25 червня 2016, Київ 09:53

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Чехи подали до суду на свою Комуністичну партію

  Відразу сім громадських організацій Чехії подали в середу до суду на Комуністичну партії Чехії та Моравії – найбільшу й найвідомішу з кількох компартій країни, представлену в парламенті.

  Такий крок чеських громадських організацій, серед яких Конфедерація політичних в’язнів, Платформа європейської пам’яті і сумління, Союз військових таборів примусових робіт та інші, викликаний нещодавньою заявою чеських комуністів, у якій вони проголосили, що визнають «революційні основи» подій лютого 1948 року в Чехословаччині, коли до влади у країні прийшли комуністи.

  В позові до суду, як повідомляють чеські ЗМІ, наголошується, що Комуністична партія цим своїм кроком «і надалі намагається виправдати не тільки злочини комуністів, яких вони допустилися щодо своїх співгромадян у період диктатури в Чехословаччині, але й воєнні злочини і злочини проти людяності, які не мають терміну давності і яких комуністи допустились у Радянському Союзі та в інших країнах комуністичної диктатури аж до падіння режиму».

  На думку позивачів, лютнева заява комуністів свідчить також про те, що вони схвалюють і виправдовують заподіяний режимом геноцид.

  Зі свого боку, чеська Компартія вважає реакцію чеських громадських організацій абсурдною. Зокрема, такою є думка заступника голови чеської Компартії Їржі Долейша.

  25 лютого 1948 року президент Чехословаччини Едвард Бенеш під тиском комуністів погодився на відставку 12 демократичних членів уряду і призначення нового комуністичного уряду на чолі з Клементом Ґотвальдом.

  Події лютого 1948 року ввійшли до історії як комуністичний путч, який започаткував у Чехословаччині період комуністичної диктатури. Край комуністичному режимові поклала в листопаді 1989 року демократична Оксамитова революція, очолювана Вацлавом Гавелом.

  За влади комуністів у Чехословаччині було розстріляно 250 громадян, понад 200 тисяч осіб були ув’язнені, з них 4 тисячі 500 чехів і словаків загинули в таборах і тюрмах.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ