Доступність посилання

ТОП новини

Єгипет: дещо про безпеку туризму


Богдана Костюк Київ, 2 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Одна громадянка України загинула, ще один травмований. Аварія туристичного автобусу на єгипетській автотрасі «Шарм-аль-Шейх – Каїр» знову поставила питання про безпечність курортів, які готуються ось-ось зустріти вже мільйонного туриста з України.

Карколомне збільшення кількості туристів на єгипетських курортах збільшує і число невдоволених. Втім, проблеми з готелями, сервісом і навіть шлункові інфекції – це одне. Але загибель людей... Про деталі катастрофи розповідає речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич: «В автобусі було близько 40 пасажирів. Водій не справився з керуванням на вузькому повороті, автобус перекинувся і зайнявся. Через пожежу загинуло 8 осіб, понад 20 отримали пошкодження різного ступеню тяжкості. На жаль, серед загиблих є і громадянка України, серед травмованих є один громадянин України. Усі постраждалі госпіталізовані у трьох найближчих лікарнях».

За словами пана Кирилича, почастішали звернення співвітчизників і до Посольства України в Єгипті, і до консульської служби МЗС: люди нарікають на неякісний сервіс та низький рівень безпеки на курортах цієї держави.

Українці входять у шістку, які найбільше їздять до Єгипту

Прес-секретар Національної туристичної організації Володимир Царук визнає наявність серйозних проблем на єгипетських курортах: «Єгиптяни переселяють з одного готелю в інший. І нічого не можна зробити, тому що у них зараз бум почався: європейці почали їздити. І вони продають їм (путівки) в євро. А наші ж у доларах. Ясне діло, що європейці як би скуповують там усе, а цих просто «кидають»... Це не проблема наших туристичних операторів і так далі – це єгиптяни. Росіяни у них вийшли на перше місце, німців потіснили, і українці входять у шістку, які найбільше їздять до Єгипту. Просто альтернативи поки що немає».

Та все ж єгипетські курорти залишаються дуже популярними серед громадян України, і кількість українських туристів у Єгипті збільшується, каже Володимир Царук. Приваблює співвідношення ціни й якості, казкове Червоне море і вищий, м’яко кажучи, за вітчизняний сервіс. А в останні роки Єгипет пропонує свою туристичну інфраструктуру ще і для корпоративних зібрань і святкувань.

На сьогодні, на думку пана Царука, українським дипломатам і Національній туристичній організації треба об‘єднати зусилля для захисту прав українського туриста за кордоном. Оскільки незахищених державою людей легше кидати «напризволяще» у чужій країні.
XS
SM
MD
LG