Доступність посилання

ТОП новини

Чи витрачав спікер британського парламенту кошти невідповідним чином?


Олекса Семенченко Лондон, 2 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Великій Британії розпочали парламентське розслідування у справі про нецільове використання спікером Палати громад парламенту Майклом Мартином громадських коштів. Якщо спеціальний парламентський комітет визнає його винним, це може означати кінець його політичної кар’єри.

Парламентський комітет, що наглядає за дотриманням британськими депутатами стандартів публічного життя, підтвердив, що розпочав розслідування стосовно спікера Палати громад Майкла Мартина. Розслідується інформація про те, що 4 тисячі фунтів стерлінгів громадських коштів пішло на оплату таксі, якими їздила до крамниць дружина спікера Мері.

Представник комітету зі стандартів публічного життя зазначив: «Існують припущення, що пан Мартин неналежним чином використовує кошти, призначені на витрати, пов’язані з виконанням службових обов’язків. Нас попросили це розслідувати. Це питання хвилює громадськість».

Комітет розпочав розслідування у відповідь на скаргу організації «Альянс платників податків», яка вважає, що Мартина тепер слід відсторонити від головування у розслідуванні Палатою громад справи про видатки депутатів. Адже він очолює масштабне розслідування, яке було призначене після скандалу з депутатом від Консервативної партії, який використовував кошти, одержані на виконання службових обов’язків, на зарплату своєму синові.

Таксі для дружини

Помічник спікера Майк Ґранатт подав у відставку, заявивши, що неумисно в розмові із журналістом створив враження, наче пан Мартин повернув собі з 2004 року з бухгалтерії 4 тисячі фунтів стерлінгів за користування таксі. Ґранатт зазначив, що поїздки дружини спікера Мері були для закупівлі речей, потрібних для офіційних приймань Майкла Мартина, і що її завжди супроводжувала офіційна особа. Проте пізніше одна з газет дізналася, що «офіційною особою» насправді була економка, що працює в спікера.

Парламентський уповноважений зі стандартів громадського життя пан Лайон написав листа до «Альянсу платників податків», погоджуючись, що такі видатки на таксі становлять порушення кодексу депутатської поведінки. Пан Мартин начебто вже надав свої пояснення.

Також у минулі вихідні стало відомо, що з 2001 року на офіційну резиденцію спікера, що міститься у Вестмінстерському палаці, було витрачено 700 тисяч фунтів (це близько півтора мільйона доларів) коштів платників податків.

У Британії не існує депутатської недоторканності. Невідповідні парламентському регламенту або законові дії будь-якого члена парламенту, включно із членами уряду, можуть бути розслідувані спеціальними парламентськими комісіями і навіть поліцією.У разі порушення закону британський депутат несе відповідальність, як кожен громадянин.
XS
SM
MD
LG