Доступність посилання

ТОП новини

Суд обрав запобіжний захід одному з підозрюваних у справі «Укргазвидобування»


Справу «Укргазвидобування» розслідує Національне антикорупційне бюро України
Справу «Укргазвидобування» розслідує Національне антикорупційне бюро України

Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід Олегу Рябошапці, який є одним із затриманих у кримінальній справі про розкрадання газу, видобутого в рамках договорів спільної діяльності з публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування».

Як повідомляє телеканал «112. Україна» із зали суду, Рябошапка взятий під варту терміном на 60 днів з можливістю внесення застави в сумі 100 мільйонів гривень.

Захист Рябошапки має намір подати апеляцію на рішення суду.

Триває судове засідання у справі щодо другого фігуранта справи про розкрадання газу. Суд обирає запобіжний захід для Валерія Постного. Затриманий раніше Постний може бути звільненийблизько 18:00, оскільки термін затримання (72 години) спливає ввечері 25 червня.

Національне антикорупційне бюро України 23 червня повідомило, що двом повторно затриманим учасникам справи «Укргазвидобування» повідомили про нову підозру. Цього разу йдеться про підозру за статтею Кримінального кодексу про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Щодо цих двох осіб, Валерія Постного та Олега Рябошапки, детективи НАБУ підготували подання до суду про обрання щодо них нового запобіжного заходу.

У середу, 22 червня, детективи НАБУ затримали Постного й Рябошапку на виході зі слідчого ізолятора за цією новою підозрою після того, як вони збиралися вийти на волю з-під попереднього арешту, внісши заставу. Раніше їх уже звинуватили за статтями про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем і про створення злочинної організації.

У НАБУ нагадували, що Постний і Рябошапка були арештовані і взяті під варту 18 червня за рішенням Солом’янського районного суду Києва як співорганізатори корупційної схеми розкрадання газу, видобутого в рамках договорів спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». При цьому розміри застав, призначених судом стосовно них двох, що є одними з ключових фігурантів розслідування, були найменшими (1 мільйон гривень та 1,5 мільйона гривень відповідно) порівняно з сумами застав, призначених пересічним учасникам «газової схеми» (від 50 мільйонів гривень до 200 мільйонів гривень).

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оскаржили розміри застав, призначених Постному і Рябошапці за першими звинуваченнями, і ці скарги Апеляційний суд Києва мав розглянути у п’ятницю, але переніс засідання на 29 червня.

Загалом у цій справі були затримані і 17 й 18 червня взяті під варту на термін 60 днів десять осіб, затриманих у перебігу обшуків 15 червня.

16 червня керівник САП Назар Холодницький також зареєстрував у Верховній Раді погоджене з генеральним прокурором України подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка як одного з організаторів розкрадання державного газу.

За попередніми даними НАБУ, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на суму майже 3 мільярдів гривень, із яких 1 мільярд 600 мільйонів – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства, а 1 мільярд 300 мільйонів – несплачена сума ренти за користування надрами.

XS
SM
MD
LG