Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 11:37

Верховна Рада не змогла цього тижня зайнятися законотворчою діяльністю


Не умовивши депутатів на продуктивну роботу, спікер Арсеній Яценюк закрив пленарне засідання в п’ятницю. Керівники депутатських фракцій так і не дійшли згоди щодо порядку денного. Партія регіонів наполягала, щоб першим питанням розглядався законопроект про Кабмін, а БЮТ, навпаки, наполягав, що насамперед парламент має ухвалити зміни до Закону про статус народного депутата, якими скасовуються пільги для депутатів. Наступне сесійне засідання Верховної Ради заплановано аж на 13 травня.

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк
Не умовивши депутатів на продуктивну роботу, спікер Арсеній Яценюк закрив пленарне засідання в п’ятницю.

Керівники депутатських фракцій так і не дійшли згоди щодо порядку денного.

Партія регіонів виступала проти розгляду питання щодо перевиборів міської влади Харкова і наполягала, щоб першим питанням розглядався законопроект про Кабмін.

«Сьогодні ми бачимо кризу: немає голосів навіть за ті закони, які є у порядку денному, тому і провокуються питання на кшталт Харкова та низки інших. І зверніть увагу: вперше в історії українського парламенту ми не маємо порядку денного», – каже член фракції Партії регіонів Нестор Шуфрич.

БЮТ, навпаки, наполягав, що насамперед парламент має ухвалити зміни до Закону про статус народного депутата.

«Закон про Кабмін ми обов’язково проголосуємо після закону 1408, яким скасовуються пільги для депутатів. Ухвалення закону про статус народного депутата, де скасовуються пільги і запроваджується депутатська політична відповідальність перед суспільством і перед своєю політичною силою, на часі, і його потрібно ухвалювати», – заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

Єдиним результатом цього сесійного дня стала ухвала Верховною Радою постанови «Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи».

Документ передбачає, що уряд до 1 липня має внести на розгляд парламенту законопроект про програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Також уряд має запропонувати парламентові внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006–2010 роки». Кабінет Міністрів має створити центральний орган виконавчої влади з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в установленому Конституцією України порядку.Окрім того, Верховна Рада доручає урядові забезпечити функціонування Державного реєстру осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробити програму науково-методичного, інформаційного та аналітичного супроводу цього реєстру.

Наступне сесійне засідання Верховної Ради заплановано аж на 13 травня. З понеділка за графіком парламентарі працюватимуть із виборцями, а два тижні по тому – у комітетах та фракціях.

Матеріали до теми:

• Сьогодні останнє засідання Верховної Ради перед тритижневою перервою • Засідання Верховної Ради в четвер закрили: ані опозиція, ані коаліція не готові йти на поступки • Роз’єднаність на ділі, єдність на словах. Що очікує коаліцію?

• Чи є життя після заяв? • Віктор Балога: Неухильне виконання коаліційної угоди вбереже парламентську більшість від розпаду • БЮТ: діяльність Президента є загрозою незалежності України • Коаліційний поєдинок • Арсеній Яценюк закликає учасників політичного процесу не втягувати парламент у свої розборки • Юлія Тимошенко в ПАРЄ: за парламентську республіку і повну інтеграцію України в європейську систему безпеки

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG