31 травня 2016, Київ 06:53

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Чехи подали до суду на свою Комуністичну партію

  Відразу сім громадських організацій Чехії подали в середу до суду на Комуністичну партії Чехії та Моравії – найбільшу й найвідомішу з кількох компартій країни, представлену в парламенті.

  Такий крок чеських громадських організацій, серед яких Конфедерація політичних в’язнів, Платформа європейської пам’яті і сумління, Союз військових таборів примусових робіт та інші, викликаний нещодавньою заявою чеських комуністів, у якій вони проголосили, що визнають «революційні основи» подій лютого 1948 року в Чехословаччині, коли до влади у країні прийшли комуністи.

  В позові до суду, як повідомляють чеські ЗМІ, наголошується, що Комуністична партія цим своїм кроком «і надалі намагається виправдати не тільки злочини комуністів, яких вони допустилися щодо своїх співгромадян у період диктатури в Чехословаччині, але й воєнні злочини і злочини проти людяності, які не мають терміну давності і яких комуністи допустились у Радянському Союзі та в інших країнах комуністичної диктатури аж до падіння режиму».

  На думку позивачів, лютнева заява комуністів свідчить також про те, що вони схвалюють і виправдовують заподіяний режимом геноцид.

  Зі свого боку, чеська Компартія вважає реакцію чеських громадських організацій абсурдною. Зокрема, такою є думка заступника голови чеської Компартії Їржі Долейша.

  25 лютого 1948 року президент Чехословаччини Едвард Бенеш під тиском комуністів погодився на відставку 12 демократичних членів уряду і призначення нового комуністичного уряду на чолі з Клементом Ґотвальдом.

  Події лютого 1948 року ввійшли до історії як комуністичний путч, який започаткував у Чехословаччині період комуністичної диктатури. Край комуністичному режимові поклала в листопаді 1989 року демократична Оксамитова революція, очолювана Вацлавом Гавелом.

  За влади комуністів у Чехословаччині було розстріляно 250 громадян, понад 200 тисяч осіб були ув’язнені, з них 4 тисячі 500 чехів і словаків загинули в таборах і тюрмах.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

   

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ