30 червня 2016, Київ 04:18

    УСІ НОВИНИ / Суспільство

    Таксисти Києва анонсують протести проти сервісу Uber

    Ілюстративне фото Ілюстративне фото
    x
    Ілюстративне фото
    Ілюстративне фото

    Таксисти Києва оголосили «національну мобілізацію» проти мобільного сервісу замовлення таксі Uber, що повинен запуститись в Україні.

    Представники української таксомоторної асоціації та професійної спілки таксистів вважають, що Uber надасть можливість працювати нелегальним перевізникам, не сплачуючи при цьому податків і не відповідаючи за безпеку і комфорт пасажирів.

    «Завтра ми офіційно о 9:30 біля КМДА передаємо вимоги київській владі. Попросили підтримати нас перевізників. За попередніми підрахунками, підтримати нас готові кількасот машин. Тому наперед просимо вибачення у киян, але ми боремось за свої права», – сказав голова профспілки таксистів України Василь Попик.

    «Що ж до боротьби на національному рівні, то ми вимагаємо створити рівні конкурентні умови на ринку таксоперевезень шляхом ухвалення закону. Відповідний документ вже у Верховній Раді. Якщо до 10 березня не буде створена робоча група з перевізниками щодо напрацювання закону, ми зберемо всеукраїнський з’їзд таксистів, де напевно ухвалимо рішення про загальнонаціональний страйк. Для того, щоб влада побачила, що ми живі–здорові, їй треба зробити боляче», – додав він. 

    Uber – це мобільний додаток, що дозволяє викликати таксі, відстежувати його переміщення і оплатити замовлення готівкою або банківською карткою. Вартість послуг Uber – набагато нижча, ніж у професійних служб таксі. Як таксі буде використовуватися не машина професійної служби, а засіб пересування простого автомобіліста, який побажав заробити за допомогою Uber приватним перевізництвом. 

    Попри це дата, коли українці зможуть почати користуватись сервісом, наразі невідома. За неофіційними повідомленнями, це станеться у першому кварталі цього року. Крім того, працюватиме Uber лише у великих містах, таких як Київ чи Львів.

    Раніше мер Києва Віталій Кличко зустрівся з директором по взаємодії з органами державної влади в Європі, на Близькому Сході і країнах Африки компанії Uber Марком Макганном. Зустріч керівництва сервісу відбулась і в Міністерстві інфраструктури.

    Компанія Uber створена у 2009 році. Її штаб-квартира розташована у Сан-Франциско. На сьогодні сервіс працює у 68 країнах світу. Втім у багатьох країнах проти Uber протестують місцеві перевізники. Так, нещодавно акції протесту відбулись в Угорщині та Білорусі. Після протестів у Франції роботу служби взагалі заборонили. Не працює він і в Німеччині, Індії, Нідерландах



    Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


    ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
    Форум закрито
    Відсортувати коментарі:
    Коментарі
         
    від: Хван Місто: Киев
    24.02.2016 18:12
    Думаю потребитель за сервис , за достойное обслуживание, сегодня он видим не тянет на Европу. Но я вышел посмотрел на Крещатике много боледьщиков (футвол с " Ман сити")., журналисты, вот картинку то им и подготовят - "В стране война и хаос", кому надо.

    від: Дон Пэдро Місто: Киев
    24.02.2016 14:55
    Дорогие мои таксомоторные службы очень прошу Вас наконец-то попасть в Европу а не в Ж-пу и хорошенько рассмотреть все в мельчайших подробностях как там работают люди (то-бишь уровень сервиса-автомобили-страховка-професианолизм-ответственность-налоги-тарифы-зарплата) чем можете похвастаться вы А так смех один нелегалы ине професионалы будут бороться против таких же

    від: Алексей Місто: м.Борисполь
    24.02.2016 14:48
    Существующая система "такси"- против открытого и доступного сервиса?! Интересно а сами таксисты в "Uber" почему не хотят работать?- или "бомбить" черным налом выгоднее?

    від: Так Місто: Київ
    24.02.2016 14:47
    Тут політика. провалився Майдан аля Тимошенко (інф. ТВ), підключають таксистів ( Кличко в Америці, але ж їм просто замовили хаос). . Хто перекриває з таксистів забирать ліцензію і штраф. Памятаю, десь більше року, коли з Жулян йшли Скорі в госпіталь на Лесі з хлопцями з АТО, Крещатик був перекритий мащинами (були таксі, але вони познімали світлові знаки),. Бессарабка забита. з яким трудои ці машини проривались. В госпіталь. від палацу спорту швидше дійшов ніж вони доїхали . Санітарки і легкопоранені допомогали виносить цих хлопців з машин, ( це злочин хто перекривав тоді Хрещатик).. Це вважаю проплачена акція. моя реакція-не сідать в таксі.(хай їх політики годують).

    від: Виталий Місто: Киев
    24.02.2016 14:44
    А в чем суть их претензий??? ВЕСЬ ГОРОД ДАВНО ездит по общегородскому эфиру ч-з программу mobile taxi. Точно так же там может подключиться ЛЮБОЙ, вне зависимости от состояния водителя и автомобиля, т.е., вызывая такси у вас нет гарантии того что вы поедете в исправном автомобиле и с адекватным водителем, не упоротым какой- нибудь химией. Единственное, что теряют таксерные диспетчера - свой процент 8-12 % от заказа. Но сливая заказы в общегородской эфир они также не несут ответственности ни за качество услуг ни за безопасность пассажира. Единственный вариант - ОБЯЗАТЕЛЬНОЕ ЛИЦЕНЗИРОВАНИЕ!!!

    від: Вася Місто: Івано-Франківськ
    24.02.2016 14:44
    А я - за UBER ! Шановні таксисти, якщо вам не вигідно працювати на свою службу таксі, то йдіть працювати в Убер! В чому ваша проблема? Реально ринок таксі маєте шанси втратити не ви, а ваші господарі - власники служб таксі, які піднімають вас на страйки, бо втрачають свої гроші. А нормальним таксистам немає значення, на яку контору працювати. Тим більше, що в Убер є система рейтингу таксистів і якщо таксист хороший, то він завжди буде мати клієнтів! А якщо ваша машина брудна, авсажирам з вами некомфортно - то вибачайте, але в Убер про це всі будуть знати і вам прийдеться змінити роботу на якусь іншу!

    від: Олекса
    24.02.2016 14:13
    Аналогічна служба vtaxi.info працює в Києві вже давно. Чому ж не протестували проти неї?

    ДОЛУЧАЙСЯ!
    Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

    СПЕЦПРОЕКТ

    Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

    ВІДЕОПРОГРАМИ

    «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

    РОЗКЛАД ПРОГРАМ

    ІНФОГРАФІКА

    Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

    Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

    «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

    Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

    20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

    Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

    На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

    «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

    ОБРАНЕ ВІДЕО

    Ситуація в зоні бойових дій

    Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

    Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

    Хронологія
    В інших ЗМІ