Доступність посилання

ТОП новини

Першотравень у Львові: кожен святкує по-своєму


Галина Терещук Львів, 1 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Львові 1 травня вийшли на демонстрацію нечисленні комуністи і борці з керівництвом офіційних профспілок. А більшість львів’ян або працювала на своїх городах, або розважалася на «Дні батяра».


На кожного комуніста, учасника мітингу у Львові, припадало по 2 міліціонери. Така пильна увага з боку правоохоронців до лівих була задля забезпечення спокою і порядку під час акцій із нагоди Першотравня.

До монументу слави, де поруч монтували сцену до концерту з нагоди Дня міста, зранку прийшли близько 100 львівських комуністів, переважно пенсійного віку.

Вони вшанували 1 травня як День міжнародної солідарності трудящих і висловлювались проти вступу України в НАТО.

У руках вони тривали гасла: «Владу народові! Геть владу, яка нас тягне в НАТО!», «Ні підвищенню цін і безробіттю!»

Герой соціалістичної праці від 1957 року, комуніст Тимофій Махонюк каже: «Праця завжди була святом, і ми святкуємо. Нині влада безвідповідальна, не дбає про свій народ».

Профспілкові демонстранти шукали свої гроші в керівництва офіційних профспілок

Тим часом, поки комуністи критикували владу, близько 20 молодих людей протестували під зачиненими дверима приміщення Об’єднання профспілок. Вони скандували: «Де наші гроші?»


Максим Фатуєв, один із ініціаторів акції, розповів, що молодь зібралась, «щоб запитати керівників профспілок, як вони працюють, як розпоряджаються профспілковим майном». Ці демонстранти вимагали відставки голови Федерації профспілок України Олександра Юркіна.

Місцеві соціалісти, нашвидкуруч поприбиравши могили радянських воїнів на Пагорбі слави, відзначали Першотравень і Великдень за святковим столом.

А більшість на 1 травня працювала чи розважалася

Однак більшість львів’ян традиційно провели Першотравень, працюючи на власних городах. Бо знають: що самі виростять, те й матимуть узимку.

А молодь і туристи залюбки брали участь у мистецьких заходах із нагоди дня Львова у центрі міста.

Альтернативою Першотравневі вони обрали батярський фестиваль під гаслом «Батяри всіх країн, єднайтесь», де батярських пісень співали усі.

Матеріали до теми:

• Ліві сили провели у Києві свої першотравневі мітинги окремо одна від одної, а більшість львів’ян проводять першотравень на городах
XS
SM
MD
LG