Доступність посилання

ТОП новини

Мінімальна пенсія стала більшою


Тетяна Ярмощук Київ, 1 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Від сьогодні мінімальні пенсії стануть вищими на 13 гривень. Тепер вона дорівнюватиме прожитковому мінімуму і становитиме 605 гривень.

З 1-го квітня, окрім запланованого підвищення, варто очікувати і перерахування пенсії, каже в інтерв’ю Радіо Свобода представник Блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль: «Це плановане підвищення пенсій задля їх вирівнювання. Тобто, вони були неправильно нараховані щодо тих людей, які працювали на відповідних посадах. Наприклад, люди працювала 25 років на одному місті, тобто, це вже відповідні преференції. Або ж людина працювала на високооплачуваній роботі, але свого часу потрапила під загальну пенсію. Тобто, тут встановлюється справедливість у пенсійному забезпеченні. Це з одного боку, а з іншого боку – це планомірне підвищення мінімальної пенсії». Підвищувати рівень життя, безумовно, необхідно, зазначає колишній міністр економіки від Партії регіонів Анатолій Кінах, проте дії уряду мають бути системними: «Дуже важливо робити це, починаючи зі структурних реформ, енергозбереження, інноваційних проектів, і в комплексі, разом із підвищенням, в першу чергу пенсій, переглядати систему соціального захисту, надаючи їй адресного характеру. Тоді це буде результат, якого ми очікуємо. Зараз, на жаль, це не є системними діями».

Інфляційні ризики?

За словами Анатолія Кінаха, виникають ризики, що це підвищення може бути знівельоване темпами зростання інфляції споживчих цін.

Нинішнє підвищення пенсій навряд чи вплине на зростання рівня інфляції, вважає економіст Олександр Рядченко, однак, на його думку, Міністерству економіки наразі потрібно бути обачнішим.

«Тут вплив буде мізерним, і можна вважати, що його не буде. Але за даних умов виникають сумніви, що Міністерство економіки балансує збільшення рівня фінансових виплат зі збільшенням обсягу товарної маси. Тут немає нічого складного, але складається враження, що рівень фінансових виплат не балансується з товарною масою, а балансується з загальним грошовим обігом, який існує в країні», – зазначив Олександр Рядченко.

У державному бюджеті на 2008 рік із 1 січня встановлює прожитковий мінімум на рівні 592 гривень, а мінімальна зарплата – 515. Однак бюджет передбачає збільшення розміру прожиткового мінімуму з 1 квітня до 605 гривень, а 1 липня – 607, а з 1 жовтня – 626 гривень.
XS
SM
MD
LG