29 червня 2016, Київ 22:54

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Порошенко Путіну: в Україні не «громадянська війна», а російська агресія

  Президент України Петро Порошенко під час виступу на Мюнхенської конференції з питань безпеки, 13 лютого 2015 року
  Президент України Петро Порошенко під час виступу на Мюнхенської конференції з питань безпеки, 13 лютого 2015 року

  Президент України Петро Порошенко заявив, що бойові дії, які тривають на Донбасі, не є «громадянською війною», а агресією, яку здійснює Росія на частині сходу країни. Про це Порошенко сказав під час під час президентської панелі в рамках конференції з питань безпеки у Мюнхені в суботу.

  «Десятки російських солдат, які утримуються – доказ світу російської військової агресії проти України. Пане Путін, це не громадянська війна в Україні – це ваша агресія», – сказав Порошенко.

  Він також наголосив, що вести діалог із Росією на міжнародному рівні можливо лише після того, як вона виведе свої війська з України та припинить бомбардування в Сирії.

  «Мені зараз дуже не подобається та ідея, що деякі лідери починають казати про те, що нам терміново потрібен діалог з Росією, забути про все, що відбувається у світі. Я хочу нагадати всім вам, що в 2008 році після так званої «громадянської війни» у Грузії, проти фактичної російської агресії, в 2010 році було багато голосів давайте зробимо діалог з Росією, забудьте про Грузію, забудьте про Молдову і Придністров’я, забудьте про російську окупацію, давайте припинимо агресію. Чи зупинилася агресія тоді? Анексія Криму зупинилася? Чи зупинило це російську агресію в Сирії? Чи готова Росія відвести свої війська? Хіба Росія пустила ОБСЄ?» – зазначив Порошенко.

  13 лютого у Мюнхені прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв назвав бойові дії на сході України «громадянською війною», гуманітарну ситуацію там «складною», а відповідальність за виконання Мінських угод поклав передусім на Україну.

  Росія у 2014 році окупувала український Крим і здійснює підтримку сепаратистів на сході України. В питанні захоплення Криму Москва вказує на те, що «відновила історичну справедливість», а щодо збройного конфлікту на Донбасі запевняє, що її військових там нема, але можуть бути «добровольці».  На цю ж тему:

  Порошенко Путіну, Медведєву і Лаврову: припиніть займатися пропагандою в Європі 13.02.2016
   Порошенко Путіну, Медведєву і Лаврову: припиніть займатися пропагандою в Європі

  «Ми не дамо вам навіть найменшої можливості займатися пропагандою, пропагандою кремлівського стилю для отруєння думки європейських народів» далі  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Максим Місто: Київ
  13.02.2016 21:09
  Захід має надати цільову та потужну фінансову підтримку для підприємств українського військово-промислового комплексу.
  Нашим хлопцям необхідна сучасна зброя, яку наша оборонна промисловість здатна виготовити в найкоротші терміни. Дайте нашій країні гроші, щоб підприємства військово-промислового комплексу України працювали на всю потужність та повноцінно озброїли українських воїнів. Збройним силам України вкрай необхідно :
  - придбати в країнах Африки, Європи і т.д. літаки СУ та МІГи та терміново їх модернізувати;
  - необхідно негайно встановити сучасну ( а також терміново модернізувати вітчизняну ) систему протиповітряної оборони нашої країни. З цією задачею може впортатися КБ "Південне", де вже розроблений багатофункціональний ракетний комплекс "Гром-2", оснащений крилатими ракетами "Коршун";
  - необхідно терміново відремонтувати військові аеродроми.
  Україна в минулому році отримала біля 300 молодих військових пілотів( випускники Харківського військового авіаційного університету ім. І.Кожедуба), частину із яких необхідно в короткі терміни навчити здійснювати польоти на літаках Ф-16 та Ф-18. США має надати Україні ліцензію на виробництво ліьаків Ф-16 та Ф-18;
  - необхідно терміново залучати інвестиції для модернізації ВМС України. Суднобудівні заводи Херсонської та Миколаєвської області здатні побудувати в короткі терміни сучасні військово-морські сили України;
  - українські конструктори розробили чудові танки "Оплот", Булат" та "Ятаган" та БТРи - 4 і 3Є.
  Необхідно терміново фінансувати бронетанкові заводи для потужного конвеєрного випуску тяжкої бронетехніки.
  - Черкаське НВП "Фотоприлад" взмозі виготовляти сучасні тепловізори, прилади нічного бачення, оптичні приціли, системи наведення та керування артилерійським вогнем тощо;
  - Українські підприємства "Маяк", "Форт", "Валар" і т.д. можуть виготовляти ( і виготовляють в даний час) сучасну стрілецьку зброю, автомати, кулемети, гранатомети;
  - Київське КБ "Луч" має розробки новітньої протитанкової зброї, але для масового їх виготовлення необхідне потужне фінансування.

  П.С. Уряд США, змусивши Україну відмовитись від ядерної зброї, зекономив з 1994 р. по 2015 р. понад 150 млрд. дол. США, оскільки ці кошти мали йти для стримання третього у світі українського ядерного потенціалу. Було б логічним. якби уряд США в нинішніх умовах половину із вказаної суми передав в якості безповоротної допомоги для українських підприємств військово-промислового комплексу.
  Захід має надавати реальну і потужну фінансову для українського ВПК, оскільки саме наявність потужної української армії змусить кремлівську банду вивести із окупованих українських земель російські війська.
  У відповідь

  від: Сташинский Місто: Русь
  14.02.2016 16:01
  вже стільки дали, що країні 404 в житті не розплатитися (((
  Тому самі, самі! )
  Економіку піднімати, це не пам'ятники засновникам 404 зносити! )

  від: Сташинский Місто: Русь
  13.02.2016 16:26
  Так оголосіть війну РФ! ))
  А так.. справжня громадянська з народом Донбасу, який добре обороняється!
  У відповідь

  від: Анонім
  13.02.2016 20:50
  Поддержу 100500.
  Петр Алексеич что-то темнит. Война, война... Уже никто и не верит, так как обе страны не в состоянии войны, послы каву попивают. Дуелят только на словах.
  Но война и не гражданская. Просто Петр Алексеич, как Главнокомандующий, создает "в боях и тревогах" самую боеспособную армию в Европе. Тренируя её на Донбассе. АТО называется.
  У відповідь

  від: Микола Місто: Кіровоград
  13.02.2016 17:54
  Ми на них нападати не збираємося, хто нападає той має оголошувати, а вони не оголошують бо їм то не вигідно, вони ніколи не воювали чесно, їхнє слово честі це тоді коли ми знаємо, що язик без кісток але часи коли будь-який напад можна було кваліфікувати як громадянський конфлікт давно минули, разом з розвитком до сучасного рівню озброєнь, громадянською війною то можна було-би назвати якби шахтарі воювали самопалами, максимум мисливськими рушницями, а на тому боці протистояння найсучасніша російська зброя яка хай не бреше Путін у будь-якому бутіку не продається, та навіть якби й продавалася то факт продажу є фактом як мінімум підтримки конфлікту але мало мати доступ до крамниці, потрібно мати ще й багато банкнот щоб купити, рядовий шахтар навіть враховуючи рівень зарплатні у порівнянні з прибиральницями, такого купити не в змозі, казка про добровольців-відпускників з російської армії теж не катить, бо у відпустки на танках ніхто нікого не відправляє
  У відповідь

  від: Лена Місто: Moscow
  14.02.2016 15:56
  просто вірити не хочеться, що армія ВСУ програє якимось шахтарям і таксистам з калашниками, що залишилися на складах у частинах Донбасу! А чи багато в полоні російських діючих військових зараз? ) Тоді і мовчи про армію РФ!
  Справжня громадянська проти народу! Крим уникнув такої долі! Без єдиного пострілу! )

  від: Аблай
  13.02.2016 15:02
  Европейцы вначале защищают свои собственные интересы, а только потом уже действуют по ситуации. Как например по ситуации в Украине. Они ведь всё прекрасно понимают. Но не хотят идти первыми на разрыв отношений с огромной РФ. КНР и Исламскому миру также не интересна единая/монолитная Европа. Интересуют лишь, по большому счёту, лишь горнолыжные курорты. А кормить всяких, извини меня, йоббиков - это не для нас. Пусть Путин кормит одну часть Европы, которая покупает его газ и нефть, а Исламский мир кормит другую. Вот и всё. Но даже на этот вариант Кремля вряд ли согласится. Ведь ему жизненно важно сохранить всю свою прежнюю долю сбыта углеводородов на Европейском рынке. Кроме того русским чудовищно убыточно все наши экспортные потоки в обход РФ. Только с одного Казахстана порядка 50-млн.т.нефти, которую они перепродают за огромные деньги, а у нас берут за копейки и ещё включают свои налоги(по линии ЕврАзЭс) по растаможке.

  від: Іван Місто: Київ
  13.02.2016 14:55
  Президент Порошенко повністю правий. Дуже добре, що він відкрито заявив про це. Є російська агресія, нема громадянської війни. Я б додав: громадянської війни ніколи не було в Україні. В 20му столітті також була російська інтервенція, а пізніше - голодомор-геноцид.
  У відповідь

  від: Гаврило
  13.02.2016 17:09
  Cказав, що потрібно підтримувати санкції проти раSSєї і пустив чергових 90 москальських фур транзитом через територію України. Коли він вже перестане брехати і зраджувати національні інтереси України ?

  від: Анонім
  13.02.2016 14:52
  "Президент України Петро Порошенко заявив, що бойові дії, які тривають на Донбасі, не є «громадянською війною», а агресією"

  Одно другому не мешает, вполне могут быть одновременно.

  "«Десятки російських солдат, які утримуються – доказ світу російської військової агресії проти України. Пане Путін, це не громадянська війна в Україні – це ваша агресія»"

  После 1917 тоже не было гражданской войны, а агрессия Германии, США, Британии, Румынии, Франции, Польши, Японии, против России, это подтверждается многими тысячами солдат этих стран, которые тогда "утрымувалыся".
  Вообще то уже обменены тысячи пленных с обеих сторон донецкого конфликта, но это не признак гражданской войны, а вот десятки россиян - признак агрессии, но чему признак тысяча иностранцев без гражданства Украины (на которое теперь по заслугам претендуют), которые каким то чудом в ПРАВОВОМ ГОСУДАРСТВЕ с оружием в руках приняли участие в АТО на стороне украинского правительства?

  від: Ibrei Місто: Krym
  13.02.2016 14:05
  Тогда Петя нужно называть АТО свом именем ! если это война с рашкой ,то вводи военное положение и всю страну мобилизуй на защиту ,а не трепись , не веди страусинную политику или вали с поста ,дай нормальным людям работать...

  від: Микола Місто: Кіровоград
  13.02.2016 14:04
  Ведмедєв не знає різниці між громадянською війною і агресією, і такі неуки керують Росією ?
  У відповідь

  від: Анонім
  13.02.2016 18:29
  кто ввел войска на Донбасс? Кто агрессор?
  Диванный воин! Поскачи отпустит!
  У відповідь

  від: Микола Місто: Кіровоград
  14.02.2016 08:12
  На третьому році конфлікту такі запитання задавати ??? Не гальмуй снікерсуй !!!

  від: Анонім
  13.02.2016 13:56
  Це і є справжнє лице Мінських угод з Росією: на людях - протистояння, а насправді відволікаюча увагу народу від діючої влади війна. Такий собі намордник для народу України. Покажіть мені, котрий ще в світі президент провадить бізнес на території ворожої держави ? На людях - вороги, а насправді роблять спільну справу. Так що ж всетаки робив на Майдані олігарх Петро Порошенко, і хто був режисером тієї ситуації з грейдером? Адже це був явно не приступ патріотизму.

  від: просто так
  13.02.2016 13:45
  Парашенко начал пиар-компанию с требованием объединиться вокруг него, белого и пушистого, в Украине до сих про не объявлено военное положение , а только куцая АТО, шо и дает возможность Путину заявлять шо у нас гражданская война , а не агрессия России

  від: Єва Місто: Київ
  13.02.2016 13:28
  Демократичний Світ мусить прикласти всі зусилля аби допомогти Україні та не залишати нашу державу на одинці з російськими окупантами. Кремль, окрім того, що окупував частину українських Донбасу та Крим, веде постійну підривну діяльність в середині нашої країни. В Україні необхідно здійснювавти масштабні економічні реформи, які потребують потужної фінансової пібтримки. Зокрема, в нашій державі необхідно створювати потужний енергетичний сектор, який має стати повністю незалежним від російських енергоносіїв. Для цього, необхідно збудувати в Кіровоградській обасті ( де маємо величезні запаси урану) завод з виробництва ядерного палива для українських АЕС. В Україні розроблене чудово законодавство для вітрової та сонячної енергії, але ці проекти потребують реальних коштів.
  Маємо впроваджувати на ТЕЦ/ТЕС тверде біопаливо з енергетичної верби. Енергія, отримана від твердого біопалива, в два рази дещевша за енергію, що ми отримуємо від газу, твердого вугілля та мазуту. Для прикладу, енергетичний сектор Швеції на 61 % наповнюється за рахунок твердого біопалива ( пілети з енергетичної верби). Дешеві енергоносії дадуть можливість в Україні створити нові робочі місця, що дасть поштовх для розвитку середнього та малого бізнесу, який стане кістяком громадського суспільства в нашій державі. Крім цього, дешеві енергоносії дадуть можливість ввести ліберальне оподаткування бізнесу в Україні.
  п.с.
  Західний Світ має негайно запустити для України "план Маршала" заради наших Воїнів, які ціною свого життя стримують путінські орди на сході України.
  У відповідь

  від: Лена Місто: Moscow
  13.02.2016 16:23
  Иди в АТО, запад тебе ничего не должен, страна банкрот известна 404
  У відповідь

  від: Витка Місто: Сумы
  13.02.2016 19:15
  Да ты Лена насчёт АТО не беспокойся , у нас здесь с этим полный порядок , -- 200 и 300 --ми выпроваживаем бывших "братьев" домой, в страну 666 исправно. Переживай лучше о своём туманном будущем , похоже вам там в раше , с таким правительством , полный кер@ык не за горами .
  У відповідь

  від: Микола Місто: Кіровоград
  13.02.2016 18:04
  Враховуючи факт недопуску українцями путінських орд на Захід, Захід нам багато чого винен але справа не у тому, що Захід винний щось Україні, справа більше у тому, що в інтересах самого Заходу зупинити путінську орду, і на заваді може бути лише потужна як економічно так і військово Україна, інакше у окопах сидіти доведеться вже самим європейцям

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак

  Фотогалерея У зоні бойових дій на сході України загинув оперний співак Василь Сліпак

  Василь Сліпак був солістом Паризької опери, але повернувся в Україну з початком російської агресії. На схід України він пішов добровольцем 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ