Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 04:09

На фестивалі «Рампа» у Дніпропетровську змагаються за традиційний гран-прі 12 труп


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 16 квітня 2008(RadioSvoboda.Ua) – У Дніпропетровську увесь цей тиждень проходить під знаком театрального мистецтва. У місті вже в шістнадцяте проводять Міжнародний фестиваль молодіжних театрів «Рампа». Цього року творче змагання зібрало аматорські колективи з України, Білорусі та Росії. За традиційний гран-прі – «золоту статуетку «ПАЛЬЧИКИ» – змагаються 12 труп.

«Театр відрізняється від життя: у ньому є запасний вихід», – жартують учасники «Рампи». Фестиваль молодіжних театрів у Дніпропетровську для аматорських колективів теж своєрідний вихід – вихід на велику професійну сцену театру імені Горького, вихід до масового глядача. Раз на рік молодіжні трупи, відомі лише у вузьких колах навчальних закладів, виходять із напівпідвальчиків та студентських аудиторій, щоб заявити про себе.

16-річний досвід «Рампи» засвідчує: із самодіяльних колективів можуть вирости професійні театри, такий шлях уже пройшли деякі учасники фестивалю минулих років, дніпропетровська студія «Віримо!» та київський «Чорний квадрат». Нинішні ж учасники на означення своїх труп як аматорських трохи ображаються. У щирості та безпосередності з професійними акторами можуть позмагатись, переконані Володимир та Олексій з дніпропетровського студентського театру «Крупний план».

«Ви не називайте наші колективи аматорськими, бо у кожному виступі є велика частка професіоналізму».

«Кожен із нас у душі вважає себе професіоналом. Серед нас є вчені, студенти, бетонники, але в театрі ми знаходимо відраду, радість життя. Після навчання, після роботи, ми кидаємо все й приходимо на репетиції, бо репетиція – це свого роду відпочинок», – кажуть учасники фестивалю.

Переможця визначатимуть паралельно – професійне журі й глядачі

У цьогорічній програмі фестивалю, за традицією, багато комедій та естрадних мініатюр. А втім, учасники «Рампи» не бояться братись і за класику. Приміром, серед конкурсних постановок вперше буде вистава, навіяна творами Тараса Шевченка.

За 16 років існування у «Рампи» вже сформувався свій глядач, вірний і доброзичливий. Оксана на фестивалі вшосте.

«Приваблює передусім те, що люди чимось захоплені і ставлять досить складні речі. Приміром, Кобо Абе «Друзі» – я взагалі не думала, що це можна поставити на сцені, ще й у сучасній інтерпретації. Чудово, очікуємо, що нам ще покажуть», – говорить постійна глядачка «Рампи».

Підсумки цьогорічного фестивалю стануть відомі у неділю. Журі з професійних режисерів та акторів має визначити єдиного переможця , що стане володарем гран-прі. А втім, думки глядачів судді теж обіцяють врахувати. У холі театру упродовж усієї «Рампи стоятимуть скриньки, куди можна вкинути імпровізований бюлетень – квиток із написаною назвою театру, що сподобався найбільше. Саме за результатами цього голосування вручатимуть приз глядацьких симпатій.
XS
SM
MD
LG