Доступність посилання

ТОП новини

«Євро-2012»: євроінтеграційний шанс України


Богдана Костюк Київ 29 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Футбол для України не просто спорт. Двадцять років тому для багатьох українців футбол був підґрунтям «українськості»: на трибунах стадіонів Києва і Донецька, Львова та Одеси народжувались українські патріоти, які вболівали не просто за улюблені команди, а за команди свої, українські. І пишалися футбольними перемогами українських клубів, які грали на рівних з іншими радянськими та європейськими клубами. Проведення футбольного «Євро-2012» – це шанс для України визначитись як державі європейській, з одного боку, а з іншого – об‘єднати усі регіони держави, усі політичні сили та капітали для потужного ривка у напрямку Євросоюзу. Друга господиня ЄВРО – Польща – готова посприяти у цьому Україні. Про це говорили у Києві учасники міжнародного форуму «Україна – Європа».

У найближчі чотири з половиною роки Україна та Польща мають багато працювати, щоб 2012 року гідно провести третій у світі за популярністю спортивний турнір. Адже футбольна першість – це не тільки спорт, це потужна готельна, транспортна, торговельна, рекламна індустрії, які треба у ці роки будувати, розвивати або ж модернізувати.

За словами голови Польського союзу футболу Міхала Лісткевича, українські та польські уряди і футбольні асоціації вже розробили бізнес-план і визначилися з фінансуванням будівництва нових стадіонів, готелів, транспортних розв‘язок. І для цього величезного обсягу робіт кошти виділяють і уряди Польщі та України, і приватний капітал, і європейська федерація футболу (УЕФА).

Голова Національного агентства України з проведення «Євро-2012» Євген Червоненко пообіцяв захищати інвесторів від вітчизняних бюрократів, полегшити їм процедуру отримання дозволу на ведення робіт, а також закликав усіх, хто хоче взяти участь у розбудові інфраструктури до «європершості», не гаяти часу і надавати свої пропозиції.

«Нам після ЄВРО не треба буде стукати у двері ЄС, нам туди пропонуватимуть завітати»

Голова Федерації футболу України Григорій Суркіс успішне проведення ЄВРО назвав національною ідеєю, яка здатна об‘єднати усі сили та резерви держави, щоб використати шанс і реальними діями інтегруватися в Європу.

В інтерв‘ю Радіо Свобода пан Суркіс наголосив: «Ми маємо сьогодні виклик. Уже історичний факт, що ми отримали право провести такий чемпіонат. А от як ми цю фантастичну можливість використаємо – залежить від нас самих. Адже ми маємо шанс довести Європі, що ми європейці. Ми маємо можливість показати Україну, її історичні здобутки, її потенціал, її працьовитість. Поки що європейці чують – агов, ми хочемо до вас увірватись! А я на це так дивлюсь: якщо ми будемо розумними, якщо ми всі об‘єднаємось і будемо працювати, використаємо цей історичний шанс – без сумніву, нам після ЄВРО не треба буде стукати у двері ЄС, нам туди пропонуватимуть завітати. Тому що ми отримаємо стандарти європейської інфраструктури в Україні».

«Найкраща можливість для просування України в європейському напрямку»

Радник Президента України і палкий футбольний уболівальник Олег Рибачук в інтерв‘ю Радіо Свобода також поділився своїми думками щодо перспектив підготовки і проведення Україною та Польщею «Євро-2012».

«Президент Ющенко багато уваги цьому приділяє, там буде політичний патронат. У свою чергу, уряд уже сформований, він створив свої структури. Я знаю настрій і в Європі: це для нас даність нашим європейським устремлінням. Це найкраща можливість для просування України в європейському напрямку. І навпаки: переконання для українців, що таке європейські стандарти. Це дуже багато речей, це десятки тисяч стандартів, на які треба вийти, але для простих українців буде зрозуміло – Україна до Єврокубку і після, буде значно краще і ближче зрозуміла європейцям. І у нас такі дороги можуть бути, і готелі такі можуть бути, і скільки людей, скільки українців просто отримає робочі місця», – переконаний Олег Рибачук.

І це буде найліпшою «внутрішньою рекламою» європейського рівня життя для України, переконані польські та українські фахівці.
XS
SM
MD
LG