Міністерство закордонних справ Таджикистану рекомендувало громадянам утриматися від поїздок до Росії – відповідна заява з’явилася на сайті відомства 27 квітня.
З тексту випливає, що МЗС не радить їздити до Росії «на всіх видах транспорту без гострої потреби».
Як пише російська служба Радіо Свобода, раніше правозахисні організації повідомляли про зростання ксенофобських виступів у Росії, спрямованих проти мігрантів з країн Центральної Азії. Це сталося після нападу на концертну залу «Крокус Сіті Хол» у російському Підмосков’ї увечері 22 березня. Більшість із 10 заарештованих у зв’язку з нападом – громадяни Таджикистану.
Міністр закордонних справ Таджикистану Сіроджиддін Мухріддін у квітні заявив, що «непродумана інформаційна кампанія» в Росії формує «негативне сприйняття щодо громадян Таджикистану та таджиків».
Читайте також: МЗС Таджикистану засудило тортури підозрюваних у нападі на «Крокус» у Росії
Напередодні таджицьке МЗС повідомило про масові відмови громадянам у в’їзді до Росії. В основному це стосується молодих чоловіків, випливає із повідомлень очевидців на російських прикордонних пунктах.
2023 року, за даними Міністерства праці, міграції та зайнятості Таджикистану, до Росії на роботу виїхали 652 тисячі осіб. Вони є другою за чисельністю групою трудових мігрантів у країні після громадян Узбекистану. Близько третини ВВП країни формується грошовими переказами робітників з-за кордону, переважно з Росії.
Російська економіка, своєю чергою, гостро потребує робочої сили з-за кордону. Перший заступник міністра промисловості та торгівлі Василь Осьмаков ще 2023 року назвав нестачу робітників «ключовою проблемою» економіки. На проблему звернув увагу у квітні того ж року президент Росії Володимир Путін, який сказав, що країні «за багатьма напрямами просто не вистачає робочих рук».
За даними Центробанку Росії, дефіцит робочої сили з того часу тільки зріс у всіх галузях економіки – його зазнають близько 70 відсотків підприємств.
Форум