Доступність посилання

ТОП новини

В чому українські підприємці вбачають причину інфляції? Які підводні течії у столичних виборах? Чи сподівається вдова Вадима Гетьмана дізнатись імена вбивці чоловіка? (Огляд преси)


Ірина Біла Київ, 2 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Поки Ющенко і Тимошенко розбираються, хто буде наступним президентом, гаманці українців стрімко худнуть, стверджує «Газета 24» і наводить результати опитування Нацбанку, яке засвідчує, що понад 80% підприємців переконані, що ціни зростають через політичну нестабільність у країні. Подробиці – в статті «Долаялись до інфляції».

Сьогодні понад 500 тисяч українських абітурієнтів сядуть за парти, щоб написати тести з української мови й літератури. А вчора політики вирішили перевірити, наскільки міцні нерви в абітурієнтів та їхніх батьків. Представники різних політсил раптом дружно згадали про недосконалість тестових завдань і запропонували зовнішнє тестування скасувати. Докладніше про це розповідає «Газета 24» у матеріалі «Абітурієнтів змусили нервувати».

Про намагання екс-ректора Київського університету ім. Т.Шевченка поновитися через суд на своїй посаді пише газета «Україна молода». Водночас видання нагадує, що вже рік триває судовий процес із протилежно поставленим питанням - щодо незаконності перебування Скопенка на ректорській посаді. Процес розпочатий за позовом випускника історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Сергія Пархоменка. Активіст правозахисного руху твердить, що дипломи КНУ ім. Шевченка недійсні, бо підписані незаконним керівником ВНЗ. Про це – в статті «Прокрустове крісло».

В цьому ж числі «України молодої» голова «Єдиного центру» Ігор Кріль розповідає про можливість розколу коаліції, мету створення нової партії і про «п''яту колону».

Нинішня виборча кампанія в Києві має безліч підводних течій. Як стверджує газета «День» – щоб знову лобіювати свої інтереси через Київраду, столичні бізнесмени активно «розкладають яйця» в різні кошики. Йдеться про те, що основними спонсорами виступають не партії, а численні лобісти, зацікавлені в проведенні своїх людей через виборчі списки кандидатів у мери до Київради. Докладніше – в статті «Зозулі» київських виборів».

Сьогодні виповнюється 10 років, як в під’їзді власного будинку був убитий засновник фінансової системи України, екс-глава Нацбанку Вадим Гетьман. Імена замовників вбивства досі невідомі. В усякому разі, вдова Гетьмана – Валентина Опанасівна вже не сподівається дізнатися правду про них. Про це, а також про останні дні життя Вадима Гетьмана вдова розповідає в інтерв’ю газеті «Факти».
XS
SM
MD
LG