30 червня 2016, Київ 09:42

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  Виставку «Серп і молот: Прощання з совком» відкрили у Дніпропетровську

  У Дніпропетровську створили літературно-мистецький «Мавзолей тоталітаризму»

  У середу ввечері в Дніпропетровську, в музеї «Літературне Придніпров’я», відкрили літературно-мистецьку виставку «Серп і молот: Прощання з совком».

  За словами музейників, нова експозиція є візуальним втіленням уявного арт-заповідника «Мавзолей тоталітаризму». В ній представлені сотні експонатів радянської доби, яким, на думку організаторів, місце в музейних запасниках, а не в домівках, установах, на вулицях міста та в мізках людей. Зокрема, на стендах музею – книги й газети радянської доби, плакати, листівки, світлини, гроші, нагрудні знаки та значки, прапори та вимпели, сувенірна продукція із зображеннями Леніна, Сталіна, Петровського, агітаційна порцеляна та багато іншого.

  Окрема сторінка експозиції присвячена землякам, які постраждали від репресій доби тоталітаризму, – українським прозаїкам, поетам, драматургам. Зокрема, музейники дістали з архівів анкети заарештованих політв’язнів, копії судових вироків, книжки та часописи 1920–1930-х із прижиттєвими публікаціями письменників Розстріляного Відродження, збірники забороненого антикомуністичного фольклору тощо.

  «У рамках нової хвилі так званої декомунізації країни, діставши з шухляд історії яскраві артефакти доби, вкотре зробимо спробу попрощатися з «совком». Деякі з експонати із зібрання музею відвідувач побачить вперше. Зачинимо їх в міцних лабетах мавзолею та перетворимо виключно на експонат доби вождів, і тоді, сподіваємося, ми зможемо відповісти, принаймні, на деякі з питань «чому?», – зазначила в коментарі для Радіо Свобода старший науковий співробітник музею, авторка проекту Ірина Мазуренко.

  Виставку доповнюють авторські колажі Сергія Алієва-Ковики до книжки «І поліг наш народ, наче скошене жито», присвячені жертвам Голодомору.

  У кінозалі «мавзолею» відвідувачі також можуть переглянути унікальні зразки радянської пропагандистської анімації 1920-80-х років, біля витоків якої, зокрема, стояв всесвітньо відомий кінорежисер Дзиґа Вертов.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ