27 травня 2016, Київ 01:21

  СХЕМИ / СХЕМИ (розслідування і новини)

  Суд відмовився поновити справу про перешкоджання СБУ журналістський діяльності «Схем»

  Журналісти програми «Схеми» спілкуються з поліцією біля приміщення Управління СБУ в Києві після нападу на їхню знімальну групу
  Журналісти програми «Схеми» спілкуються з поліцією біля приміщення Управління СБУ в Києві після нападу на їхню знімальну групу

  Печерський районний суд Києва відхилив скаргу щодо закриття кримінального провадження про перешкоджання законній журналістській діяльності, порушеного після нападу співробітників Служби безпеки України на знімальну групу «Схеми» 2 жовтня 2015 року. 

  Журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», подали скаргу після закриття справи за частиною 1 статті 171, про яке Військова прокуратура повідомила 6 січня. Згідно з постановою, підставою для закриття справи стала «відсутність у діянні військовослужбовців Служби безпеки України… складу будь-якого кримінального порушення». 

  Суддя Печерського суду після ознайомлення з матеріалами, заслухала адвокатів журналістів та слідчого Військової прокуратури Київського гарнізону і ухвалила залишити скаргу без задоволення.

  Причини такого рішення стануть відомі в понеділок, 29 лютого, коли буде повністю представлене рішення суду. 

  Адвокат програми «Схеми» Людмила Лебідь зазначила, що цю ухвалу може бути оскаржено упродовж 5 днів після оголошення.

  «Ми будемо оскаржувати ухвалу. Усі ті порушення, процесуальні під час досудового слідства, матеріальні – про те, що відсутній склад кримінального правопорушення, при наявності відеокамер і всіх інших прямих доказів, воно дає сподівання про те, що апеляція поставить все на свої місця», – зазначила вона.

  Уранці 2 жовтня журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича затримали співробітники Служби безпеки України під час зйомок епізоду для журналістського розслідування про невідповідність стилю життя рівневі зарплат в СБУ «Секретний автопарк СБУ».

  Під час затримання, як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу. 

  У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час журналістів відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

  19 січня Печерський райсуд визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення керівника служби охорони пропускного режиму Служби безпеки України Юрія Бондарєва, який брав участь в інциденті, і постановив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді двох діб гаупвахти. Зараз Бондарєв оскаржує це рішення в судах.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Хронологія
  Актуальне фото
  На майдані Незалежності в Києві прощалися з двома загиблими бійцями другої афганської штурмової роти батальйону «Айдар» – Миколою Кулібою («Дядею Колею» /«Батею Рівненським») і Сергієм Баулою («Вороном»)

  На майдані Незалежності в Києві прощалися з двома загиблими бійцями другої афганської штурмової роти батальйону «Айдар» – Миколою Кулібою («Дядею Колею» /«Батею Рівненським») і Сергієм Баулою («Вороном»)

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ