Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 12:19

Симпатики владної у Великій Британії Лейбористської партії втрачають довіру до прем’єр-міністра Ґордона Брауна


Олекса Семенченко Лондон, 7 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Переважна більшість електорату владної Лейбористської партії втратила довіру до її лідера – прем’єра Ґордона Брауна. Це засвідчило найновіше опитування громадської думки після поразки лейбористів на місцевих виборах минулого тижня.

Прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун
Більшість прихильників Лейбористської партії вважає, що ця партія була б у кращому становищі, якби її очолив хтось інший, ніж Ґордон Браун, а тому він має піти. Опитування показало, що такої думки дотримується 55 відсотків симпатиків владної партії.

Критикував його і колишній колега в уряді. Екс-міністр внутрішніх справ Чарльз Кларк сказав, що помилки Брауна підривають довіру до компетентності партії.

Тим часом лідер опозиційної Консервативної партії, що переконливо перемогла на місцевих виборах, Дейвід Камрон виступив із низкою звинувачень на адресу прем’єра під час традиційної парламентської сесії питань до голови уряду. Він заявив, що лейбористський уряд не має виразного бачення перспективи для країни і неспроможний вести Британію вперед.

Часом атаки Камрона набували особистого характеру: «Це прем’єр-міністр, що вирішив з’явитися в американському телешоу «Американський ідол», напудрений, наче письменниця Барбара Картланд. Чи це є черговий день, коли в резиденції прем’єра чекають на візит Шакіри або Джорджа Клуні на обід? Я маю для нього пораду: чому б йому не відмовитися від піару, а стати просто пі-ем, тобто прем’єр-міністром».

Браун відбивається і програє

Браун захищався, як міг: «Жодна кількість виступів представників Консервативної партії не затьмарить життєво важливих питань щодо того, що вибір у цій країні є між лейбористським урядом, який виконує обіцянки, і Консервативною партією, яка лише займається балаканиною».

Прем’єр пояснив, що його уряд створив нові робочі місця, забезпечив стабільність і зростання, тоді як торі нічого не здатні запропонувати цій країні.

Обмін образами був у середу досить довгим, і Камрон наприкінці виглядав переможцем. Його надихнули результати опитування компанії Populus, що засвідчили: особистий рейтинг Брауна, а також рейтинг його партії різко впали.

Браун нині опустився серед лідерів головних партій на третє місце за популярністю, пропустивши вперед ще й провідника ліберальних демократів Ніка Клеґґа. Підтримка ж для Лейбористської партії протягом місяця впала на 4 відсотки – до 29 відсотків. Торі ж мають 40 відсотків підтримки, і розрив в 11 пунктів є найбільшим за 5 років.
XS
SM
MD
LG