Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 15:10

У Луганську забули підключити багатоповерхівку до опалення


Ярослав Гребенюк Луганськ, 6 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Луганську впродовж цього опалювального сезону багато вулиць та кварталів з різних причин від''єднували та під''єднували до опалення. А ось величезний будинок у центрі міста вже майже чотири місяці так і стоїть з холодними радіаторами. Чому теплопостачальники забули про цей дім і як виживали в мороз його мешканці?

Цей 12-поверховий цегляний будинок на вулиці Оборонній вважається у Луганську одним з елітних, ціни на помешкання в цьому районі найдорожчі. Проте його мешканцям цієї зими не позаздриш – будинок не опалюється.

Чому – мешканці не знають, вони намагаються довідатися про це, листуючись із житлово-комунальним управлінням, а поки листи надходять, обігрівають квартири газовими конфорками і сплять, одягаючи теплий одяг.

«У ванні не можна доторкнутися до стінки – це суцільний лід!»

Коли на вулиці мороз, у квартирі близько 10 градусів, скаржиться жителька Людмила Грабова: «Покупатися не можна! Бо ж розумієте, моє помешкання – кутове, усі стінки виходять на вулицю. Ця стіна виходить на сходи, але там теж нема опалювання. У ванні не можна доторкнутися до стінки – це суцільний лід!»

Користі від листування з комунальниками жодної. Про причину відсутності опалення вони не кажуть, хіба що вдалося умовити їх перерахувати оплату за недодані послуги. Сьогодні до будинку завітала контролер Наталя Тарасова. Вона має засвідчити низьку температуру в кімнатах і передати документи на перерахування оплати.

Наталя Тарасова: «Я маю перерахувати: за кожний відсоток нижче норми — нижча й оплата на п’ять відсотків. Заміряю температуру у кожній кімнаті, а потім вивожу суму».

Середня температура в квартирі плюс 14 градусів. Але й на вулиці не набагато нижча.

У чому причина, ніхто не знає

Не всі мешканці зрозуміли відразу, чому батареї залишаються холодними. Пенсіонерка Анастасія Воронова припускала, що в неї забилися старенькі стояки: «Змінила стояки власним коштом, бо допомогти вже нема кому. Найняла робітників, вони все зробили – і жодних змін».

Частина мешканців багатостраждальної багатоповерхівки вважають, що вода в батареях холодна через несправність підвальної розводки. Інші кажуть, що улітку біля будинку лагодили траси, мабуть, трубу від’єднали, а потім, закопуючи рівчак, про це забули.

А у житловій конторі на дзвінок Радіо Свобода відповів інженер, який вирішив залишатися інкогніто. Таємницю «холодного дому» він теж відкрити не зміг, проте розповів, що на нове під''єднання будинку треба близько 130 тисяч гривень. Проте інженер впевнений, що ремонтні роботи закінчаться не пізніше початку березня.
XS
SM
MD
LG