Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 19:34

Держсекретар Міністерства культури Македонії Елізабета Канчевська-Мілевська: «Ми робитимемо все, що в наших силах, щоб вступити в НАТО»


Кирило Булкін Київ, 11 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Македонія, як і Україна, на Бухарестському саміті НАТО отримала від Альянсу негативну відповідь. Тільки не щодо ПДЧ, а власне щодо вступу. Вирішальним виявилось заперечення Греції, яка має давній конфлікт з Македонією щодо назви країни: греки вважають, що історичне ім’я «Македонія» належить саме їм. Про те, якими будуть подальші кроки офіційного Скоп''є на євроатлантичному шляху, в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла держсекретар Міністерства культури Македонії. І почала вона свою розповідь саме з опису реакції македонців на рішення Бухарестського саміту НАТО.

Елізабета Канчевська-Мілевська
Елізабета Канчевська-Мілевська: І від власного імені, і виходячи з контактів з моїми співгромадянами, можу сказати: наша реакція – розчарування. Бо ж ми відповідаємо всім критеріям, які були потрібні для вступу в НАТО, і це підтвердили всі країни-члени Альянсу. Ми виконали всі умови, які стоять перед державою, що прагне бути членом НАТО: усі необхідні реформи, і всі інші умови. Тож ми, звісно, розчаровані. Бо, пропрацювавши напружено, щоб виконати всі умови, ми могли очікувати, що не матимемо проблем зі вступом. Але проблема виявилась пов’язаною з нашою ідентичністю, з назвою нашої держави. Але ми є Республіки Македонія, і під цією, нашою конституційною назвою, нас визнали багато країн світу.

Р. С.: Чи може негативне рішення Бухарестського саміту спричинити настрої скептицизму стосовно НАТО в Македонії?

Е. К.-М.: Ні, цього не станеться. Ми продовжуватимемо рухатись до нашої мети – вступу до НАТО. Продовжуватимемо переговори з усіма державами, робитимемо все, що в наших силах – і на державному, і на громадянському рівні, щоб вступити в НАТО. Ми продовжуватимемо інтенсивну політичну роботу.

Р. С.: Які перспективи нині має Македонія щодо вступу до ЄС, адже тут можуть виникнути аналогічні проблеми, як і зі вступом до НАТО?

Е. К.-М.: Ми сподіваємося до кінця цього року розпочати переговори стосовно вступу до ЄС, адже наша країна працювала дуже напружено в напрямку євроінтеграції, і я гадаю, що ми заслужили, щоб стати ближче до ЄС. Зокрема, міністерство культури робить усе, що залежить від нас у нашій галузі, впроваджуючи всі стандарти Євросоюзу, добиваючись змін для узгодження нашого законодавства з законодавством ЄС.

Р. С.: Македонія – багатонаціональна і полікультурна країна. Що ви робите для запобігання міжетнічній напрузі й сприяння толерантності у стосунках між представниками різних культур?

Е. К.-М.: Культурна політика, яку провадить наше Міністерство культури, спрямована на міжкультурний діалог і на мультикультуралізм. Ми поважаємо всі культури, які представлені в Македонії. Ми прагнемо в Євросоюз і хочемо робити свій внесок в культуру Євросоюзу, яка складається з культур різних націй Євросоюзу. Ми інтенсивно співпрацюємо в галузі культури з усіма країнами ЄС. Багато наших організацій входять в загальноєвропейські культурні асоціації, що діють в ЄС, і співпраця в рамках цих асоціацій є дуже успішною. Культура – це складний і динамічний процес, і він є інтегральною частиною економічних, соціальних та політичних програм. Культура може бути й вельми прибутковою індустрією, вона може багато дати для соціального та економічного розвитку країни. А ще культура – це та динамічна сила, яка через дебати та дискусії заохочує всі інші галузі до активнішої євроінтеграційної діяльності.
XS
SM
MD
LG