Доступність посилання

ТОП новини
24 Квітень 2019, Київ 05:42

Литва проти нової угоди ЄС із Росією. Російська і норвезька телекомунікаційні компанії судяться через українські компанії (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 26 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейські газети повідомляють, що дедалі більше європейських країн висловлюють намір блокувати угоду про партнерство Брюсселя з Росією. Нещодавно про такий намір слідом за Польщею заявила Литва. У пресі також висвітлюється перебіг складної судової війни з мільярдними позовами між телекомунікаційними компаніями – російською «Алтімо» і норвезькою «Теленор». Цікаво, що головний предмет цієї судової тяганини – право контролю компаній, що працюють на українському ринку мобільного зв’язку.

Німецька газета «Гандельсблатт» інформує про спалах нових суперечок серед країн ЄС щодо нової угоди про партнерство з Росією. Газета нагадує, що переговори з Москвою з цього приводу були заблоковані ще рік тому Польщею. А нині, перед самітом міністрів закордонних справ ЄС у кінці тижня у словенському Брдо, так виглядає, що найбільше виступає проти такої угоди з Росією Литва, яка невдоволена станом енергетичного постачання з Росії та намаганням Москви ізолювати від світу Грузію. «Гандельсблатт» повідомляє також, що й інші країни ЄС не вдоволені станом демократії в Росії і вважають, що на Кремль необхідно тиснути у зв’язку із його політикою енергопостачання. Німецький часопис посилається на експертів з ЄС у тому, що саміт у Брдо обіцяє бути гарячим. Цьому сприятимуть не лише литовські претензії, але й брутальні заяви нового президента Росії щодо Грузії, напередодні саміту НАТО в Бухаресті.

Впливова «Файненшел Таймс» інформує про судову тяганину між російським телекомунікаційним гігантом «Алтімо», який входить до впливової російської «Альфа-груп», та норвезькою компанією «Теленор». Представники «Алтімо» вимагають від норвезької «Теленор» у міжнародному трибуналів в Женеві відшкодування в розмірі один мільярд доларів за блокування норвежцями купівлі російським мобільним оператором «Вимпелкомом» київської стільникової компанії «Українські радіосистеми». «Файненшел Таймс» нагадує, що контрольним пакетом акцій «Вимпелкому» володіє «Алтімо», а «Теленор» має тут 30 відсотків. Норвезька компанія вважає позов «Алтімо» до трибуналу в Женеві безпідставним з тієї причини, що планована оборудка «Вимпелкому» у Києві була завищена у ціні і непрозора.

Лондонська «Таймс» запевняє всіх невдоволених хропінням серед ночі, що вихід знайдений, і тепер сотні тисяч британців можуть претендувати на безкоштовну державну програму щодо позбавлення «від проблеми хропіння». «Таймс» інформує, що британські медики винайшли автоматизований прилад, своєрідну кисневу маску з помпою, яка автоматично регулює ритм дихання сплячої людини. Цей апарат не лише позбавляє від хропіння, але й також, як стверджує британська газета, допоможе значно знизити ризики інфарктів, інсультів та стану загальної втомлюваності.
XS
SM
MD
LG