27 червня 2016, Київ 23:16

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Польський Сейм одноголосно ухвалив заяву з вимогою звільнити Савченко

  Сейм Республіки Польща
  Сейм Республіки Польща

  Сейм Польщі глибоко занепокоєний станом здоров’я української громадянки Надії Савченко, яка напередодні оголосила сухе голодування.

  Представники усіх парламентських фракцій підтримали заяву, в якій звернулися до російської влади.

  «Сейм Республіки Польща разом із міжнародною громадськістю рішуче вимагає від Росії негайно звільнити ув’язену громадянку України Надію Савченко», – сказано в документі.

  У заяві наголошується, що процес Надії Савченко в російському суді – це яскравий приклад порушення базових прав людини.

  Польські політики нагадують, що Савченко є делегатом Парламентської асамблеї Ради Європи і користується міжнародним імунітетом, який гарантує їй особисту недоторканність.

  «Росія ратифікувала Статут Ради Європи у 1996 році і з того часу зобов’язана дотримуватися гарантій, які виникають з цього статуту, а також Конвенції про захист прав людини і основних свобод», – зазначили польські політики.

  Сейм також закликав негайно звільнити всіх нелегально затриманих на українській територіїта вивезених у Росію громадян України.

  «Вони чинили опір анексії Криму та збройній агресії Росії. За це їх, безпідставно звинувачених, кинули до в’язниць», – написано в документі.

  У своїй заяві польські політики нагадали Росії, що вона як підписант Мінських угод зобов’язалася звільнити й обміняти всіх незаконно ув’язнених заручників.

  Текст заяви про солідарність з Надією Савченко усі депутати Сейму слухали стоячи.

  В українських містах відбуваються акції солідарності з Надією Савченко із закликами до Росії звільнити її. Крім того, акції відбуваються за кордоном, зокрема у Москві і в Мінську.

  9 березня Донецький міськсуд у Ростовській області Росії оголосив, що вирок Савченко буде винесений 21–22 березня. Cтан здоров’я українки, яка 4 березня розпочала сухе голодування, погіршився, однак вона змогла виступити в суді 9 березня і вкотре заявити про свою невинуватість. Від грудня Савченко голодує з вимогою звільнення.

  Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують, зокрема, у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення на сході України. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

  Савченко і її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази того, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Гаррин Місто: СССР
  13.03.2016 07:52
  Российские власти получили прекрасный повод послать сейм "куда подальше" и напомнить, куда полякам не следует совать свой длинный нос. К реальному освобождению демарш отношения не имеет...

  від: Анонім
  09.03.2016 23:00
  О Львове бы лучше вспомнили!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Ілюстративне фото

  Мультимедіа Наступної хвилі мобілізації може не бути, військо набиратимуть з контрактників

  Контрактна армія зможе дати відсіч агресії, але цього замало, щоб не бути мішенню – експерт 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ