30 травня 2016, Київ 09:47

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  Виставку «Серп і молот: Прощання з совком» відкрили у Дніпропетровську

  У Дніпропетровську створили літературно-мистецький «Мавзолей тоталітаризму»

  У середу ввечері в Дніпропетровську, в музеї «Літературне Придніпров’я», відкрили літературно-мистецьку виставку «Серп і молот: Прощання з совком».

  За словами музейників, нова експозиція є візуальним втіленням уявного арт-заповідника «Мавзолей тоталітаризму». В ній представлені сотні експонатів радянської доби, яким, на думку організаторів, місце в музейних запасниках, а не в домівках, установах, на вулицях міста та в мізках людей. Зокрема, на стендах музею – книги й газети радянської доби, плакати, листівки, світлини, гроші, нагрудні знаки та значки, прапори та вимпели, сувенірна продукція із зображеннями Леніна, Сталіна, Петровського, агітаційна порцеляна та багато іншого.

  Окрема сторінка експозиції присвячена землякам, які постраждали від репресій доби тоталітаризму, – українським прозаїкам, поетам, драматургам. Зокрема, музейники дістали з архівів анкети заарештованих політв’язнів, копії судових вироків, книжки та часописи 1920–1930-х із прижиттєвими публікаціями письменників Розстріляного Відродження, збірники забороненого антикомуністичного фольклору тощо.

  «У рамках нової хвилі так званої декомунізації країни, діставши з шухляд історії яскраві артефакти доби, вкотре зробимо спробу попрощатися з «совком». Деякі з експонати із зібрання музею відвідувач побачить вперше. Зачинимо їх в міцних лабетах мавзолею та перетворимо виключно на експонат доби вождів, і тоді, сподіваємося, ми зможемо відповісти, принаймні, на деякі з питань «чому?», – зазначила в коментарі для Радіо Свобода старший науковий співробітник музею, авторка проекту Ірина Мазуренко.

  Виставку доповнюють авторські колажі Сергія Алієва-Ковики до книжки «І поліг наш народ, наче скошене жито», присвячені жертвам Голодомору.

  У кінозалі «мавзолею» відвідувачі також можуть переглянути унікальні зразки радянської пропагандистської анімації 1920-80-х років, біля витоків якої, зокрема, стояв всесвітньо відомий кінорежисер Дзиґа Вертов.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Крим.Реалії» | Велика гра скінчилася. М'яч на боці України  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ