Доступність посилання

ТОП новини

«Наша Україна» на Дніпропетровщині: комусь доведеться йти пасти свиней


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 14 квітня 2008(RadioSvoboda.Ua) – У Дніпропетровську цими вихідними відбулися загальні збори членів місцевих осередків партії «Наша Україна». На них завітав керівник партії В’ячеслав Кириленко. Він зустрічався з однопартійцями за зачиненими дверима у залі театру імені Шевченка, будівлю театру в цей час пікетували люди зі свиньми.

Два десятки студентів, плакати з вимогою відставки керівника обласної організації «Нашої України» Віктора Гноєвого і кількамісячні поросята, рожеві та вухаті, на повідках у центрі міста. Так В’ячеслава Кириленка у Дніпропетровську зустрічають люди, які називають себе прихильниками партії. Але у розмові виявляються: про те, що відбувається у місцевому осередку «Нашої України», більшість юнаків не знають, так само, як і не уявляють, хто такий пан Гноєвий, відставки якого вимагають. Врешті знаходиться активіст, що пояснює пресі: свині – то натяк на фермерське минуле керівника облорганізації партії, мовляв, як не вміє керувати, хай повертається до вирощування поросят.

«Я Проводов Сергій. Ми протестуємо проти того, щоб Гноєвий очолював обласну організацію «Нашої України». Він ганьбить партію, і ми не можемо стояти осторонь, він розбазарює партійні гроші. А доказів багато – ось вони всі у пресі, всі занотовані», – зазначив учасник акції.

На звинувачення, підкріплені лише кількома статтями в газетах, у керівництві обласної організації «Нашої України» не реагують. Саму акцію протесту вважають замовною. Лідер місцевих «нашоукраїнців» Віктор Гноєвий каже: хто намагається підкласти йому свиню, він знає. Поросячі «вуха» стирчать з міської організації партії. Прізвищ не називає, але каже, що саме до лав міських однопартійців затесалися люди, які намагалися використовувати членство в партії задля вирішення своїх бізнесових справ. Пан Гноєвий упевнений: саме таким він став на заваді, коли ініціював перевірку партійної та фінансової діяльності колег.

«Усе, що мною і партійною організацією було зроблено, щоб партія утвердилася в Дніпропетровській області, все це правильно. Якщо когось це не влаштовує, я запрошую до людей доводити це в дискусіях, а не влаштовувати демонстрації», – каже пан Гноєвий.

До цього керівник обласної організації «Нашої України» додає: лідер партії В’ячеслав Кириленко його роботі дав позитивну оцінку, тож іти пасти свиней доведеться тим, хто не підтримує чинне керівництво партії в області.

Лідер партії не виглядав задоволеним

А втім, що сказав однопартійцям сам Кириленко, лишилося невідомим. Зустріч проходила за зачиненими дверима, пресу не впустили. На короткому ж брифінгу очільник «Нашої України» не виглядав задоволеним: авторитет політичної сили в регіоні міг бути й вищим.

«Позиції «Нашої України» на Дніпропетровщині є, але, ясна річ, ми хотіли б, щоб вони були кращими. Дніпропетровщина для України – ключовий регіон. Тут зосереджений виробничий і науковий потенціал, тому ситуація, яка є тепер, нас не дуже влаштовує», – заявив В’ячеслав Кириленко.

Як підніматимуть авторитет партії у регіоні, «нашоукраїнці» поки не кажуть. Але не приховують: кадрові зміни у лавах будуть.

Підтримувана Президентом політична сила на Дніпропетровщині наразі не належить до впливових. Її фракції в обласній та міській радах налічують усього по кілька членів.
XS
SM
MD
LG