27 травня 2016, Київ 03:18

  УСІ НОВИНИ / Політика

  СБУ знає про близько 40 вихідців з Молдови, що воюють на боці бойовиків

  (©Shutterstock)
  (©Shutterstock)

  Служба безпеки України заявляє, що в її «поле зору» потрапляло близько 40 вихідців із території Молдови, що воюють на сході України на боці підтримуваних Росією бойовиків. Як йдеться у відповіді СБУ на запит Радіо Свобода, переважно це вихідці із сепаратистського регіону Молдови Придністров’я.

  У спецслужбі також повідомили, що «відповідно до міждержавних угод, з метою виявлення, документування і припинення протиправної діяльності зазначених осіб Служба безпеки України проводить спільні заходи зі спецслужбами Республіки Молдова. За результатами такої взаємодії правоохоронними органами Молдови вже притягнуто до кримінальної відповідальності понад 10 осіб».

  Раніше цього місяця слідчі Молдови повідомили, що підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі залучають для боїв на їхньому боці молдовських найманців, пропонуючи їм у місяць близько 3 тисяч доларів. 11 лютого представники Генпрокуратури Молдови повідомили, що десятки громадян цієї країни за гроші воюють на сході України на боці сепаратистів.

  За словами виконувача обов’язків генпрокурора Молдови Ігоря Попи, від початку року у цій країні арештували десятьох підозрюваних найманців, двох з яких уже засудили до трьох років ув’язнення. Попа зазначив, що слідство щодо ще восьми підозрюваних триває. Їм від 26 до 32 років і всі вони російськомовні вихідці з півдня Молдови.

  Крім того, в.о. генпрокурора повідомив, що слідчі мають інформацію про поранення громадян Молдови на Донбасі і не виключають загибелі своїх громадян під час конфлікту на сході України. У СБУ інформації про ймовірних загиблих громадян Молдови не надали.

  Згідно із законодавством Молдови, участь у бойових діях за кордоном карається до 10 років ув’язнення.

  Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за оцінками ООН, там загинули близько дев’яти тисяч людей.

  Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ