28 червня 2016, Київ 12:34

  УСІ НОВИНИ / Політика

  У Молдові судять найманців, що воювали на боці сепаратистів на Донбасі

  Слідчі Молдови повідомляють, що підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі залучають для боїв на їхньому боці молдовських найманців, пропонуючи їм у місяць близько 3 тисяч доларів. 11 лютого представники Генпрокуратури Молдови повідомили, що десятки громадян цієї країни за гроші воюють на сході України на боці сепаратистів.

  За словами виконувача обов’язків генпрокурора Молдови Ігоря Попи, з початку року у цій країні арештували десять підозрюваних найманців, двох з яких уже засудили до трьох років ув’язнення. Попа зазначив, що слідство щодо ще восьми підозрюваних триває. Їм від 26 до 32 років і всі вони російськомовні вихідці з півдня Молдови.

  «На жаль, мушу сказати, що десять громадян Молдови воювали у Донецькій і Луганській областях України. Ми задокументували факти, коли громадяни Молдови бути поранені і не виключаємо можливої загибелі наших громадян під час цього конфлікту», – наголосив Ігор Попа.

  Більшість найманців, зазначає Попа, колишні поліцейські та спецпризначенці.

  Представники слідчих органів Молдови зазначають, що певні симпатії до сепаратистів на Донбасі серед етнічних росіян у Молдові, які йдуть воювати, можуть бути, але головна причини – гроші.

  «Наприклад, одна людина, справа якої у січні була направлена до суду розповів, що йому пообіцяли платити у місяць близько 3 тисяч доларів», – говорить заступник генпрокурора Молдови Ніку Сендреа.

  Ще двох підозрюваних затримали, коди вони в’їжджали у Молдову з великою сумою російських рублів.

  «Обоє чоловіків повідомили, що отримували гроші у російських рублях – один 15 тисяч рублів (180 доларів), інший – 40 тисяч рублів (500 доларів) у місяць», – сказав голова комітету по боротьбі з організованою злочинністю Молдови Деніс Ротару.

  Точна кількість громадян Молдови, які воюють на боці підтримуваних Росією сепаратистів в Україні, невідома. Але Кишинів обіцяє докласти усіх зусиль, щоб ідентифікувати їх.

  Згідно з законодавством Молдови, участь у бойових діях за кордоном карається до 10 років ув’язнення.

  У Службі безпеки України Радіо Свобода повідомили, що наразі у них немає інформації щодо громадян Молдови, які воюють на боці підтримуваних Росією сепаратистів на Донбасі і попросили направити їм інформаційний запит.

  Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за оцінками ООН, там загинули близько 9 тисяч людей.

  Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  12.02.2016 18:49
  Экстрадируйте их в Украину.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ