30 червня 2016, Київ 09:42

  УСІ НОВИНИ / Події

  Уряд затвердив 6 з 9 членів конкурсної комісії з обрання керівника ДБР

  ©Shutterstock
  ©Shutterstock

  Кабінет міністрів України затвердив шість з дев’яти членів конкурсної комісії з обрання керівника Державного бюро розслідувань. 

  «Вноситься пропозиція щодо призначення шести з дев’яти членів конкурсної комісії з обрання директора Державного бюро розслідувань. Три кандидати від Кабміну, три кандидати, пропозиції щодо яких президент надіслав позавчора до Кабміну. Верховна Рада так і не надіслала своїх кандидатів», – сказав на засіданні уряду прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  «При цьому парламенту все одно необхідно внести зміни до закону про ДБР для того, щоб функції слідства залишалися в органів прокуратури до того моменту, поки ДБР не почне повноцінно функціонувати», – додав він. 

  Як зазначила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, до складу комісії від президента України увійшли: завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман Майданик, професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Самохвалов і партнер юридичної фірми «Саєнко-Харенко» Тетяна Сліпачук.

  Мін’юст пропонував призначити членами комісії зі створення Держбюро розслідувань Еку Згуладзе, Наталю Севастьянову і народний депутат Антон Геращенко.

  «Ми вже маємо шість членів конкурсної комісії. Відповідно до закону, комісія є повноважною і може починати свою роботу», – зауважила Севостьянова.

  Перше засідання конкурсної комісії відбудеться завтра.

  Напередодні комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді перенести термін набрання чинності закону «Про Державне бюро розслідувань» з 1 березня 2016 року на 1 вересня 2016 року.

  Раніше у Генпрокуратурі неодноразово попереджали про можливість припинення розслідування злочинів проти активістів Майдану 1 березня у зв’язку з передачею цих справ новоствореному Державному бюро розслідувань, оскільки процедура передачі функції слідства від ГПУ ще не прописана законодавчо.

  У листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила закон про Державне бюро розслідувань. Згідно з законом, Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність.

  Серед основних завдань бюро – розслідування злочинів, пов’язаних із діяльністю злочинних організацій, випадків катування та інших злочинів, пов’язаних із жорстоким, нелюдяним або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених працівниками правоохоронних органів, розслідування особливо тяжких насильницьких злочинів, за які Кримінальним кодексом передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі, розкриття і розслідування злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро України, прокурорами спеціалізованої антикорупційної прокуратури.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ