27 травня 2016, Київ 17:09

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Польські кіномитці запевнили Путіна, що не забули про Сенцова

  У столиці Польщі Варшаві під час урочистого вручення щорічної кінопремії «Орли», польського аналога «Оскара», понад 700 присутніх у залі кіномитців висловилися в понеділок на підтримку українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії.

  На сцені «Театру Польського», де вручали нагороди, висвітлили кінокадри з російського суду над Сенцовим.

  Голова Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський та директор Європейської кіноакадемії Маріон Дерінґ закликали владу Росії звільнити ув’язненого українського режисера.

  Яблонський звернувся зі сцени безпосередньо до Путіна: «Пане Путін, звільніть Сенцова! Ми не залишимо вас у спокої, кіномитці будуть нагадувати вам про Олега доти, доки він буде перебувати у в’язниці». Усі учасники урочистості піднесли вгору картки з написом «Свободу Олегу Сенцову!».

  У свою чергу, Дерінґ висловила сподівання, що вже цього року Сенцов зможе приїхати на польський кінофестиваль, який відбуватиметься у Вроцлаві. «Можна сказати, що це мрії, та ніхто не може заборонити нам мріяти. Якщо Росія не звільнить Сенцова, то ми знову і знову будемо нагадувати про нашого колегу», – заявила директор Європейської кіноакадемії.

  Акція на підтримку Олега Сенцова під час вручення «Орлів» відбулася вже вдруге. Із закликом звільнити ув’язненого українського режисера виступили відомі польські кіномитці, зокрема Анджей Вайда, Агнешка Голланд, Кшиштоф Зануссі, Даніель Ольбрихський та інші. Польська кіноакадемія відкрила спеціальний рахунок, на який збирає гроші на утримання двох дітей Сенцова. Вже понад півроку у найпомітнішому місці на сайті цієї організації розміщено інформацію про акцію підтримки Сенцова, яка триватиме, допоки його не випустять на волю.

  Навесні 2014 року російські силовики затримали Олега Сенцова в окупованому Росією Криму, звинувативши його в терористичній діяльності. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова на 20 років позбавлення волі. Український кінорежисер не визнав себе винним у злочинах, які йому інкримінують. Він заявив, що його катували, й назвав справу політичною та сфабрикованою. Звільнити його закликають Росію численні правозахисники й державні діячі в усьому світі.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Анонім
  09.03.2016 12:02
  И про Львов и закарпатье тоже!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ