрема, підсумовує співрозмовник Радіо Свобода.

  Те, що організаційна, матеріальна і військово-технічна співпраця з НАТО триває за низкою важливих напрямків, Радіо Свобода підтвердив і виконувач обов’язків постійного представника України при НАТО Єгор Божок.

  У січні начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що представники військово-оборонних відомств держав НАТО висловили підтримку України та заявили про те, що готові нарощувати свою матеріальну допомогу Збройним силам України.

  Верховна Рада України в грудні 2014 року внесла зміни до двох законів, відмовившись від позаблокового статусу держави. Нова воєнна доктрина передбачає відновлення курсу на зближення з НАТО: Україна має до 2020 року забезпечити повну сумісність своїх Збройних сил із силами країн-членів НАТО.  На цю ж тему: 

  Неповага Росії до суверенітету країн змушує НАТО посилюватися – представник США  10.02.2016
   Неповага Росії до суверенітету країн змушує НАТО посилюватися – представник США

  Збільшення сил швидкого реагування на сході Європи, нові засади «політики стримування» і підтримка країн, що зазнають російської агресії – так реагує НАТО на нові виклики далі  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ