24 травня 2016, Київ 14:48

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Литва відсвяткувала річницю відновлення незалежності

  ©Shutterstock
  ©Shutterstock

  Литва відсвяткувала у вівторок річницю відновлення своєї незалежності, 16 лютого. Це дата, яку святкують у Литві, стосується відновлення незалежності не від СРСР на початку 1990-х років, а ще від Російської імперії 98 років тому.

  Її керівники висловили впевненість, що країна зможе захистити свою незалежність у нинішній неспокійний час за підтримки союзників.

  Зокрема, президент Даля Ґрібаускайте заявила: «Якщо Литві знову доведеться захищатися, ми не будемо самі, як це бувало раніше в деякі фатальні історичні моменти».

  У Литві останнім часом висловлюють занепокоєння через гібридну агресію Росії в Україні й посилену присутність російських військ поблизу її кордонів.

  Литва, як і інші дві балтійські держави, офіційно вважає своє перебування у складі СРСР окупацією й відтак святкує відновлення незалежності не від СРСР, а від Російської імперії, яку вона втратила наприкінці 18-го століття: тоді більшу частину Литви поступово анексувала Росія.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Лена Місто: Moscow
  17.02.2016 15:05
  шкода, що майже все молоде населення виїхало з Литви.. на заробітки в ЄС, оскільки економіка в країні близька до банкрутства!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | День музеїв в Україні. Як працювати без грошей?

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!
  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

  Анджей Дуда підписав закон, що забороняє пропаганду комунізму. Згідно з законом, перейменують понад тисячу вулиць і об’єктів на території країни 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 23 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 23 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ