31 травня 2016, Київ 03:02

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  ЮНІСЕФ: 3,7 мільйона дітей у Сирії не бачили нічого, крім війни

  Приблизно 3,7 мільйона дітей у Сирії, одна дитина з трьох, народилися після початку конфлікту в цій країні п’ять років тому, і їхнє життя формує насильство, страх і втрата домівки, заявляє ЮНІСЕФ.

  Як йдеться у звіті Дитячого фонду ООН, до цього числа входять і 306 тисяч дітей, які народилися біженцями від 2011 року.

  «У Сирії насильство стало звичним, досягаючи житла, шкіл, лікарень, клінік, парків, дитячих майданчиків і місць для молитви. Близько семи мільйонів дітей живуть у бідності, що робить їхнє дитинство сповненим втрат», – заявив регіональний директор ЮНІСЕФ із Близького Сходу і Північної Африки Пітер Салама.

  У звіті ЮНІСЕФ виявив близько 1,5 тисячі грубих порушень прав дітей у 2015 році. Більше ніж у 60% це були випадки загибелі чи поранення дітей внаслідок вибухів у густонаселених районах. Понад третина з цих дітей загинули у школі або на шляху до чи від неї.

  Як йдеться в звіті, у сусідніх із Сирією країнах число біженців у 10 разів вище нині, ніж було в 2012 році. Діти складають половину із загального числа біженців. Понад 15 тисяч дітей без супроводу дорослих перетнули кордони Сирії.

  За даними ЮНІСЕФ, на початку конфлікту в Сирії більшість дітей, завербованих збройними силами і групами, були хлопці віком від 15 до 17 років, і їх використовували для допомоги подалі від лінії фронту. Водночас, як йдеться в звіті, від 2014 року всі сторони конфлікту почали залучати набагато молодших дітей, зокрема семирічних, і часто без дозволу батьків. Цих дітей тренують для участі в бойових діях і використовують для вбивства як виконавців страт і снайперів.

  В ЮНІСЕФ наголошують, що через війну в Сирії катастрофічно впала відвідуваність шкіл. За даними фонду, понад 2,1 мільйона дітей у Сирії і 700 тисяч у сусідніх із нею країнах не відвідують школи.

  «Ще не занадто пізно для дітей Сирії. Вони продовжують сподіватися на життя з гідністю і можливостями. Вони все ще плекають мрії про мир і мають шанс їх здійснити», – заявив Салама. Дитячий фонд ООН закликає світову спільноту докласти зусиль для припинення порушення прав дітей.

  Внаслідок 5-річної війни в Сирії загинули понад 270 тисяч людей, мільйони були змушені залишити свої будинки.

     Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

   

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ