Доступність посилання

ТОП новини

«Єврорадіо» — мережа європейських радіостанцій із країн Євросоюзу — виходить в ефір


Єва Поштар Варшава, 3 березня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Нещодавно в Брюсселі представили нову європейську радіомережу, що стала партнерським проектом 16 радіостанцій із 13 країн Євросоюзу. «Єврорадіо» в рамках проекту пропонуватиме слухачам передачі, присвячені Євросоюзові та процесам, що відбуваються на європейському континенті. Учасником проекту європейської радіомережі в Польщі стала громадська радіостанція «Польське радіо».


У найближчому майбутньому мережа європейського радіомовлення здійснюватиметься 23 мовами країн Євросоюзу. На першому етапі «Єврорадіо» говоритиме англійською, французькою, грецькою, угорською, польською, португальською та іспанською мовами.

Радіомережа пропонуватиме слухачам щоденні новини, інтерв’ю, дебати та широкі інформаційні огляди, присвячені Євросоюзові та процесам, що відбуваються на європейському континенті.

Головними радіостанціями, на які спирається мережа «Єврорадіо», стали німецька Deutsche Welle та французька Radio France International.

У проекті, крім національних радіостанцій таких країн ЄС, як Іспанія, Нідерланди, Словенія, бере участь і радіостанція «Польське радіо».

Як розповіла координатор європейського проекту радіомовлення в Польщі Анна Ґодек, на початку «Польське радіо» займатиметься виготовленням матеріалів, які призначатимуться для виходу в ефір у рамках графіку передач громадського радіо.

«У проекті беруть участь усі п’ять каналів „Польського радіо“. Передачі будуть готуватися згідно з форматом кожного радіоканалу. Крім європейського випуску новин, будемо пропонувати слухачам прямий ефір про дебати у Європарламенті та Єврокомісії», – розповіла вона.

Не пропаганда, а обмін поглядами

Координатор європейської мережі радіомовлення наголошує на тому, що це має бути спільна багатонаціональна всеєвропейська інформаційна платформа. У першу чергу радіостанції з країн Євросоюзу обмінюватимуться передачами.

Пані Ґодек переконана, що зараз існує потреба поширювати інформацію про те, як живуть люди в країнах Євросоюзу, зокрема в тих, що стали членами ЄС недавно, а також у балканських країнах, які мають із ЄС угоди про асоціацію й стабілізацію.

«Проект в жодному разі не матиме пропагандивних навантажень. Наприклад, не йдеться лише про поширення офіційних заяв Єврокомісії чи Євросоюзу в цілому. Завданням європейської мережі радіомовлення є обмін поглядів, думок, представлення ширшому загалові інформації про те, як до тієї чи іншої проблеми ставляться громадяни в окремих країнах Євросоюзу. Ми можемо обговорювати певні проблеми з польського, французького чи словенського поглядів», – каже Анна Ґодек.

Передачі Європейського радіо виходять в ефір уже в квітні цього року. Проект фінансується з бюджету Європейської Комісії.
XS
SM
MD
LG