28 травня 2016, Київ 19:01

Матеріали про Голодомор

Історик назвав нові цифри втрат під час Голодомору 1932–1933 років

Відео Історик назвав нові цифри втрат під час Голодомору 1932-1933 років

За словами Володимира Сергійчука, це щонайменше 7 мільйонів осіб, але дослідники з Інституту демографії не погоджуються з таким підрахунком

Плакат Юрія Неросліка

Відео Україна працюватиме над розширенням географії визнання Голодомору геноцидом – Порошенко

Голодомор був прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України – президент

Президент України Петро Порошенко (©Shutterstock)

Порошенко: Голодомор – прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України

«Ми традиційно запалюємо свічки в пам'ять жертв Голодомору. Молимось за багатомільйонний небесний легіон українського люду»

(Ілюстраційне фото)

Від НЕПу 20-х до репресій 30-х: для чого Сталін влаштував Голодомор?

Селяни після років лихоліття почали збагачуватися і ремствувати на владу, а інтелігенція висунула «неправильні» ідеї щодо «кооперативного соціалізму»

Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркий врожай» (Фото надане продюсером фільму)

«Гіркий врожай» – новий англомовний художній фільм про Голодомор

Показати незламний дух українців перед лицем сталінської агресії – основна мета фільму – продюсер з Канади

ІНШІ МАТЕРІАЛИ

Відеосвідчення очевидців Голодомору

​Радіо Свобода є інформаційним партнером проекту Конгресу українців Канади і Світового конгресу українців. Пожертву на проект у пам'ять про двох хлопців, Василя і Сашка, дав їхній брат Микола, який ніколи не забув, як вони загинули від голоду у селі Козацьке на Сумщині навесні 1933 року. У рамках проекту дивіться 80 відео-інтерв'ю зі свідками Голодомору 1932-1933 років.

Відео «Мамо, я з’їв увесь хліб» – очевидець Голодомору

Афанасію Шпитальному в 1932-му було дванадцять років. Родина жила на хуторі Дубина, Рідкодубської сільради Коломацького району Харківської області. Зараз Афанасію – 94. Згадуючи, як намагалися вижити в роки голоду, чоловік не може стримати сліз.

Відео У сусідньому російському селі голоду не було – очевидиця Голодомору (відео)

Ольга Кириченко, 90 років. Народилася й жила на Сумщині – нині в прикордонному, а тоді в сусідньому з Росією селі Кіндратівка. Там її родина пережила голод 1932-33 років. Вижили, бо в російському селі Єлизаветівка – обмінювали речі на їжу.

Відео Голодомор - жива пам'ять

Від Голодомору 1932-33 років, за різними даними, загинули від 3,5 до 10 мільйонів осіб. Загалом, від голоду в Україні, враховуючи голод 1921-22 та голод 1946-47 років, могло загинути до 15 мільйонів людей.

Відео Свідок Голодомору Адам Синицький розповідає про те, як йому вдалося вижити

У Дніпропетровську громадськість провела жалобний мітинг в пам’ять за загиблими від Голодомору. Близько ста активістів, а також свідки Голодомору зібралися на привокзальній площі

Відео Родину Кучерів від голоду врятувала схована картопля

Голодні роки 10-річний Федір Кучер разом із родиною пережив у селі В’язівок на Черкащині. Хліба, як і в інших, у Кучерів не було. Рятуючись від голоду, родина на кілька місяців переїздила на Вінниччину.

Відео Свідок Голодомору Галина Губа

Народилась 13 грудня 1922 року в Полтавській області. Розповідає про смерть сім'ї сестри її матері в від голоду під час Голодомору

Відео Свідок Голодомору Іван Данильченко

Народився 22 червня 1926 у селі Летенка, Полтавської області. Розповідає про розкуркулення його родини та пошук їжі в хаті і на дворі

Відео Свідок Голодомору Валентина Касприк

Народилась 26 жовтня 1926 року у місті Ровеньки, Донецької області (нині Луганська область). Розповідає, як вона та її подружка їли проліски та кору з дерев

Відео Марія Вівчарик, яка пережила Голодомор, розповідає про допомогу людям «за Збручем»

Жінка, яка у часи Голодомору жила на Західній Україні допомагала рятуватися тим, хто, утікаючи від голоду, переходив річку Збруч

Відео Свідок голодомору: «Ми були щасливими до самої колективізації»

Павло Рожко розповідає про Голодомор 1932-33 роках у селі Піски Луганської області, під час якого він та його сім’я, щоб вижити, їли кропиву та берестове листя.

Відео Свідок Голодомору Іван Марченко

Народився 6 липня 1925 року у селі Весела, Харківської області. Розповідає про розкуркулення його родини, що він і його бабуся їли під час Голодомору, а також про поховання жертв голоду у селі

Відео Свідок Голодомору Марія Бонтей

Народилась 1 березня 1923 року у селі Якуньки, Полтавської області. Розповідає, що вони їли під час Голодомору та врожай 1933 року

Відео Свідок Голодомору Анастасія Ковальчук

Народилась 17 березня 1921 року у селі Красноліси, Київської області. Описує смерть дітей від голоду у її селі

Відео Свідок Голодомору Ольга Зазуля

Народилась 5 січні 1926 року у селі Витовці, Київської області. Розповідає про смерть своєї тітки і двоюрідного брата від голодної смерті

Відео Свідок Голодомору Ліда Білоус

Відео Свідок Голодомору Анатолій Коломиєць

Народився 12 лютого 1927 року у Полтавській області. Розповіда про розкуркулення його родини

УСІ ВІДЕОСВІДЧЕННЯ

Статті, спогади, свідоцтва

Через 82 роки дослідники назвали кількість жертв Голодомору

Найбільш «смертоносним» був червень 1933 року, тоді за добу гинуло 28 тисяч українців – дослідниця

На противагу ірландському голоду український Голодомор став наслідком навмисних дій – дослідниця

Ірландія у 19-му сторіччі втратила мільйон населення через великий голод, але так і не визнала Голодомор геноцидом українського народу

Що саме сталося з українцями у 1933 році

Метою була саме зміна ментальності, а зовсім не повне винищення: 15 мільйонів селян режим Сталіна перевиховав Голодомором, дозволивши їм вижити

Голодомор був найжорстокішою, але лише частиною геноциду проти українців – історик

«Розмову потрібно починати з 1929-30 років, коли почали нищити українську еліту, інтелігенцію, церкву, українських так званих куркулів»

Відео Цього року Україна вшановує тих, хто розповідав правду про Голодомор

Наше завдання – нагадати, наскільки важливою є правда у боротьбі зі злом – В’ятрович

Аудіо Голодомор: смерть через голод змінює генотип народу – психолог

Страх померти голодною смертю призвів до того, що в Україні досі чимало тих, хто у дилемі «хліб чи свобода» обере хліб

80 відсотків українців вважають Голодомор 30-х років геноцидом – соцопитування

Твердження, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом, поділяють більшість опитаних жителів усіх без винятку регіонів

Відео Голодомор як символ українізації в окупованому Донбасі

На окупованому Донбасі слово «голодомор» замінили на «голод» і пояснюють класовою складовою

Відео Свідки Голодомору: спогади про ті страшні часи не можна забути

Американське подружжя, яке в дитинстві пережило Голодомор, сподівається на справедливість
    Інші матеріали

Опитування

Від Голодомору 1932-33 років, за різними даними, загинули від 3,9 до 7 мільйонів осіб.

Люди правди. Чому важливо знати про Голодомор?

Свіча (Оксана Білозір)

Фотогалерея

Фоторепортаж з виставки «Розсекречена пам'ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД»

Опитування

Відео Радіо Свобода

Відео Що їли у Голодомор?

У Києві презентували збірку дитячих оповідань про Голодомор «Зернятко надії». У рамках презентації перші маленькі читачі цієї книги пригощали перехожих стравами, які їли у часи голоду.