29 травня 2016, Київ 02:59

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  Українські заробітчани переказують додому більше грошей, ніж дають міжнародні донори – дослідження

  Ілюстративне фото
  Ілюстративне фото

  Обсяг коштів, які українські мігранти переказують додому, перевищує усі інвестиції іноземних компаній та допомогу міжнародних донорів разом взятих. Це підтверджує дослідження, проведене в рамках проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).

  Так, згідно з результатами опитування, українські трудові мігранти переказали 2,8 мільярда доларів у 2014 році як формальними, так і неформальними каналами. Додаткові 100 мільйонів доларів надійшли в Україну в натуральній формі (у вигляді продуктів, речей, техніки тощо).

  «Це свідчить про те, що за умови ефективного управління, трудова міграція та капітал, який вона генерує, можуть сприяти гуманітарному, соціальному, економічному та культурному розвитку України», – зазначив голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

  Дослідження також показало, що кожен п’ятий мігрант готовий інвестувати у продуктивну діяльність в своїй місцевій громаді. Найбільш привабливими сферами для потенційних інвестицій є будівництво, туризм і роздрібна торгівля.

  При цьому основною країною призначення для українців залишилась Російська Федерація (30%). Для довгострокових поїздок заробітчани обирають Польщу (21%), Чехію (15%) та Італію (11%).

  Опитування проводилося протягом 2014-2015 років. Загалом опитали 20 951 домогосподарство по всій Україні, а також 1890 довгострокових трудових мігрантів у пунктах перетину кордону України.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Оксана
  17.02.2016 01:06
  Тільки нажаль в Україні до сих пір існує подвійне оподаткування. З переказаних коштів отримувачі повинні платити податок, адже ці кошти вважаються прибутком. Тобто один раз податки платяться в країні, до вони зароблені, потім відсоток за переказ, і знову податок вже в Українську казну. Заробітчанам зараз дешевше вивезти родину з України, ніж перепрпаляти кошти туди!

  від: Vinyk
  16.02.2016 12:58
  Не утримаюсь від закиду на адресу корупціонерів.
  Знав кількох колишніх "старорежимних" хабарників -- люди силоміць були затягнуті в корупційні "обороти", та вони були чесні, тяжко страждали, були вимушені "крутитись при лапах". А теперішні хабарники -- ну якісь приторні предмети по рівню людяності, прямо якісь сумки, в яких шоколадка роздушилась, а не люди.
  Поїхати на заробітки і не обдарувати хабарями кожну ласу начальницьку пику -- і тікай з заробітків додому, бо якесь хабарно-чиновне мурло починає насідадти на рідних, починає виморочувати те, що "по прикидках"("згідно офіційних завірень" -- на бюрократському сленгу) мало перепасти "за добрийдень і за не-обман". Не були-б ненажерні -- отримали-б більше, і то доброзичливо, по праву, законно, а не "з притиском і під намьоками".
  І то називається "соціально-трудовою політикою", коли люди створюють блага за кордоном, бо "вдома" хабарники деруть доларові хабарі й виконують-здійснюють засиджування місць розказування патріотичних слів?

  від: Вуйко Місто: Ужгород
  16.02.2016 12:35
  Українські заробітчани переказують додому більше грошей, ніж дають міжнародні донори – дослідження ... Звідси запитання: а чи не більш ефективним для фінансової системи був би шлях надання українцям вудочек, замість того, щоби повзати за отриманням рибок, вірніше гнилих голів та хвостів ? "Рехформатори"- клептократи обанкротивши цілі галузі, загнавши в тінь значну частину ще дихавших, хоч і на ладан, бізнес, добилися грандіозних "успіхів" в обвалі ВВП, курсу гривні, повольного зубожіння людей, повну Махнотизацію державного управління... А все це можна назвати одним словом - Руїни!!! А нам вже 2 роки талдичать копійочну по значенню конфетку (може і По-Рошен) - "безвізовий режим". А цей самий "Режим" для чого? Щоби чим більше людей покинули цю країну? Це і є очікуємий Рай "української ідеї" - прдукування нових десятків мільйонів !Діра-спори"?

  від: анатолий Місто: одесса
  16.02.2016 12:34
  Плюс зарплата моряков - будет около 5млрд

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ