Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:42

У НАТО не очікують надання Україні і Грузії Планів дій для членства на саміті в Бухаресті


Загальна думка полягає в тому, що отримання Плану дій – справа не принципу, а часу, заявив речник Північноатлантичного союзу Джеймз Аппатурай у столиці Румунії пізно вечері в середу за результатами робочої вечері голів держав і урядів країн – членів НАТО. Один із чільних представників адміністрації президента США підтвердив, що лідери НАТО не змогли досягти консенсусу в питанні України і Грузії. Міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос теж підтвердив, що консенсус є лише в тому, що необхідно дотриматися принципу «відчинених дверей». Офіційне рішення голови держав і урядів країн – членів НАТО щодо України і Грузії мають ухвалити на саміті в четвер.


Загальна думка полягає в тому, що отримання Плану дій – справа не принципу, а часу, заявив речник Північноатлантичного союзу Джеймз Аппатурай у столиці Румунії пізно вечері в середу за результатами робочої вечері голів держав і урядів країн – членів НАТО.

Один із чільних представників адміністрації президента США підтвердив, що лідери НАТО не змогли досягти консенсусу в питанні України і Грузії.

Міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос теж підтвердив, що консенсус є лише в тому, що необхідно дотриматися принципу «відчинених дверей». Водночас, за його словами, залишаються питання про «час і спосіб» надання Україні і Грузії Планів дій для членства.

Дипломати НАТО кажуть, що Північноатлантичний союз виступить із заявою, яка підтвердить, що двері НАТО відчинені для цих держав за умови, що вони продовжуватимуть втілювати політичні і військові реформи.

Офіційне рішення голови держав і урядів країн – членів НАТО щодо України і Грузії мають ухвалити на саміті в четвер.

Україна і Грузія сподівалися отримати План дій для членства в НАТО на нинішньому саміті. Отримання і виконання цього Плану є обов’язковим кроком на шляху до членства в НАТО, хоча не мусить неминуче привести до вступу.

США твердо підтримують надання Україні і Грузії Плану дій і заявляли, що домагатимуться цього на саміті. Їх підтримала в цьому ще низка країн, переважно з Середньої і Східної Європи.

Категорично проти такої можливості виступає Росія. Низка західноєвропейських країн – членів НАТО на чолі з Німеччиною і Францією так само висловлюється проти.

Усі рішення в Північноатлантичному союзі ухвалюють тільки консенсусом, тобто повною згодою всіх його членів.

На брифінгу для преси Джеймз Аппатурай повідомив, що дискусії навколо надання Україні і Грузії Плану дій для членства в НАТО будуть продовжуватися і в четвер.

«Зараз триває робота над формулюваннями, які можна буде узгодити між союзниками, сподіваюся, завтра вранці, але ця дискусія йтиме за низкою елементів і принципів», – сказав він.

Перший із них – що двері НАТО відчинені, і для України і Грузії теж: «Це був одноголосний принцип між усіма учасниками. Щоб сказати чіткіше: вони (ці країни) в принципі відповідають умовам, щоб просити членства в НАТО і розглядатися як прохачі членства в НАТО».

Також чітко визнано, що План дій для членства не означає самого членства – «це дві різні стадії цього процесу, і це чітко зрозуміли, звичайно, і голови держав і урядів», сказав речник НАТО.

Третє: жодна третя сторона не має права вето чи впливу на рішення НАТО. «Це дуже-дуже тверде переконання учасників, що будь-які рішення щодо розширення, щодо Плану дій для членства, ухвалюватимуть виключно самі країни, які прагнуть членства, і 26 нинішніх країн – членів НАТО», – наголосив він.

На завершення Джеймз Аппатурай сказав: «Загальна думка полягала в тому, що План дій для членства для Грузії і України – це питання не того, чи взагалі цьому бути, а коли цьому бути. Це була спільна думка всіх учасників. Тепер дискусії продовжаться на цих підвалинах».

«Завтра вранці будуть подальші дискусії, які мають визначити шлях уперед. І я можу вас запевнити на підставі того, що я сьогодні бачив, що союз НАТО залишить Бухарест цілком єдиним щодо шляху вперед у ставленні до прагнень вступу Грузії і України», – додав він.

На прохання журналістів уточнити перспективу, що Україна і Грузія таки отримають План дій для членства вже нині, Аппатурай відповів: «Буду цілком відвертий, і буду дуже радий помилитися, але на цей момент я не очікую надання Планів дій для членства для Грузії і України тут у Бухаресті».

Матеріали до теми:

•&nbsp На НАТО почекати запропонують Україні і Грузії в Бухаресті •&nbsp Євроатлантичний курс і російський Чорноморський флот: чи можливе співіснування? •&nbsp Чи повинне НАТО захищати Європу від енергетичної зброї Москви? •&nbsp Прем’єр-міністр Данії: Союз НАТО має знайти щодо України і Грузії компроміс, прийнятний для всіх

•&nbspКерівник МЗС Росії: Подальша експансія НАТО на схід є штучною і абсолютно непотрібною •&nbspБухарест приймає найбільший самміт НАТО

•&nbspВід партнерства до союзництва? Візит Буша до України відбувся • Позиція США стосовно приєднання України та Грузії до ПДЧ непохитна •&nbspКонгрес США затвердив резолюцію про сприяння приєднанню України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО • Віктор Ющенко сподівається, що в Україні появиться комуністична партія, яка діятиме в інтересах українців •&nbspВізит Джорджа Буша до України – комуністи проти • Візит Джорджа Буша до України • Буш у Києві: перспективи та очікування

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG